reklama baner reklama
baner

Komiks

Sprycjan i Fantazjusz: Australijska przygoda

Sprycjan i Fantazjusz: Australijska przygoda

Scenariusz: Tome
Rysunki: Janry
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2016
Seria: Sprycjan i Fantazjusz
Tytuł oryginału: 34 Aventure en Australie
Rok wydania oryginału: 1985
Wydawca oryginału: Dupuis
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 44
Cena: 35,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-64360-80-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Sprycjan i Fantazjusz to sensacyjno-humorystyczna seria komiksowa o niezwykłych i fantastycznych perypetiach dwójki tytułowych dziennikarzy podróżujących po najdalszych zakątkach naszego globu w poszukiwaniu przygód i materiału na artykuł wspomaganych przez pupila - wiewiórkę o imieniu Spip.

Publikacja serii rozpoczęła się w 1938 roku. Bardzo szybko stała sie jednym z najpopularniejszych komiksów francusko-belgijskich i uważana jest za klasykę gatunku na równi z Asteriksem lub Tintinem. O jej ogromnej popularności może świadczyć fakt, że ukazuje się w formie albumów nieprzerwanie od 1950 roku po dzień dzisiejszy. Cykl powstał na potrzeby bardzo popularnego czasopisma, "Le Journal de Spirou" w 1938 a jego pierwszym twórcą był Rob-Vel (pseudonim rysownika Francoisa Roberta Beltera). W późniejszych latach serię tworzyło wielu autorów, jednak największe sukcesy i uznanie przypadają na okres, kiedy pracowali nad nią Franquin (lata 1952-1969) oraz duet Tome i Janry (lata 1984-2003).

[opis wydawcy]

Galerie

Sprycjan i Fantazjusz: Australijska przygoda Sprycjan i Fantazjusz: Australijska przygoda Sprycjan i Fantazjusz: Australijska przygoda Sprycjan i Fantazjusz: Australijska przygoda

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-