baner

Komiks

Wojna Sambre`ów: Werner i Szarlotta

Wojna Sambre`ów: Werner i Szarlotta

Scenariusz: Bernard Yslaire
Rysunki: Marc-Antoine Boidin
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2013
Seria: Plansze Europy, Sambre
Tytuł oryginału: La Guerre des Sambre - Werner & Charlotte: Automne 1768: L'éternité de Saintange / Automne 1768: La messe rouge / Hiver 1768: Votre enfant, Ccomtesse...
Rok wydania oryginału: 2010 / 2011 / 2012
Wydawca oryginału: Futuropolis / Glénat
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 160
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6168-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Seria Wojna Sambre’ów to mroczna, pełna mistycyzmu oraz prastarych tajemnic opowieść o miłości, zdradzie i zemście, rozgrywająca się w różnych epokach historycznych we Francji.

Album zatytułowany Werner i Szarlotta przenosi nas w osiemnaste stulecie, kiedy Sambre’owie byli jeszcze dumnymi i zepsutymi arystokratami. Z powodu skandalu obyczajowego stary hrabia Augustyn de Sambre wraz z córką, jej mężem oraz nastoletnią wnuczką Szarlottą musi opuścić francuski dwór w Wersalu.

Przystań znajdują w otoczeniu austriackiej cesarzowej, gdzie usiłują zaaranżować małżeństwo dziewczyny. Są przekonani, że tylko związek przedstawicielki rodu z bogatym arystokratą pozwoli im wrócić do łask króla Francji. Jednak los po raz kolejny doświadcza Sambre’ów, stawiając na drodze Szarlotty niezwykłego młodzieńca o czerwonych oczach. Tak dochodzi do następnego starcia w toczącej się od wielu tysiącleci mistycznej „wojnie oczu” między rodem Sambre’ów a potomkami Czerwonookich, niemal doszczętnie wytępionych w epoce kamienia przez przodków Szarlotty.

Galerie

Wojna Sambre`ów: Werner i Szarlotta Wojna Sambre`ów: Werner i Szarlotta Wojna Sambre`ów: Werner i Szarlotta

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-