baner

Komiks

Autostrada słońca

Autostrada słońca

Scenariusz: Baru
Rysunki: Baru
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2014
Tytuł oryginału: L’Autoroute du soleil
Wydawca oryginału: Casterman
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 168X240 mm
Stron: 432
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-40-8
Komiks nr 147
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nancy, koniec ubiegłego stulecia. Siedemnastoletni Alexandre, syn robotnika, darzy bezgranicznym uwielbieniem dwudziestodwulatka Karima, przystojniaka i uwodziciela zafascynowanego latami 50. Pewnej nocy doktor Raoul Faurissier, szalony i brutalny aktywista Francuskiego Ruchu Narodowego, zaskakuje Karima w ramionach swojej żony.
Zbiry Faurissiera ruszają za dwoma przyjaciółmi w szalony pościg przez całą Francję. Ich droga będzie znaczona nieoczekiwanymi i nie zawsze przyjemnymi spotkaniami.

Baru (Hervé Barulea), francuski twórca komiksowy urodzony w roku 1947, późno zajął się komiksem. W 1985 roku na festiwalu komiksu w Angoulême zdobył nagrodę Alfreda dla najlepszego albumu za komiks Quequette Blues (Blues siusiaka, wyd. Dargaud). Le Chemin de l’Amérique (Amerykański szlak) do scenariusza Jean-Marca Theveneta i Daniela Ledrana (wyd. Albin Michel) przynosi mu Alph’Arta dla najlepszego albumu francuskojęzycznego w roku 1991. Wreszcie Autostrada Słońca, wydana przez wydawnictwa: Kodansha w Japonii i Casterman w Belgii, została podwójnie nagrodzona w 1996 roku: Alph’Artem dla najlepszego albumu francuskojęzycznego i Nagrodą księgarni komiksowych. W wydanych w roku 1997 Sur la route encore (Znowu na drodze) i rok później Bonne Année (Szczęśliwego roku, wyd. Casterman) Baru ponownie sięga po ulubione tematy: integrację, przedmieścia, solidarność... W roku 1999 rozpoczyna dla Castermana nową zabawną i nostalgiczną serię o życiu dzieciaków z małego robotniczego miasteczka w latach 50.: Les Années Spoutnik (Lata Sputnika).
W 2010 roku otrzymuje Grand Prix miasta Angoulême i rok później pełnił obowiązki prezydenta festiwalu w Angoulême.


[opis wydawcy]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-