baner

Komiks

The Shadow. Cień: W ogniu stworzenia

The Shadow. Cień: W ogniu stworzenia

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Aaron Campbell
Kolor: Carlos Lopez
Okładka: Alex Ross
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Wydawca oryginału: Dynamite
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260
Stron: 148
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
ISBN: 978-83-943473-0-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Jest rok 1938. Elity wojskowe decydują o losach świata. Działający z ukrycia „Cień” wie wszystko o tym, jak się potoczą. Podczas krwawej rzezi, która pewnego wieczora wybucha u wybrzeży Nowego Jorku, tajemniczy bohater pozwala wciągnąć się w intrygę mającą rozbić międzynarodową szpiegowską sieć. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, a stawka rośnie z każdą stroną komiksu. Wynik zna tylko Cień....

Wyrachowany lecz honorowy „Cień” (The Shadow) ma hipnotyczny wpływ na czytelników od dziesięcioleci.. Obecny w amerykańskiej popkulturze od ponad 70-ciu lat jest bohaterem komiksów, powieści, opowiadań i słuchowisk radiowych. Mógłby być jednym z pierwszych idoli Batmana. Teraz wkracza na polski rynek wydawniczy w świeżej interpretacji Gartha Ennisa i Aarona Caampbella . Dodatkowym atutem są piękne okładki Alexa Rossa.

„W ogniu stworzenia” to nie tylko świetny komiks akcji. Fikcja przenika się tu z rzeczywistością. Intryga nawiązuje do kluczowych dla II-giej Wojny Światowej wydarzeń i pozwala przyjrzeć im się z odrobiną dystansu. Być może nawet zmienić punkt widzenia? Kto wie? Wie tylko Cień!


[opis wydawcy]

Recenzja

Cień przeszłości, Łukasz Pawłowski

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-