baner

Komiks

Jestem Bogiem #1

Jestem Bogiem #1

Scenariusz: Hubert Ronek
Rysunki: Hubert Ronek
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2014
Seria: Jestem Bogiem
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A5
Stron: 56
Cena: 22,00 zł
Wydawnictwo: Niezależne
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Jan Zygfryd Reśniak. Przeciętny, a właściwie żałośnie przeciętny mężczyzna w średnim wieku. Okularnik o skromnej fryzurze na wymuszoną glacę (plus boczne kędziory). Wszystko zmienia się jednego dnia, gdy Janek oznajmia, że jest Bogiem, przybyłym na Ziemię nieco wbrew swym wcześniejszym planom, z tęsknoty. Jak odmieni to jego życie? Jak zachowa się świat? Czy zauważy w ogóle jego istnienie? Istnienie człowieka, który twierdzi, że jest Bogiem...

Główny bohater komiksu to postać, która twierdzi, że jest Bogiem.
Ale czy jest tak naprawdę?
Sytuacje i wydarzenia, w jakich bierze udział jedni odbiorą zapewne jako dowód na potwierdzenie jego tez, inni jako niewątpliwe zaprzeczenie. Zarówno bohaterowie, jak i czytelnicy komiksu. I nikt nie ma racji i wszyscy mają rację. Powinno zabrzmieć znajomo, bo chyba na co dzień spotykamy się z takimi sytuacjami.
Jestem Bogiem to poniekąd obśmianie i ukazanie głupoty, tkwiącej w prostym (a może raczej prostackim) i schematycznym myśleniu (niezależnie od poglądów, wiary, czy wykształcenia), ubrane w czasami humorystyczne, czasami zaskakujące i budzące ciekawość, zwroty akcji.
Wszystko jest względne, w tym komiksie także.

Komiks zaczął powstawać kilka lat temu - pierwszy epizod ukazał się w 40-tym numerze magazynu Ziniol. Następnie pomysł przeleżał w mojej głowie, poczekał na odnalezienie właściwego rysunkowego stylu i w końcu (na przełomie 2013/2014 roku) powstały wszystkie plansze komiksu!

Hubert Ronek

Komiks bierze udział w akcji crowdfundingowej zbiórki pieniędzy w serwisie PolakPotrafi.pl. Namawiamy do udziału bo zaplanowana kwota jest niewysoka (tylko 2 tys. zł), a w efekcie można już za 20 zł zdobyć pierwszy komiks z serii lub ofiarowując nieco więcej dodatkowe komiksy!

[opis autora]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-