Komiks

Tajemnica

Tajemnica "Plaży w Pourville"

Scenariusz: Władysław Krupka
Rysunki: Bogusław Polch
Wydanie: I scalone
Data wydania: Luty 2013
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 180 × 250 mm
Stron: 28
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-74-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wielki powrót jednego z najpopularniejszych polskich komiksowych bohaterów wszech czasów! Do akcji ponownie wkracza kapitan Żbik, a w zasadzie pułkownik, bo w tej randze jest były funkcjonariusz milicji w roku 2000, gdy rozpoczyna się akcja zeszytu "Tajemnica "Plaży w Pourville". ...Ten komiks to również powrót do słynnej serii współtwórców jej największych sukcesów. Po ponad 20 latach przerwy scenariusz napisał Władysław Krupka, a całość narysował Bogusław Polch.

Fabuła komiksu dotyczy prawdziwego wydarzenia - głośnej kradzieży obrazu Claude'a Moneta „Plaża w Pourville” z rogalińskiej galerii obrazów należącej do Muzeum Narodowego w Poznaniu we wrześniu 2000 roku. Policjantom pracującym nad sprawą kradzieży wartego miliony dolarów płótna będzie musiał pomóc słynny Jan Żbik, a także jego wnuk Michał, pracujący dla Centralnego Biura Śledczego.

Komiks, łączący fakty z odautorską fikcją, pierwotnie ukazywał się w odcinkach w "Bezpłatnym Tygodniku Poznańskim". Jego publikacja rozpoczęła się 1 września 2003 roku, a zakończyła pół roku później. W tym czasie losy skradzionego obrazu wciąż nie były znane. Teraz już są, więc do pierwszego albumowego wydania "Tajemnicy Plaży w Pourville" autorzy specjalnie stworzyli nowe zakończenie.

[opis wydawcy]

Recenzja

Tajemnica „Plaży w Pourville”, Karol Sus

Galerie

Tajemnica Tajemnica Tajemnica

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-