baner

Komiks

Lucky Luke: Daltonowie wciąż uciekają. Miasto duchów. Daltonowie odkupują winy

Lucky Luke: Daltonowie wciąż uciekają. Miasto duchów. Daltonowie odkupują winy

Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Morris
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2013
Seria: Lucky Luke
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 155 x 225 mm
Stron: 144
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6174-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Piąty tom przygód Lucky Luke’a – kowboja, który strzela szybciej niż jego własny cień. Składające się na ten album komiksy René Goscinnego z rysunkami Morrisa nie były dotąd publikowane w Polsce.

Daltonowie wciąż uciekają to intrygująca opowieść o tym, jak po ogłoszeniu powszechnej amnestii bracia Daltonowie wychodzą z więzienia i na krótko osiedlają się w Awful Gulch. W dzień udają uczciwych właścicieli saloonu „Pod Ułaskawionym Bandziorem”, ale kiedy zapada noc, kopią pod miasteczkiem tunele, by dobrać się do skarbca banku. Nie wiedzą jednak, że za radą Lucky Luke’a bank codziennie przenosi się do innego budynku.

W Mieście Duchów Lucky Luke spotyka dwóch dziwnych kompanów Denvera Millsa i Kolorado Billa. Obaj są unurzani w smole i oblepieni piórami. To łagodna kara, którą na Dzikim Zachodzie wymierzano za oszustwa karciane. Nasz szlachetny kowboy pomaga przygodnym znajomym i razem trafiają do opuszczonego przez poszukiwaczy złota miasteczka Gold Hill. Czy Denver i Kolorado się zmienią?

Historia Daltonowie odkupują winy zaczyna się wizytą Lucky Luke’a w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych, gdzie bohater otrzymuje przedziwną misję do wypełnienia. Ma uwolnić z więzienia braci Daltonów i dopilnować, by w ramach eksperymentalnego programu resocjalizacji przez miesiąc powstrzymali się od przestępczych czynów…

Recenzja

Lucky Luke: Daltonowie wciąż uciekają. Miasto duchów. Daltonowie odkupują winy, Jan Sławiński

Galerie

Lucky Luke: Daltonowie wciąż uciekają. Miasto duchów. Daltonowie odkupują winy Lucky Luke: Daltonowie wciąż uciekają. Miasto duchów. Daltonowie odkupują winy Lucky Luke: Daltonowie wciąż uciekają. Miasto duchów. Daltonowie odkupują winy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-