baner

Komiks

Hilda #3: Hilda i ptasia parada

Hilda #3: Hilda i ptasia parada

Scenariusz: Luke Pearson
Rysunki: Luke Pearson
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2014
Seria: Hilda
Tytuł oryginału: Hilda and the Troll
Tłumaczenie: Hubert Brychczyński
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 44
Cena: 46,90 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-83-63892-29-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Hildzie ciężko przywyknąć do nowego życia w mieście. Od przeprowadzki do Trolberg minęły już całe tygodnie, ale nasza dzielna poszukiwaczka przygód wciąż tęskni za starym domem, położonym wśród fiodrów i dolin pełnych dziwów i magicznych stworzeń. W swoim nowym pokoju z widokiem na tłoczne ulice Hilda wspomina dawne przygody i wątpi, by kiedykolwiek udało jej się odnaleźć w tym raczej nudnawym miejscu.

Wkrótce jednak wszystko zaczyna się zmieniać. Pewnego dnia Hilda dowiaduje się o dorocznej paradzie, która odbędzie się w Trolberg tego samego wieczora. Wezmą w niej udział wszyscy mieszkańcy miasta, a ulice wypełni feeria barw i bogate dekoracje. Hilda bardzo chce pójść na paradę razem z mamą, najpierw jednak wychodzi na przechadzkę z kolegami ze szkoły. Niestety, nie okazują się oni tak sympatyczni, jak by się wydawało – z widoczną satysfakcją rzucają kamieniami w siedzące na drzewie ptaki.

Na ziemię spada raniony kruk, a Hilda podbiega, żeby mu pomóc. Zamierza się nim zaopiekować i go wyleczyć, szybko jednak orientuje się, że nie jest to taki sobie zwyczajny ptak. Przede wszystkim - umie mówić. Ponadto zapomniał, kim jest, a nawet - jak się lata! Na domiar złego koledzy zostawili Hildę, a ona nie ma pojęcia, jak wrócić do domu.

Łączy więc siły z nowym przyjacielem i rozpoczyna poszukiwanie domu. W trakcie tej wędrówki natknie się na iście dziwaczne stwory – od trolli-wyrzutków, przez drapieżne lwy solne aż do złowieszczych Króli Szczurów – i dojdzie do wniosku, że Trolberg nie musi być wcale takim nudnym miejscem. Przy okazji wychodzi na jaw, że kruk ma do wypełnienia jakąś ważną misję – ale niestety nie pamięta jaką...

Czy w wielobarwnej scenerii Ptasiej Parady uda się odkryć sekret Kruka? Sprawdźcie sami w kolejnej już z przygód Hildy Folk.

Publikacja dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


[opis wydawcy]

Recenzja

Hilda #3: Hilda i ptasia parada, Jan Sławiński

Galerie

Hilda #3: Hilda i ptasia parada Hilda #3: Hilda i ptasia parada Hilda #3: Hilda i ptasia parada Hilda #3: Hilda i ptasia parada Hilda #3: Hilda i ptasia parada Hilda #3: Hilda i ptasia parada

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-