baner

Komiks

Strażnicy - Początek #3: Nocny Puchacz. Dr Manhattan

Strażnicy - Początek #3: Nocny Puchacz. Dr Manhattan

Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: Andy Kubert, Joe Kubert, Adam Hughes
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2014
Seria: Strażnicy - Początek
Tytuł oryginału: Before Watchmen: Doctor Manhattan, Before Watchmen: Nite Owl
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 288
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Trzeci tom z serii Strażnicy - Początek, czyli czterech prequeli do Strażników, największego bestsellera wszech czasów z gatunku powieści graficznej!

Album zawiera historie Nocnego Puchacza, Doktora Manhattana i Molocha. Autorem scenariuszy jest J. Michael Straczynski (Superman: Earth One), a rysunki wykonali Andy Kubert (Flashpoint, Batman i syn), Joe Kubert (Sgt. Rock, Hawkman), Adam Hughes (Liga Sprawiedliwości) i Eduardo Risso (100 naboi).

Bohaterem Dana Dreiberga był Nocny Puchacz – prawdziwy obrońca sprawiedliwości i symbol niezłomnych zasad. Pragnienie ucieczki od kłopotów w domu prowadzi chłopaka do drzwi idola – Hollisa Masona, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko człowieka, który ukrywa się za maską. Zdumiawszy Masona swoimi zdolnościami technicznymi, Dan przywdziewa pelerynę Nocnego Puchacza. Lecz może świat zmienił się na tyle, że heros w pelerynie nie jest już nikomu potrzebny?

Jon Osterman to dokładny, metodyczny naukowiec, który po straszliwym wypadku podczas eksperymentu odradza się jako Dr Manhattan, nadczłowiek zdolny rozszczepiać atomy. Były uczony wędruje przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Obserwuje, co się zdarzyło w różnych liniach czasu. Mimo posiadanej mocy, która czyni go niemal równym bogom, Dr Manhattan zmaga się z poczuciem własnego człowieczeństwa.

Edgar Jacobi, niekochany przez własnych rodziców i poniżany przez rówieśników, skupia swój gniew na doskonaleniu się w sztuce iluzji i planowaniu okrutnej zemsty. Jako Mistyczny Moloch staje się odwiecznym wrogiem Gwardzistów.


[opis wydawcy]

Recenzja

Strażnicy - Początek #3: Nocny Puchacz. Dr Manhattan, Karol Sus

Galerie

Strażnicy - Początek #3: Nocny Puchacz. Dr Manhattan Strażnicy - Początek #3: Nocny Puchacz. Dr Manhattan Strażnicy - Początek #3: Nocny Puchacz. Dr Manhattan

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-