baner

Komiks

Juan Solo #1: Spluwysyn. Psy Władzy

Juan Solo #1: Spluwysyn. Psy Władzy

Scenariusz: Alejandro Jodorowsky
Rysunki: Georges Bess
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Juan Solo
Tłumaczenie: Paweł Biskupski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 120
Cena: 85,00 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-941801-4-0
WASZA OCENA
6.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Porzucony dzikim psom na pożarcie, wychowany z lufą rewolweru w ustach zamiast smoczka i otoczony opieką karła transwestyty, Juan Solo zdecydowanie nie miał łatwego dzieciństwa.

Rodzinne Huatulco przyjmuje jednak Juana z otwartymi ramionami i choć nie rozpieszcza go, uczy go przeżycia. Od wczesnych lat, Juan rozwija talent do bezmyślnej zbrodni, która w jego mniemaniu jest szczeblem na drabinie uznania i pozycji społecznej wśród przeżartego korupcją społeczeństwa.

Juan Solo - kolejne dziecko wyobraźni Jodorowskiego.

Historię o ludzkiej naturze, pewnie też o przebaczeniu, ale na pewno o mroku jaki kryje się w duszy każdego człowieka. Ten okrutny świat nie pozostawia złudzeń, a człowiek jest narzędziem w rękach pieniędzy.

Jodorowsky nie waha się nawiązać do mitologii greckiej czy Nowego Testamentu, żeby przedstawić mechanizmy, które kierują naszymi poczynaniami. Nadaje to opowieści uniwersalny wymiar w którym możemy odnaleźć refleksję nad kondycją człowieka we współczesnym świecie oraz pytanie, czy można uniknąć tragedii, do której prowadzi nas przeznaczenie?

Symboliczny język Jodorowskiego w połączeniu z dynamicznymi i sugestywnymi rysunkami Bessa, tworzą opowieść, która zadowoli każdego miłośnika powieści graficznej.

To wydanie komiksu zawiera dwa pierwsze tomy serii składającej się z czterech albumów.

[opis wydawcy]

Recenzja

Argument siły, Jan Sławiński

Galerie

Juan Solo #1: Spluwysyn. Psy Władzy Juan Solo #1: Spluwysyn. Psy Władzy Juan Solo #1: Spluwysyn. Psy Władzy Juan Solo #1: Spluwysyn. Psy Władzy Juan Solo #1: Spluwysyn. Psy Władzy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-