reklama baner reklama

Nowe Teksty

Okładka miesiąca: listopad 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Kosmiczne początki Toma Kinga
Sławinski o "Omega Men. To już koniec"
Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Komiks

Bobot

Bobot

Scenariusz: Piotr Szreniawski, Mateusz Skutnik, Koalar, Weak Inker, Nesumi
Rysunki: Arkadiusz Hinc, Mateusz Skutnik, Weak Inker, Nesumi
Data wydania: Kwiecień 2012
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Stron: 40
Cena: 0 zł
Wydawnictwo: PiotrSzreniawski
ISBN: 978-83-60948-37-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Czy można uczłowieczyć małpę? Albo bardziej nowocześnie (chociaż klasykę też doceniamy): Czy można uczłowieczyć robota, nawet kiedy nie jest to naszym zamiarem? Podrzucony przedstawiciel cywilizacji technicznej, Bobot, zamiast - jak to miał nakazane - szpiegować i eksperymentować z mieszkańcami ziemi, powoli staje się do nich podobny, a nawet staje się ich przyjacielem. Wezwany na wojnę z inną cywilizacją, zakochuje się w jej przedstawicielce (jednakże po krótkiej i nieuczciwej walce), do czego zresztą przyczynia się mieszkaniec przyjemniutkiej planety porośniętej wielkimi grzybami i zieloną roślinnością, czyli Misio. Misio adoptuje parę robotów na swoich rodziców, co jednakże staje się dla nich uciążliwe, dlatego znajdują bardziej odpowiednią parę do opieki nad maluchem... A wszystko to w albumiku "Bobot" autorstwa Arka Hinca i Piotra Szreniawskiego.

Historia powstania albumiku nierozłącznie związana jest z toczącym się na forum gildii Konkursem Na Pasek Komiksowy, czyli z legendarną KaNaPKą. Większość pasków ze zbiorku o bobocie powstała właśnie jako paski konkursowe do kolejnych edycji.

Zbiór pasków, łącznie z paskami gościnnymi autorstwa Mateusza Skutnika, Koalara, Weak Inkera i Nesumiego, ukazał się nakładem wydawnictwa PiotrSzreniawski w kolekcjonerskim nakładzie 60 egzemplarzy. Całość dostępna jest też na stronie http://arekhinc.pl/bobot

[Piotr Szreniawski]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-