reklama baner reklama
baner

Komiks

All-Star Superman

All-Star Superman

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Frank Quitely
Tusz: Jamie Grant
Kolor: Jamie Grant
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2012
Tytuł oryginału: All-Star Superman #1-#12
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Michał Zdrojewski
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Stron: 304
Cena: 140 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-61319-29-0
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
8 /10
Zagłosuj!
Grant Morrison i Frank Quitely - legendarni twórcy komiksów - połączyli swe nadprzyrodzone moce, aby stworzyć nowego i niepowtarzalnego Supermana w serii najbardziej niezwykłych przygód, jakie kiedykolwiek powstały.

„Zmysłowa, mityczna, emocjonalnie inspirująca i olśniewająco alternatywna historia Człowieka ze Stali”.
ENTERTAINMENT WEEKLY

„All-Star Comics jest wciągający, bezkompromisowy i superczadowy… to będzie klasyka gatunku”.
VARIETY.COM

„Obłąkańczo błyskotliwy”.
THE NEW YORK TIMES

„Morrison wydobył z Supermana to, co daje nam najwięcej radochy. Nasz bohater dysponuje tak absurdalnie wielką mocą, że nie bacząc na konsekwencje co chwila pakuje się w jakieś kompletnie zakręcone przygody…”
TIME

Autorzy:

GRANT MORRISON związał się z DC Comics ponad 20 lat temu, wkrótce po opublikowaniu dwóch pierwszych amerykańskich komiksów: „Animal Man” i „Doom Patrol”. Pisał scenariusze do wielu popularnych serii, takich jak „JLA”, „Batman” i „New X-Men”, równocześnie publikując oryginalne, własne pomysły: „The Invisibles”, „Seaguy”, „The Filth” I „WE3”. W ostatnich latach Morrison zagłębił się we wszechświecie DC poświęcając pracy nad kilkoma tytułami równolegle: począwszy od wyróżnionych nagrodami Eisnera serii „Seven Soldiers” i „All-Star Superman”, poprzez cotygodniowy cykl „52”, a kończąc na wielowymiarowej, wykraczającej poza ramy rzeczywistości, epickiej historii „Final Crisis”. W swoim drugim, równoległym życiu Morrison jest rzecznikiem kontrkultury, muzykiem, nagradzanym na festiwalach dramaturgiem i magiem chaosu. Mieszka i żyje na zmianę w Los Angeles i w ojczystej Szkocji.

FRANK QUITELY urodził się w 1968 roku w Glasgow. Od 1988 roku narysował „The Greens”, „Blackheart”, „Missionary Man”, „Shimura”, „Inaba”, 10 krótkich historii dla Paradox Press, 6 historii dla Vertigo, miniserię „Flex Mentallo”, trzy pierwsze rozdziały „20/20 Visions”, „Batman: The Scottish Connection”, „The Kiingdom: Offspring”, „JLA: Earth 2”, „The Invisibles”, „Transmetropolitan”, „The Authority”, „Captain America”, „New X-Men”, „Sandman: Noce Nieskończone”, „WE3”, „All-Star Superman” oraz „Batman and Robin”. Był również twórcą okładek do „Negative Burn”, „Judge Dredd Megazine”, „Classic 2000 AD”, „Jonah Hex”, „Books of Magick: Life During Wartime”, „Bite Club”, „American Virgin” i „All-Star Batman”. Razem z żoną i trójką dzieci mieszka w Glasgow. Kiedyś bawił się w projektowanie kapeluszy i ciuchów. Obecnie jego hobby to gotowanie.

Recenzja

All-Star Superman, Łukasz Chmielewski

Galerie

All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman All-Star Superman

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-