Obaner

Komiks

Skalp #01

Skalp #01

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: R. M. Guera
Kolor: Lee Loughridge, Giulia Brusco
Okładka: R. M. Guera
Publicystyka: Brian K. Vaughan
Ilustracja: Jock
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2016
Seria: Skalp
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 264
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116245
WASZA OCENA
4.50
Średnia z 2 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwszy tom bestsellerowej amerykańskiej serii, która brawurowo przeniosła czarny kryminał i krwawą sensację w rzeczywistość współczesnych północnoamerykańskich Indian.

Po wielu latach do rodzinnego rezerwatu powraca Dashiel Zły Koń, który wyjechał stąd niegdyś w poszukiwaniu lepszego życia. W enklawie biedy zamieszkiwanej przez plemię Dakotów niewiele się zmieniło. Dashiel zjawia się na ziemi ojców nie z własnej woli, ale jako tajny agent FBI, by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstw sprzed lat. Podejrzanym jest wódz plemienia, Lincoln Czerwony Kruk, niegdyś idealista i aktywista ruchu na rzecz praw Indian, a obecnie szef miejscowego gangu. Dashiel znów wkracza do małego światka, gdzie przemoc, narkotyki i walka są na porządku dziennym. Czy będzie w stanie tam pozostać, dostosować się i doprowadzić śledztwo do końca?

Twórcami Skalpu są amerykański scenarzysta Jason Aaron (Thor, Original Sin, Wolverine) i mieszkający w Hiszpanii serbski rysownik R. M. Guéra (Wieczny Batman, Django Unchained).

Uwaga: komiks tylko dla dorosłych.

[opis wydawcy]

Recenzja

Pewnego razu w rezerwacie, Przemysław Pawełek

Galerie

Skalp #01 Skalp #01 Skalp #01

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-