reklama baner reklama

Nowe Teksty

Okładka miesiąca: listopad 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Who Watches the Series?
Pawełek o serialu "Strażnicy"
Udany powrót Godzilli
Pawełek o filmie "Godzilla II. Król Potworów"
Wizyta w Królestwie Traw
Słoński o "Grass Kings. Tom 3"
Swoboda idzie z duchem czasu
Sławiński o "Osiedle Swoboda. Centrum"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Obaner

Książka

Bitwa o kulturę #przyszłość

Bitwa o kulturę #przyszłość

Autor: Roman Pawłowski
Okładka: Katarzyna Błahuta
Publicystyka: Szymon Holcman, Ignacy Karpowicz, Edwin Bendyk, Wojciech Orliński
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 132 x 210 mm
Stron: 480
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Krytyka Polityczna, Teatr Stary w Lublinie
ISBN: 978-83-64682-86-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Horyzontem, który wyznacza nasze poszukiwania jest rok 2045. Perspektywa stosunkowo bliska, jak na futurologię, a jednocześnie odległa, jeśli wziąć pod uwagę przyspieszenie technologiczne i tempo zmian cywilizacyjnych. Ustalając dystans czasowy na 30 lat chciałem, aby prognozy i przewidywania obejmowały aktywne życie zawodowe moich rozmówców i rozmówczyń, abyśmy snując fantazje, starali się wyobrazić w nich siebie. [...]

Pomieszczone w tej książce prognozy nie są po to, aby wywołać lęk przed #przyszłością, ale by uruchomić refleksję na temat możliwych scenariuszy dla Polski, Europy, świata. William Gibson, twórca gatunku cyberpunk, który m.in. opisał Internet na długo przed jego powstaniem, twierdził, że #przyszłość jest teraz, tylko nierówno rozłożona. Kultura może nam pomóc ją dostrzec, ale to od nas będzie zależało, co z tą wiedzą zrobimy.

ze wstępu autoraRoman Pawłowski (1965) – krytyk teatralny, literacki, telewizyjny i filmowy, publicysta. Zawodowo związany z „Gazetą Wyborczą” jako redaktor działu kultury, wykładał też m.in. w Szkole Laboratorium Dramatu w Warszawie. Autor dwóch antologii polskiego dramatu współczesnego Pokolenie porno i inne niesmaczne utwory teatralne (2003) i Made in Poland (2006) oraz leksykonu New Polish drama. Polish drama in the face of transformation (2008).


Wydawcami książki są Teatr Stary w Lublinie i Wydawnictwo Krytyki Politycznej.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-