Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Ścieżki Młodości - Ao Haru Ride #09

Ścieżki Młodości - Ao Haru Ride #09

Scenariusz: Io Sakisaka
Rysunki: Io Sakisaka
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2015
Seria: Ścieżki Młodości - Ao Haru Ride
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Format: 125x180 mm
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 9788363769802
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Futaba zdecydowała dać sobie spokój z Kou. Choć dziewczyna wciąż się waha, Touma usilnie próbuje uzyskać odpowiedź na swoje wyznanie. Jaka będzie decyzja Yoshioki? Gdy Kou widzi, że Futaba i Touma coraz bardziej się do siebie zbliżają, sam postanawia poważnie porozmawiać z Yui.

[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

JUŻ ZA PÓŹNO NA STARANIA, BIEDNY IDIOTOW życiu bohaterów „Ścieżek młodości” im bardziej coś się wyjaśnia i stabilizuje, tym wszystko bardziej się komplikuje i utrudnia. Dziewiąty tom pokazuje to dobitniej, niż wszystkie poprzednie, a czytelnicy jak zwykle czerpią z tego dużo przyjemności. A z tą oczywiście wiążą się emocje, dla których czyta się mangi typu szkolne życie.Kou wreszcie podejmuje decyzję i chce zerwać znajomość z Narumi, dziewczyna jednak przeczuwając co on planuje, udaje, że nie ma czasu na spotkanie z nim. Nie może jednak ciągnąć tego w nieskończoność. Żadne z nich nie wie, że czas gra na niekorzyść ewentualnych relacji Kou i Futaby, bo chłopak zwleka z poinformowaniem o wszystkim ukochanej do chwili, kiedy już rozwiąże wszystko, a ta ma już dość czekania. Kiedy on stara się porozmawiać z Narumi, Futaba podejmuje decyzję by zacząć spotykać się z Kikuchim, nadal jednak pełna jest niepewności, choć przy nim czuje się bezpiecznie i spokojnie. Kiedy w końcu oboje spotykają na swojej drodze Kou i Narumi, dochodzi do kolejnego nieporozumienia, które tylko zaostrza całą sytuację. Czym to wszystkim się skończy? Czy Futaba zdecyduje się chodzić z Kikuchim na poważnie, czy może zda sobie sprawę, że wciąż naprawdę kocha Kou? A może już nie?

Tymczasem także Yuuri znajduje kogoś, z kim mogłaby być szczęśliwa. Uchimiya wydaje się chłopakiem idealnym dla niej, na dodatek kocha się w niej, a i ona coś do niego czuje. Ale czy jej uczucia są dość silne, by chciała z nim w ogóle być? I co z Kou, w którym też się jeszcze do niedawna (o ile wciąż to nie trwa) kochała?Czy w życiu tak naprawdę nadchodzą chwile, kiedy już za późno jest na starania? Z pewnością, ale nie jest ich wiele. Na szczęście bohaterowie „Ścieżek młodości” wciąż żyją, a co za tym idzie nadal mogą zacząć się starać i zmienić to, co im przeszkadza. Nawet jeśli ktoś rzuci w ich stronę tekstem „Już za późno na starania, biedny idioto”. Tylko czy efekt będzie taki, jaki oni by chcieli? Czas pokaże.Na razie zamiast konkretnych odpowiedzi otrzymujemy więcej emocji, więcej niepewności i więcej miłosnych uniesień. W trakcie lektury nie można nudzić się ani przez chwilę, nawet jeśli pozornie dzieje się niewiele. Bo bohaterowie dużo rozmawiają, rozmawiają i jeszcze trochę rozmawiają. Czasem gdzieś wyjadą na wycieczkę, to znów wyjdą poza mury szkoły, jednak nawet wtedy rozmawiają – tudzież rozmyślają. Niemniej więcej w tym ciekawych elementów, niż w większości opowieści których akcja pędzi na złamanie karku, a bohaterowie biorą udział w wydarzeniach mogących zniszczyć całe światy.Do tego dochodzi urocza szata graficzna, pełna ekspresyjnej mimiki i delikatności. Prosta, ale doskonale pasująca do treści. Tradycyjnie dobre wydanie, to już tylko formalność, tak samo zresztą jak moje polecenie Wam tej mangi. Ale jeśli lubicie dobre, nieinfantylne romanse, koniecznie powinniście poznać „Ścieżki młodości”.