baner

Komiks

Wielki Escapo

Wielki Escapo

Scenariusz: Paul Pope
Rysunki: Paul Pope
Kolor: Shay Plummer
Ilustracja: John Cassaday, Sami Hiti, Shay Plummer, James A. Owen, Chris Hunt, David Rubin, Dean Haspiel, Kostas Seremitis, Yuko Shimizu
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2015
Tytuł oryginału: Escapo
Tłumaczenie: Daniel Gizicki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 22 x 28 cm
Stron: 144
Cena: 74,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-7961-246-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Z wyobraźni trzykrotnego zdobywcy nagrody Eisnera przybywa do nas Wielki Escapo!

Niezwykła opowieść wyglądająca jak kolaż filmów Felliniego, stylistyki magazynu "Heavy Metal" i klasycznych komiksów Jacka Kirby'ego, Wielki Escapo opowiada historię artysty cyrkowego specjalizującego się w widowiskowych ucieczkach z pułapek. Nic nie jest w stanie go zatrzymać, oprócz... miłości.

Wielki Escapo to medytacja o życiu, miłości i śmiertelności. Nie możesz jej przegapić.

Komiks po raz pierwszy ukazał się w 1999 roku w wersji czarno-białej. Nowa edycja, w pełni kolorowa i na nowo zaprojektowana w dużym formacie zawiera ponad pięćdziesiąt stron dodatków! Alternatywne zakończenie, nowa, dziesięciostronicową opowieść czy rysunki wykonane przez zaproszonych przez Pope'a artystów czynią z komiksu edytorskie wydarzenie!

Paul Pope to jeden z najbardziej wszechstronnych amerykańskich twórców komiksu. Debiutował w mangowym wydawnictwie Kodansha by w ciągu kilku lat stać się gwiazdą DC Comics. Pope mimo sukcesów nie odszedł od komiksu alternatywnego, w którym jest niekwestionowanym mistrzem.

Na twórczość Pope'a wpływa zarówno japońska jak i europejska tradycja ilustracji, dzięki czemu jego rysunki to połączenie powściągliwej elegancji i żonglerki stylów dopasowanych do opowiadamej historii
Publishers Weekly

„Wielki Escapo" to obowiązkowa lektura dla fanów twórczości Pope'a i pokaz tego, co można jeszcze zrobić w ramach powieści graficznej.
Comicbookdaily.com

[opis wydawcy]

Recenzja

Rozmowa mistrza ucieczki ze Śmiercią, Przemysław Pawełek

Galerie

Wielki Escapo Wielki Escapo Wielki Escapo

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-