baner

Komiks

Prosto z piekła

Prosto z piekła

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Eddie Campbell
Okładka: Eddie Campbell
Wydanie: II poprawione
Data wydania: Grudzień 2014
Tłumaczenie: Michał Chaciński, Marek Cieślik
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 190X255 mm
Stron: 584
Cena: 140,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-99-6
Komiks nr 153.
WASZA OCENA
9.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
9 /10
Zagłosuj!
120 lat temu narodziła się legenda Kuby Rozpruwacza.
20 lat temu Alan Moore i Eddie Campbell postanowili opowiedzieć ją po swojemu.
10 lat temu ukazało się zbiorcze wydanie tej opowieści.
Dziś poznaj ją po polsku.

Prosto z piekła to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. „Janko Rozpruwacz”, „Jack emboweler” (jak pisano o nim w „Kurjerze Codziennym” w 1888 r.) zyskał swą niesławę morderstwami pięciu prostytutek na londyńskim East Endzie. Czy tamte wydarzenia były preludium do krwawego XX wieku?

Prawie sto lat później angielski scenarzysta komiksowy Alan Moore, odczuwający potrzebę oderwania się od klasycznego komiksu, postanowił zestawić fakty i mity o morderstwach w Whitechapel w formie powieści graficznej, przygotowując się do tego  ze skrupulatnością naukowca.

Moore mówi o swojej pracy: „Wierzę, że jeżeli wgryziesz się w historię wystarczająco mocno, jeżeli tniesz precyzyjnie, uporczywie, i postępujesz metodycznie, wtedy jesteś w stanie nie tylko pokazać wewnętrzny mechanizm rzeczy, ale również i ich sens...”. Rzeczywiście – przemyślany i trzymający w napięciu scenariusz Moore’a i dynamiczna oprawa graficzna Eddiego Campbella porywają czytelnika w podróż w czasie, po powrocie z której trzeba będzie raz jeszcze zadać sobie pytanie o to, co na tym świecie jest prawdziwe, a co fałszywe.

W 2001 r. do kin trafiła nosząca tytuł Z piekła rodem filmowa adaptacja komiksu, z Johnnym Deppem w roli inspektora Abberline’a.

Przeczytaj, przeżyj przygodę, stań się ripperologiem!

[opis wydawcy]

Galerie

Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła Prosto z piekła

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-