baner

Komiks

Powstanie. Za dzień, za dwa

Powstanie. Za dzień, za dwa

Scenariusz: Marzena Sowa
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2014
Tytuł oryginału: L'Insurrection. Avant l'orage
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Dupuis
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235x310
Stron: 64
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-01-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Alicja jest zakochana w Edwardzie, a Krystyna wkrótce wychodzi za mąż... I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że mieszkają w okupowanej Warszawie i w przyszłość nie mogą patrzeć ze spokojem.

Jest rok 1944, rok temu upadło powstanie w getcie. Ludzie mówią, że wojna podobno ma się wkrótce skończyć, ale nikt nie wie tego na pewno. Pewne jest natomiast, że w ciągu kilku tygodni, najwyżej miesięcy, polska armia podziemna zostanie rozbita przez nazistów. Tymczasem na wschodnim brzegu Wisły już stoją czerwonoarmiści i przyglądają się sytuacji.

Najnowszy komiks Marzeny Sowy, której autobiograficzna seria „Marzi” osiągnęła wielki międzynarodowy sukces, to jej powrót do opowiadania o burzliwej historii Polski. Tym razem tematem są tragiczne wydarzenia związane z powstaniem warszawskim. W „Powstaniu. Za dzień, za dwa”, będącym pierwszym z planowanych dwóch tomów, poznajemy bohaterów opowieści tuż przed jego wybuchem.

Napisaną przez Sowę historię narysował Krzysztof Gawronkiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich twórców komiksów. Nie ma on sobie równych w łączeniu zachwycających realistycznych obrazów z niepokojącymi fragmentami onirycznymi i ekspresjonistycznymi. Natomiast wykreowani przez niego bohaterowie to zawsze postaci o niezwykłej wiarygodności, pełne niuansów i emocji.


[opis wydawcy]

Galerie

Powstanie. Za dzień, za dwa Powstanie. Za dzień, za dwa Powstanie. Za dzień, za dwa Powstanie. Za dzień, za dwa Powstanie. Za dzień, za dwa

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-