baner

Komiks

Ikigami #08

Ikigami #08

Scenariusz: Motoro Mase
Rysunki: Motoro Mase
Data wydania: Październik 2012
Seria: Ikigami
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 150 x 210 mm
Stron: 232
Cena: 30.45 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 978-83-60740-74-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
IKIGAMI nie wybiera. Biedni – bogaci, niewinni – przestępcy, brzydcy – piękni, wszyscy mogą otrzymać zawiadomienie o śmierci. Fujimoto musi traktować tak samo każdego, komu dostarcza IKIGAMI, nie może utożsamiać się z wyznaczoną osobą, ingerować w jej działania, zwłaszcza teraz, gdy nowa jednostka w jego urzędzie patrzy mu na ręce. Doręczyciel popada już w paranoję, że jest obserwowany. A może to nie złudzenie? Tylko kto za nim chodzi?

Seria jak zwykle porusza aktualne sprawy – relacje między sprawcami wypadków a rodzinami ofiar czy samopoczucie po operacji plastycznej. Motorō Mase jest świetnym obserwatorem świata. W tym tomie na szczególną uwagę zasługuje epizod poświęcony takiej wartości jak wygląd zewnętrzny. Ładne ciało, piękny biały uśmiech, przyjemna dla oka twarz niejednokrotnie decydują o powodzeniu w pracy czy miłości. Ludzie mniej hojnie obdarzeni przez naturę pięknem skazywani są na samotność oraz odtrącenie.

IKIGAMI to bestsellerowa seria, która w Japonii sprzedała się już w ponad 3 milionach egzemplarzy. Komiks zdobył liczne nagrody i wyróżnienia (między innymi na festiwalach: Utopiales, Festival International de la Bande Dessinée d'Angouleme, Polymanga, Japan Expo czy Le Festival du Voyageur).


[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-