reklama baner reklama
baner

Komiks

Józef Makowski

Józef Makowski "Mój dziennik"

Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Jacek Przybylski
Okładka: Józef Makowski
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2015
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 52
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Zin Zin Press
ISBN: 978-83-62449-11-8
Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
Komiks powstał w ramach programu stypendialnego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
KOMIKSOWY DZIENNIK ARTYSTY - PREMIERA

Józef Makowski (rocznik 1914) był nieprzeciętnym artystą i człowiekiem o bardzo bogatym życiorysie. Na podstawie jego skomplikowanych losów Maciej Jasiński i Jacek Przybylski stworzyli rodzaj dziennika i jednocześnie szkicownika tego malarza i rzeźbiarza, nadając mu swoistą komiksową formę.

"Józef Makowski – Mój dziennik" opisuje życie i twórczość tego jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy w powojennej Polsce. Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Przeżył gehennę Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu II wojny światowej wyjechał do Bydgoszczy. Pracował jako spiker radiowy, rysownik w „Gazecie Pomorskiej” i „Gazecie Zachodniej”. Jest autorem wielu bydgoskich rzeźb i pomników, m.in.: Chopina, Paderewskiego, Lotników Ziemi Bydgoskiej, zamordowanych na Szwederowie, Pomordowanych w Dolinie Śmierci w Fordonie. Dalsze rzeźbienie uniemożliwiła mu choroba. Oddał się wtedy swojej drugiej pasji – malarstwu.

Jacek Przybylski zrealizował dziennik Makowskiego w formie plansz rysunkowych z delikatnie dodanym kolorem. Technika rysunku ołówkiem nawiązuje do innego komiksu wydanego przez Zin Zin Press "1956: Poznański Czerwiec" autorstwa Jacka Michalskiego.

[opis wydawcy]

Galerie

Józef Makowski Józef Makowski Józef Makowski Józef Makowski

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-