baner

Komiks

Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Antologia prac wyróżnionych w szóstej edycji konkursu organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Album Powstanie ’44 w komiksie. Po powstaniu ukazuje losy ludzi po zakończeniu zbrojnego zrywu mieszkańców stolicy. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą wyobraźnią i stworzyli bardzo interesujące zarówno pod względem fabularnym, jak graficznym historie. W antologii znalazły się wszystkie prace nagrodzone oraz wyróżnione przez jury oraz wybór najciekawszych komiksów, które okazały się warte przedstawienia. Pieczę artystyczną nad konkursem sprawował Przemysław „Trust” Truściński, a jednym z jurorów był Tomasz Kołodziejczak, dyrektor wydawniczy w Egmont Polska.

W tym roku uczestnicy konkursu stanęli przed trudniejszym niż zwykle zadaniem – arcyciekawy temat, dający ogromną swobodę twórczą to zawsze wielkie wyzwanie. Tym bardziej cieszy fakt, że tak wielu z nich zaskoczyło nas niebanalnymi historiami, które skłaniają do myślenia i budzą żywe emocje. Te najlepsze prace to nie tylko wizytówka konkursu, ale także doskonała reklama komiksu jako gatunku, który potrafi nie tylko bawić, ale i wzruszać.
Rafał Skarżycki, juror konkursu

Recenzja

Powstanie'44 w komiksie. Po Powstaniu, Łukasz Chmielewski

Galerie

Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu Powstanie'44 w komiksie. Antologia prac konkursowych 2012 – Po Powstaniu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-