baner

Komiks

Blueberry #3: Chihuahua Pearl. Człowiek wart 500 000 $. Trumienna ballada

Blueberry #3: Chihuahua Pearl. Człowiek wart 500 000 $. Trumienna ballada

Scenariusz: Jean-Michele Charlier, Jean Giraud
Rysunki: Jean Giraud
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2012
Seria: Blueberry, Plansze Europy
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 160
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4759-8
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
8 /10
Zagłosuj!
Trzeci tom z wydawanej od kilku lat w Polsce mistrzowskiej serii o poruczniku Mike’u Blueberrym zawiera trzy odcinki, które łączy wątek ukrytego skarbu armii konfederackiej.

W 1865 r., w czasie wojny secesyjnej, po upadku Charlestonu, pułkownik Trevor na polecenie swego generała wywiózł wojenny skarbiec konfederatów do Meksyku. Miał go tam ukryć i strzec do czasu, gdy odwrócą się losy wojny. Niestety, oddział został w Meksyku zaatakowany, a pułkownik, zanim go internowano, w dramatycznych okolicznościach zdołał zakopać złoto w okolicach Tacomy. Po uwolnieniu Trevor, aby czuwać nad skarbem konfederatów, zorganizował bandę, działającą w górach wokół miasta. Przypadkiem spotkana piosenkarka z saloonu, zwana Chihuahua Pearl, stała się dla niego źródłem informacji... A pewnego wieczoru, pod wpływem chandry i alkoholu, były pułkownik, zakochany w dziewczynie, pozwolił sobie na chwilę niedyskrecji... Nieco później Chihuahua Pearl potajemnie poślubiła Trevora... Ale ku jej wielkiemu zawodowi ten ostatni powrócił do uporczywego milczenia... Kiedy Trevor i jego banda zostali schwytani przez pułkownika Lopeza, Chihuahua za obietnicę części skarbu zwróciła się do władz w Waszyngtonie. Jej zdaniem tylko one były zdolne przysłać szybką i skuteczną pomoc. To właśnie z tą misją porucznik Blueberry, z pomocą Mc Clure’a i Red Necka, został w tajemnicy wysłany do Meksyku.

Galerie

Blueberry #3: Chihuahua Pearl. Człowiek wart 500 000 $. Trumienna ballada Blueberry #3: Chihuahua Pearl. Człowiek wart 500 000 $. Trumienna ballada Blueberry #3: Chihuahua Pearl. Człowiek wart 500 000 $. Trumienna ballada

Tagi

Plansze Europy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-