baner

Komiks

Przygody TinTina: Klejnoty Bianki Castafiore, Lot 714 do Sydney, Tintin i Picarosi, Tintin i Alph-Art

Przygody TinTina: Klejnoty Bianki Castafiore, Lot 714 do Sydney, Tintin i Picarosi, Tintin i Alph-Art

Scenariusz: Herge
Rysunki: Herge
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2011
Seria: Przygody TinTina
Tłumaczenie: Daniel Wyszogrodzki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 155 x 225 mm
Stron: 188
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4710-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Tom seledynowy zawiera 4 tomy wydania oryginalnego: "Klejnoty Bianki Castafiore", "Lot 714 do Sydney", "Tintin i Picarosi", oraz "Tintin i alph-art".

Tintin, reporter i detektyw-amator, przeżywa kolejne niewiarygodne przygody. Pomaga odnaleźć klejnoty śpiewaczki operowej, Bianki Castafiore, która zatrzymała się z kilkudniową wizytą u kapitana Baryłki. Następnie wyrusza razem z profesorem Lakmusem i kapitanem Baryłką do Sydney na Międzynarodowy Kongres Astronautów. Jednak samolot, którym podróżują, zostaje porwany. Przyjaciele muszą znaleźć sposób, by wydostać się z tajemniczej wyspy. Kolejny przystanek to Ameryka Południowa, w której Tintin pomoże w obaleniu dyktatury generała Tapioki.

Album pt. "Tintin i alph-art" jest ostatnią, niedokończoną opowieścią, jaką pozostawił Herge. Składa się ze szkiców wykonanych ołówkiem i dialogów spisanych osobno w takiej formie, jakiej używa się przy pisaniu sztuk teatralnych. Towarzyszą im krótkie opisy akcji, ale tylko w miejscach, w których były potrzebne dla ułatwienia odbioru lektury.

Recenzja

Przygody TinTina - Klejnoty Bianki Castafiore, Lot 714 do Sydney, Tintin i Picarosi, Tintin i Alph-Art, Jan Sławiński

Galerie

Przygody TinTina: Klejnoty Bianki Castafiore, Lot 714 do Sydney, Tintin i Picarosi, Tintin i Alph-Art Przygody TinTina: Klejnoty Bianki Castafiore, Lot 714 do Sydney, Tintin i Picarosi, Tintin i Alph-Art Przygody TinTina: Klejnoty Bianki Castafiore, Lot 714 do Sydney, Tintin i Picarosi, Tintin i Alph-Art

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-