Komiks

Biegun

Biegun

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Jarosław Gach
Data wydania: Maj 2012
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Stron: 64
Cena: 45 zł
Wydawnictwo: Instytut Marka Kamińskiego
ISBN: 978-83-929787-7-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Biegun to historia trójki przyjaciół – Tomasza, Jana i Mateusza, których drogi rozeszły się wraz w wkroczeniem w dorosłość. Kiedy wiele lat później Mateusz ulegnie wypadkowi w górach Jan postanowi ściągnąć Tomasza do rodzinnego miasteczka.

Jednak wspomnienia wspólnych eskapad to za mało by wyrwać przyjaciela z pourazowej traumy. Potrzeba wyzwania w postaci realizacji szalonego planu z dzieciństwa- podróży na biegun północny. Przy pomocy mieszkańców miasteczka, swojej asystentki i skandynawskich inwestorów Tomasz udowodni, że można to zrobić nie opuszczając granic kraju, a wielkiego podróżnika można spotkać w przydrożnym warsztacie samochodowym.

Poznaj tę niezwykłą opowieść o przyjaźni i zdobywania biegunów.

OSOBY POLECAJĄCE KOMIKS:

W odróżnieniu od Włodzimierza Iljicza Zbrodniarza Lenina uznaję komiks za najważniejszą ze sztuk. W przypadku “Bieguna” mamy tu przepiękną opowieść o wytrwałości, miłości i pokonywaniu (wydawałoby się) największych trudności. Przepięknie narysowane i takoż napisane. Sam chyba bym się nie wybrał, lecz odważniejszym polecam. Warto!
Kazimierz Staszewski – muzyk

To chyba magia, że właśnie teraz po wieloletniej przerwie przeczytałem komiks. Lektura „Bieguna” jest jak teleport do czasów, kiedy żyło się kromką z masłem i chwilą.

To piękna opowieść o przyjaźni i marzeniach, idealna lektura do metra wypełnionego trybami machiny miejskiej. Ostrzegam jednak, „Biegun” może spowodować, że z tego metra wysiądziemy i udamy się w kierunku marzeń, których nie zrealizowaliśmy. Czytajcie bo może być za późno!

Adam Grzanka – satyryk

Dużo dobrego komiksu, smaczne francuskie grafizmy, dojrzały, klimatyczny kolor – polecam bezwarunkowo.
Bogusław Polch – grafik

[opis wydawcy]

Recenzja

Biegun, Jan Sławiński

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-