reklama baner reklama

Nowe Teksty

Powrót do Troy
Grygiel o 1. integralu "Lanfeust z Troy"
Solidny Rosomak
Grygiel o 1. tomie "Wolverine'a"
Egmont opowiada (marzec 2018)
Egmont odpowiada i zapowiada!
Weird Tales
Sławiński o Czarny młot #01: Tajna geneza

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

Książka

Magiczne słowa. Niezwykłe życie Alana Moore'a

Autor: Lance Parkin
Wydanie: I
Data wydania: 2018
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-24-4
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
W Lance Parkin stworzył biografię wnikliwą, skrupulatną i często zabawną, Magicznych słowach co jest dużym osiągnięciem zważając na ponurą naturę, nieracjonalność i nieprzyjemność tematu. Pozycja obowiązkowa na półce każdego profilera kryminalnego" - Alan Moore.

Od ponad trzech dekad twórcy i miłośnicy komiksu uznają Alana Moore'a za tytana pracy. Dzięki takim tytułom jak V jak Vendetta, Watchmen czy Prosto z piekła tworzył on własne terytoria, które dzięki uznaniu krytyków i publiczności często znajdowały się gdzie indziej niż ich - undergroundowe - źródła. Jego miejsce w popkulturze ukonstytuowało się wraz z hollywoodzkimi adaptacjami jego dzieł.

Droga Moore'a od hipisowskiej Arts Labs w latach 70. do listów bestsellerów nie była z góry przesądzona. Pryncypialny ekscentryk, który całe życie mieszkał w jednym angielskim mieście wikłał się w niejeden konflikt z wydawcami i korporacjami. I nawet kiedy już mógł zarabiać miliony postanowił wrócić do sztuki performancu czy pisania erotyków.

Gdy Moore ma sześćdziesiątkę na karku czas na odkrycie tego niezwykłego dżentelmena i podążać jego szczególną drogą, tak inną od wszystkich znanych nam biografii.


[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

soplic -

Tego raczej w 2014 roku nie będzie.