Komiks

Wiedźmin #1: Droga bez powrotu, Zdrada, Geralt

Wiedźmin #1: Droga bez powrotu, Zdrada, Geralt

Scenariusz: Maciej Parowski
Rysunki: Bogusław Polch
Kolor: Danuta Polch
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Październik 2001
Seria: Wiedźmin
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 148
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 83-7255-981-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Na początku była wyobraźnia Andrzeja Sapkowskiego, następnie - za sprawą Bogusława Polcha - wiedźmin powstał z tuszu by później obracić się w celuloid, przybierając twarz Michała Żebrowskiego.
Zarówno komiks, jak i obsada filmu, wywołały gwałtowne reakcje fanów - od oburzenia do uwielbienia. Tak zrodził się kult.
Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę. U Sapkowskiego poznajemy go w debiutanckim opowiadaniu Wiedźmin.
W pierwszym tomie Wiedźmina umieszczone są trzy opowieści będące autoryzowanymi adaptacjami opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.
Droga bez powrotu (Droga, z której się nie wraca) jest o rodzicach Geralta; odpowiada na pytanie: skąd Geralt przychodzi?
Zdrada (opowiadanie, które być może nigdy nie zostanie opublikowane w innej niż komiksowa formie) mówi o tym, jaką cenę zapłacił Geralt, by zostać wiedźminem.
Geralt to historycznie pierwsze opowiadanie o wiedźminie, który idąc od bramy Powroźniczej, nadszedł na konkurs "Nowej Fantastyki".

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-