baner

Komiks

Kłamca. Viva l’arte

Kłamca. Viva l’arte

Scenariusz: Jakub Ćwiek
Rysunki: Dawid Pochopień
Kolor: Grzegorz Nita
Data wydania: Październik 2012
Redaktor naczelny: Paweł Deptuch
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 60
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Sine Qua Non
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Kłamca: Viva l’arte” to samodzielna historia osadzona w literackim uniwersum stworzonym i opisanym w serii książek przez Jakuba Ćwieka.
Niebiańskie plany ustanowienia bezdomnego mężczyzny prorokiem nowej ery komplikują się, kiedy ten zostaje uprowadzony, a jego anioł stróż ginie. Kto stoi za porwaniem? Odpowiedź na to pytanie musi znaleźć tytułowy bohater, nordycki bóg Loki. Próby rozwikłania zagadki zaprowadzą go do nowojorskich kanałów, będących siedzibą tajemniczej i przerażającej sekty, oraz do pewnego artysty, który posiadł umiejętność malowania najprawdziwszej prawdy... a za nią płaci się najwyższą cenę.

Składający się z dwóch zbiorów opowiadań („Kłamca”, „Kłamca 2: Bóg Marnotrawny”) i dwóch powieści („Kłamca 3: Ochłap Sztandaru”, „Kłamca 4: Kill’em all”) cykl Jakuba Ćwieka koncentruje się na przygodach znanego z mitologii skandynawskiej boga kłamstwa i ognia, Lokiego, który, po tym jak niebiańskie zastępy zniszczyły Walhallę, swoje usługi zaoferował Aniołom w zamian za walutę niezwykłej wartości – pióra pochodzące z ich skrzydeł. Od tej pory tropi inne, podobne sobie bóstwa, rozprawia się z demonami i niegodziwcami, częstokroć stosując metody, jakie nie przystoją sługom Wszechmogącego.

Książki Jakuba Ćwieka spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony czytelników, jak i krytyki.

[opis wydawcy]

Galerie

Kłamca. Viva l’arte Kłamca. Viva l’arte Kłamca. Viva l’arte Kłamca. Viva l’arte Kłamca. Viva l’arte Kłamca. Viva l’arte

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

vision2001 -

Książki - rewelacyjne. Ciekawe jak odbiorę komiks (jednak w mojej głowie powstał konkretny obraz głównego bohatera).