Komiks

Jabłcuś na tropie zabytków Skierniewic

Jabłcuś na tropie zabytków Skierniewic

Scenariusz: Beata Więckowska
Rysunki: Artur Wojciechowski, Marta Sumińska
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2012
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 168x230 mm
Stron: 16
Cena: 3,00 zł
Wydawnictwo: Urząd Miasta Skierniewice
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W roku 2012 Skierniewice obchodziły jubileusz 555. rocznicy nadania praw miejskich. W ramach promocji wewnętrznej zainaugurowaliśmy akcję „Kocham Skierniewice” adresowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży.Dla najmłodszych wydana została w formie komiksu książeczka pt. „Jabłcuś na tropie zabytków Skierniewic” nt. zabytków miasta, z nazwami ulic, mapką, krzyżówkami i łamigłówkami oraz zbiorem legend-ciekawostek. Komiks w sposób atrakcyjny dla dzieci przybliża dziedzictwo kultury materialnej Skierniewic, natomiast krzyżówki pomagają utrwalić wiedzę.

Komiksy zostały przekazane dla wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Skierniewicach. Na bazie komiksu prowadzone były lekcje w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Maskotką akcji i miasta został bohater książeczki - „Jabłcuś” (jabłko jest od wielu lat symbolem miasta z racji ogrodniczego rodowodu, Skierniewice promują się jako Stolica nauk ogrodniczych).

Skierniewicki komiks z postacią „Jabłcusia” wymyśliła Beata Więckowska, pedagog z wieloletnim stażem, nauczyciel klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach, członek Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic. Rysunki, grafiki, a także łamigłówki opracowali utalentowani graficy młodego pokolenia: Artur Wojciechowski i Marta Sumińska. Autorzy nieodpłatnie przekazali prawa do wydruku komiksu na rzecz Urzędu Miasta Skierniewice. Skład i oprawa graficzna odbywały się we współpracy z wydziałem Promocji urzędu miasta. Wydrukiem zajął się jeden z mieszkańców Skierniewic, dzięki czemu za atrakcyjną kwotę wydrukowane zostały książeczki na dobrym jakościowo papierze, z rozkładanym planem miasta.

Od roku 2012 komiksy są przekazywane szkołom i osobom prywatnym w czasie różnych eventów, ponadto można je kupić w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach (cena 3 zł).


[Iwona Bielecka, UM Skierniewice]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-