baner

Komiks

Mały Książę

Mały Książę

Scenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Kolor: Brigitte Findakly
Wydanie: II
Data wydania: Styczeń 2015
Tytuł oryginału: E Petit Prince. D'apres l'oeuvre d'Antoine de Saint-Exupéry
Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Gallimard
Tłumaczenie: Henryk Woźniakowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 140x290
Stron: 112
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324033065
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Niezwykła adaptacja powieści znanej i uwielbianej przez wszystkie pokolenia.

Joann Sfar, nadając Małemu Księciu formę powieści graficznej, stworzył zupełnie nową interpretację książki Saint-Exupéry'ego, nie zmieniając jednak zupełnie oryginalnego tekstu (w polskim wydaniu w klasycznym przekładzie Jana Szwykowskiego). Rysunki Sfara pozwalają na nowo odkryć poezję, emocje i symbolikę klasycznej opowieści.

* * *

Sfar daje wszystkim nowe spojrzenie na ważne dzieło, na część dzieciństwa, która go nie opuściła.

"La Croix"

Joann Sfar, od dziesięciu lat niezrównany autor komiksów, swoją adaptacją Małego Księcia Saint-Exupéry'ego stworzył jedną z najlepszych realizacji graficznych w swoim dorobku.

"La Liberte"

Aby zdystansować się od ilustracji w książce, Sfar postanowił pokazać narratora, nigdy nie narysowanego w powieści. Pod gwiazdami Saint-Exupéry i Mały Książę rozmawiają o rzeczach najważniejszych, niewidocznych dla oczu.

"Tribune de Genéve"

Doskonale udało mu się zastąpić rysunki Saint-Exupéry'ego i przywrócić oraz uszlachetnić poezję i melancholię tekstu. Stworzył album pełen zaskakująco spójnych z oryginałem rysunków. Nawet ogromne, mangowe oczy, jakimi obdarzył głównego bohatera, nie dziwią.

"Livres Hebdo"

Sfar ze swoją ogromną subtelnością i uwodzicielska mistrzyni kolorów Brigitte Findakly nie tworzą kolejnej adaptacji wielkiego klasyka (to co najmniej niebezpieczne przedsięwzięcie), ale składają hołd książce, która - jak wyznaje Sfar - pomogła mu w tworzeniu samego siebie. W rezultacie otrzymaliśmy album, który spodoba się wszystkim młodym od 7 do 77 lat.

"Le Monde"

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-