baner

Komiks

Zabójca Hunga

Zabójca Hunga

Scenariusz: Dominique Grange
Rysunki: Jacques Tardi
Okładka: Robert Sienicki
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2013
Tytuł oryginału: Le Meurtrier de Hung
Rok wydania oryginału: 1982
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 210 x 310 mm
Stron: 12
Cena: 0 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-936037-4-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Komiksowe opowiadanie Zabójca Hunga autorstwa Jacquesa Tardi do scenariusza Dominique Grange po raz pierwszy została opublikowane w 1982 roku w „L’Echo des Savanes”, popularnym francuskim kwartalniku prezentującym przegląd twórczości komiksowej. Następnie w 2008 r. komiks opublikowano po angielsku w zbiorze The Mammoth Book of Best Crime Comics i w tym samym roku we francuskim zbiorze komiksów Jacquesa Tardiego poświęconych Nowemu Jorkowi, New York. Mi Amor.

Do Polski trafia jako samodzielna historia w tłumaczeniu Wojciecha Birka nakładem Wydawnictwa Komiksowego.

Jacques Tardi (ur. 1946) jest jedną z największych gwiazd francuskiego komiksu. Autor m.in. serii kryminałów „Nestor Burma”, „Les Aventures extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec” czy wydanego w Polsce w 2010 „Krzyku ludu”, nagradzany najważniejszymi nagrodami w świecie komiksu, w tym Eisner Award, Max & Moritz Prize i oczywiście na festiwalu w Angoulême.

Dominique Grange (ur. 1940) jest piosenkarką, kompozytorką, reżyserką, tłumaczką (m.in. komiksów Carlosa Sampayo, Igorta i Crumba) oraz autorką scenariuszy do kilku krótkich komiksów narysowanych przez Jacquesa Tardi i Enki Bilala. Grange i Tardi od wielu lat są parą i współpracują ze sobą przy wielu projektach łączących komiksową ilustrację z muzyką.


[opis wydawcy]

Galerie

Zabójca Hunga Zabójca Hunga Zabójca Hunga

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-