Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Severed. Pożeracz marzeń

Severed. Pożeracz marzeń

Scenariusz: Scott Snyder, Scott Tuft
Rysunki: Attila Futaki
Kolor: Attila Futaki
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2014
Tytuł oryginału: Severed #1-7
Wydawca oryginału: Image Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 192
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-61319-40-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Rok 1916. Po amerykańskich drogach grasuje drapieżnik. Ma ostre jak brzytwa zęby i szuka świeżego mięsa.

Laureat nagród Eisnera i Harveya, scenarzysta SCOTT SNYDER (Amerykański wampir, Batman: Trybunał sów, Swamp Thing), scenarzysta SCOTT TUFT oraz rysownik ATTILA FUTAKI (Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna) przedstawiają niezwykłą opowieść grozy toczącą się w latach dwudziestych XX wieku. Dwunastoletni Jack Garron ucieka z domu w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie widział. Szybko przekona się, że amerykańskie marzenie może się przeistoczyć w prawdziwy koszmar.

SCOTT SNYDER • scenarzysta
Wiele dzieł laureata Nagrody Eisnera i Nagrody Harveya trafiło na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa” – były to zarówno komiksy z serii Amerykański wampir, jak też historie o Batmanie (między innymi Batman: The Black Mirror, Batman: Trybunał Sów czy Batman: Śmierć rodziny). Snyder ma na koncie także scenariusze do takich serii jak Batman: The Gates of Gotham, The Wake oraz Swamp Thing. Jest również autorem zbioru opowiadań Voodoo Heart. Wykłada w Sarah Lawrence University, a mieszka w Nowym Jorku z żoną Jeanie i synami – Jackiem Presleyem i Emmettem Aaronem.

SCOTT TUFT • scenarzysta
Z wykształcenia reżyser. Jego nowelki filmowe pokazywano na ponad pięćdziesięciu przeglądach na całym świecie. Zajmował się pisaniem scenariuszy do seriali telewizyjnych i filmów kinowych. Severed: Pożeracz marzeń jest jego pierwszą wyprawą w świat komiksu. Spędza czas w Nowym Jorku, Los Angeles i we wszystkich miejscach leżących pomiędzy nimi.

ATTILA FUTAKI • rysownik
Najbardziej znanym jego dziełem jest komiksowa adaptacja cyklu powieści Ricka Riordana Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Stworzył również kilka komiksów, które ukazały się tylko w jego rodzinnych Węgrzech. W 2010 roku został laureatem Nagrody imienia Ernö Zóráda w kategorii „Najlepszy rysownik”. Mieszka w Budapeszcie z Dodo, dalmatyńczkiem bez plamek.


[opis wydawcy]

Recenzja

Severed. Pożeracz marzeń, Jan Sławiński

Galerie

Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń Severed. Pożeracz marzeń

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-