baner

Komiks

Superman. Action Comics #01: Superman i ludzie ze stali

Superman. Action Comics #01: Superman i ludzie ze stali

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Andy Kubert, Brent Anderson, Rags Morales
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2013
Seria: Superman. Action Comics, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Superman: Action Comics Vol. 1: Superman And The Men Of Steel
Rok wydania oryginału: 2012
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 256
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
8 /10
Zagłosuj!
Pierwszy tom z planowanej trylogii o ostatnim synu Kryptona. Całkiem nowa opowieść o Supermanie z linii wydawniczej The New 52 wydawnictwa DC Comics.

Przed pięcioma laty, zanim superherosi opanowali niebo i na zawsze zmienili życie na Ziemi, jeden młody bohater ośmielił się spróbować zaprowadzić porządek we wspaniałym niegdyś mieście Metropolis. Obdarzony niewiarygodnymi mocami, prześladowany przez demony przeszłości, przekonany, że wie, gdzie przebiega granica między dobrem a złem, szkodzi skorumpowanemu establishmentowi i chroni najsłabszych… Sędzia w dżinsach i T-shircie – Superman!

Ale siły zła kontratakują. Genialny naukowiec Lex Luthor zawziął się, by za wszelką cenę poznać sekrety przybysza z kosmosu. Przerażona armia Stanów Zjednoczonych gotowa jest użyć swojej superbroni, by unieszkodliwić Supermana…

Krytycy amerykańscy przyjęli album z entuzjazmem. Docelili zarówno scenariusz i dialogi Granta Morrisona – za realizm i psychologiczny portret bohatera, jak i rysunki Ragsa Moralesa – jednego z najlepszych artystów współczesnego komiksu.


[opis wydawcy]

Galerie

Superman. Action Comics #01: Superman i ludzie ze stali Superman. Action Comics #01: Superman i ludzie ze stali Superman. Action Comics #01: Superman i ludzie ze stali

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-