baner

Komiks

Star Wars Komiks #56 (2/2014): Boba Fett i numer dwa w galaktyce

Star Wars Komiks #56 (2/2014): Boba Fett i numer dwa w galaktyce

Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2014
Seria: Star Wars Komiks
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski, Zbyszek Grzędowicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 48
Cena: 6,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9771899488569
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W numerze 2/2014 znalazły się trzy historie:

MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM. Głównym bohaterem tego komiksu jest BoShek, przemytnik i wybitny pilot, pochodzący z Korelii – podobnie jak Han Solo, z którym się przyjaźnił. BoShek pojawił się w Nowej nadziei tylko epizodycznie, odegrał jednak ważną rolę w historii uniwersum Star Wars – właśnie on w kantynie w Mos Eisley skierował szukających transportu Obi-Wana i Luke’a do Hana i Chewbacki, aranżując brzemienne w skutki spotkanie.

W WIĘKSZOŚCI AUTOMAT. Wspomnianą kantynę w Mos Eisley zbudowano jeszcze w erze Starej Republiki jako warownię dla pionierów nękanych przez Ludzi Pustyni. Budynek wiele razy zmieniał właściciela i pełnił funkcję zbrojowni, browaru czy taniego hoteliku, aż w końcu stał się słynnym lokalem, gdzie prowadzi się szemrane interesy i snuje opowieści – jedną z nich przeczytacie w tym numerze.

NUMER DWA W GALAKTYCE.Boba Fett przyszedł na świat 32 lata przed bitwą o Yavin jako pierwsza z wielu genetycznych replik Janga Fetta – dawcy genów dla armii klonów, a przy tym osławionego łowcy nagród. Boba uczył się od ojca fachu łowcy, by pójść w jego ślady, a nawet przerosnąć go sławą i osiągnięciami. Został niekwestionowanym numerem jeden w galaktyce i wzorem Janga nosił mandaloriańską zbroję, która odgrywa ważną rolę w tej opowieści.

Tagi

Star Wars

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-