reklama baner reklama

Nowe Teksty

Zły dzień Claytona Cole'a
Panic o "II wojna domowa. Amazing Spider-Man"
Marvel mówi: sprawdzam
Pawełek o filmie "Avengers. Koniec gry"
Kosmos jest do kitu!
Sławiński o "Invincible #04"
Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-29

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Karneval #10

Karneval #10

Scenariusz: Touya Mikanagi
Rysunki: Touya Mikanagi
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2015
Seria: Karneval
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Format: 125x175 mm
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Po wielu perypetiach Gareki znowu spotyka się z załogą CYRKu. Razem udają się do Merumerai - miejsca, gdzie kiedyś znajdowało się morze. Gdy podczas badań znika bielizna Yogiego, nikt nie przypuszcza, że będzie to początek ciągu niespodziewanych zdarzeń.

[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

PROBLEMÓW PRZYBYWATo już dziesiąty tomik "Karnevala" - jak ten czas z mangą szybko minął. Szybko, przyjemnie i w bardzo klimatyczny sposób. Tym bardziej cieszy mnie więc fakt, że to nie koniec, a właściwie nawet nie połowa serii. A że wraz z upływem czasu całość rozwinęła się tylko na lepsze, mam nadzieję, że losy CYRKU jeszcze nie raz mnie zaskoczą. I to jak najbardziej pozytywnie.Nai, Karoku i Gareki zaginęli, ale CYRKOWI udało się ich odnaleźć. Co więcej, dzięki tym wydarzeniom drugi z nich odzyskał w końcu pamięć (pytanie tylko czy całą) i relacje w grupie uległy zmianie. W drodze powrotnej wszyscy otrzymali jednak rozkaz udania się do Merumei wesprzeć badania Akariego. Wtedy jednak dochodzi do nieoczkiwanego wydarzenia – ktoś kranie majtki Yogiego. Ekipa zaczyna poszukiwania, ale sytuacja jest dziwna – złodziejem okazuje się bowiem kot, a te nie występują w okolicy. Nim jednak wszystko udaje im się rozwikłać, zwierzę znika.

Jednocześnie wszystkich niepokoi sytuacja w jakiej znalazł się Gareki. Oficjalnie chciał opuścić szkołę by ratować przyjaciela. Nieposłuszeństwo to karane jest wydaleniem z placówki, jednak najpierw chłopak musiałby opuścić mury szkoły, a tego nie zrobił. Zniknął co prawda, ale czujniki nie zarejestrowały by wychodził poza teren. Jaki czeka go teraz los?Po ostatnich, pełnych akcji, napięcia i emocji tomach, nadszedł czas chwilowego odprężenia. Absurd, jakie pojawiły się pod koniec poprzednie części, niemal do połowy tomiku są obecne i stanowią chwilę przyjemnego, lekkiego oddechu od poważniejszych kwestii. Tym bardziej, że są równie udane, co cała reszta, a na dodatek doskonale komponują się z tym, co seria pokazuje nam (że tak to ujmę, z braku lepszego słowa) na co dzień.Oczywiście akcja nie zwalnia tempa, uroku i bardziej emocjonujących scen także nie brakuje, a choć wzruszenia zeszły nieco na dalszy plan, ci, którzy szukają ich w tej mandze też nie będą rozczarowani. Przy okazji warto też dodać, że dziesiąty "Karneval" nie zapomina o tym, co dla serii ważne, czyli zagadkach i klimacie. Fakt, że czytelnik zdążył się już zżyć z postaciami sprawia, że coraz bardziej przejmuje się ich losem, a ten nie jest najszczęśliwszy. I chociaż możemy spodziewać się, co właściwie się wydarzy, i tak jesteśmy tego ciekawi.Dobre ilustracje, typowe dla kobiecych mang, ale naprawdę udane i miłe dla oka to sympatyczne zwieńczenie całości. Świetne wydanie natomiast t taka wisienka na torcie. Całość jak najbardziej warta jest polecenia, co niniejszym czynię.