Komiks

Wilcze tropy #03: Młot

Wilcze tropy #03: Młot

Scenariusz: Sławomir Zajączkowski
Rysunki: Krzysztof Wyrzykowski
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2013
Seria: Wilcze tropy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Cena: 32,00 zł
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wiosna 1944 r. Nad Bugiem, niedaleko wsi Mężenin, miejscowy dowódca Armii Krajowej Władysław Łukasiuk „Młot” oraz jego żołnierze wyławiają z rzeki prototyp rakiety V-2 – nowej broni mającej odwrócić losy przegranej przez Niemców wojny. Zdemontowane elementy tej broni wywiad AK przekaże aliantom. Wkrótce Niemcy zostają wyparci z Polski przez Armię Czerwoną. Dla tak zasłużonych dowódców jak „Młot” nie oznacza to jednak spokoju. Ścigany przez NKWD Łukasiuk podejmuje walkę w obronie swoich bliskich i podkomendnych. Przyrzeka walczyć, dopóki „choć jedna sowiecka noga deptać będzie polską ziemię”.

Czy „Młotowi” uda się uratować podkomendnych schwytanych przez Sowietów? Jak się strzela z PIATA? Co „Młot” opowiedział „Łupaszce” o Wandzie Wasilewskiej? Jak wyglądał atak żołnierzy „Młota” na KBW w Siemiatyczach i na most na Bugu we Fronołowie?

Zapraszamy do lektury trzeciego zeszytu z komiksowego cyklu „Wilcze tropy”, przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

W następnym numerze: „ZAPORA” Hieronim Dekutowski

Galerie

Wilcze tropy #03: Młot Wilcze tropy #03: Młot Wilcze tropy #03: Młot Wilcze tropy #03: Młot

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-