reklama baner reklama
baner

Komiks

Ostatki

Ostatki

Scenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2016
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska, Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 220x240 mm
Stron: 112
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-60-6
Komiks nr 184
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Album Ostatki zbiera wszystkie dodatkowe materiały i historie, zamieszczone w zbiorczym wydaniu serii Le Bestiaire amoureux, którą wydaliśmy w albumach Wampir i Aspirine. Wiele z tych historii nigdy nie zostało ukończonych, ale powstawały one konsekwentnie na przestrzeni ostatnich dwóch dekad i doskonale uzupełniają białe plamy w uniwersum Sfara.

Poza ewolucją postaci, historie te doskonale pokazują też ewolucję kreski Sfara.

Wszystko to sprawia, że Wampir jest albumem, który urzeka od pierwszych stron i utrzymuje to odczucie aż do końca. [...] ci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z komiksami francuskiego artysty, śmiało mogą zacząć od przygód Fernanda.
Jerzy Łanuszewski, Gildia.pl

Wampir to tytuł, którego nie można nie polubić. Znakomici bohaterowie, inteligentne scenariusz i humor oraz urocze rysunki nikogo nie pozostawią obojętnym.
Marcin Kamiński, onet.pl

Zacznijmy od postawienia sprawy jasno: Joann Sfar jest absolutnym, skończonym geniuszem narracji obrazkowej. A Wampir to spiżowy pomnik jego talentu.
Rafał Kołsut, kazet.pl

Trudno być miłośnikiem sztuki komiksowej w Polsce i nie znać dzieł francuskiego scenarzysty i rysownika [...] Joanna Sfara.
Sebastian Chosiński, esensja.stopklatka.pl

Fenomenalnie napisane postaci, efektowne dialogi (ukłony w stronę tłumaczy) i absolutnie niekonwencjonalne rozwiązania zastosowane w Wampirze utwierdzają geniusz Joanna Sfara.
Dominik Szcześniak, ziniol.blogspot.com

Aspirine prezentuje się wybornie. To oryginalne, niepowtarzalne dzieło, nie tylko dla miłośników twórczości Joanna Sfara i starych horrorów, ale również wielbicieli niebanalnych opowieści z wyraźnym morałem. Słowem, uniwersalna miłość w rytmie grozy.
Mirosław Skrzydło, booklips.pl

[...] Sfar tym samym udowadnia, że jednym kadrem potrafi jednocześnie rozbroić nadęty gotycki miti powiedzieć wiele o niezgłębionej naturze (nie)ludzkiej duszy.
Jakub Demiańczuk, Dziennik Gazeta Prawna

[opis wydawcy]

Recenzja

Ostatki w czerni i bieli, Łukasz Słoński

Galerie

Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-