baner

Komiks

Testując Apokalipsę

Testując Apokalipsę

Scenariusz: Tom Kaczynski
Rysunki: Tom Kaczynski
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2016
Tytuł oryginału: Beta Testing the Apocalypse
Rok wydania oryginału: 2013
Wydawca oryginału: Fantagraphics
Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165 x 235 mm
Stron: 136
Cena: 54,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-8069-135-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Science-fiction, współczesna demonologia, okultystyczne teorie, opowieść o utopii i traktat architektoniczny. Testując apokalipsę to dziesięć komiksowych esejów Toma Kaczynskiego, które nie poddają się wymogom krótkiego opisu. Kaczynski krytykuje współczesne struktury ekonomiczno-technologiczne, pokazuje jak postępująca dehumanizacja odbiera jednostkom wolność. W światach Kaczynskiego jest miejsce na marksistowskie zombie na Marsie jak i metafizyczne korki. To opowieść o świecie, który zaczynamy testować.  

Tom Kaczynski to jedna z najważniejszych postaci amerykańskiej, niezależnej sceny komiksowej a Testując Apokalipsę to najbardziej reprezentatywny zbiór komiksowych opowieści stworzonych przez urodzonego w Gdańsku wizjonera.

Kaczynskiego nazywają Ballardem komiksu - w Testując Apokalipsę Kaczynski w obrazowy sposób dyskutuje nad abstrakcyjnymi ideami jak kapitalizm czy komunizm. Odsłaniając nasze uwikłanie w technologię i politykę pokazuje, że cały czas musimy negocjować naszą wolność.

*  *  *

Kaczynski łączy fakty socjoekonomiczne, fantasy i farsę w tej wręcz paranoidalnej krytyce nowoczesności. Efekt niepokoi ale jest też zabawną opowieścią o utracie tożsamości i konsumpcyjnym amoku.

Miami Herald

[opis wydawcy]

Galerie

Testując Apokalipsę Testując Apokalipsę Testując Apokalipsę Testując Apokalipsę Testując Apokalipsę Testując Apokalipsę

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-