baner

Komiks

Kajtek i Koko: Kajtek i Koko w kosmosie

Kajtek i Koko: Kajtek i Koko w kosmosie

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Wydanie: III uzupełnione
Data wydania: Czerwiec 2012
Seria: Kajtek i Koko, Klasyka Polskiego Komiksu
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 672
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4768-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Album "Kajtek i Koko w kosmosie" zapoczątkował przed laty wydawanie klasyki polskiego komiksu w Wydawnictwie Egmont. Historia edycji ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych jest długa i równie zajmująca jak sama opowieść. Najdłuższy polski komiks pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972. Następnie wydawcy próbowali zebrać rozproszone fragmenty dzieła, lecz dopiero w niniejszym albumie udało się odtworzyć z pierwodruków prasowych i uporządkować wszystkie kosmiczne perypetie Kajtka i Koka. Po 40 latach od zakończenia edycji prasowej jest to pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu.

Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich z ekspedycją do gwiazdozbioru Oriona. W jej trakcie przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zwyczaje, ryzykują życie, przeżywają odmienne stany świadomości, ale ostatecznie pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi.

Kajtek i Koko, dwaj uwielbiający przygody marynarze, byli poprzednikami i pierwowzorami niezapomnianych postaci Kajka i Kokosza.

Recenzja

Kajtek i Koko w kosmosie, Jan Sławiński

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-