baner

Komiks

Ikigami #04

Ikigami #04

Scenariusz: Motoro Mase
Rysunki: Motoro Mase
Data wydania: Kwiecień 2011
Seria: Ikigami
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 150 x 210 mm
Stron: 224
Cena: 30,45 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 978-83-60740-48-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Początki wdrażania „Dekretu o nieustannym rozwoju kraju” nie były proste. Czy społeczeństwo z pokorą i spokojem przyjęło prawo, które pozwala na losowe zabijanie obywateli?

Autor ponownie, za pomocą alternatywnej rzeczywistości, przedstawia problemy obecne we współczesnym świecie. Tym razem porusza między innymi kwestię odpowiedzialności rodziców i pedagogów za wychowanie dzieci.

IKIGAMI to bestsellerowa seria, która w Japonii sprzedała się już w ponad 3 milionach egzemplarzy. Komiks zdobył liczne nagrody i wyróżnienia (między innymi na festiwalach: Utopiales, Festival International de la Bande Dessinée d'Angoul?me, Polymanga, Japan Expo czy Le Festival du Voyageur). W 2010 roku w Polsce seria uzyskała nominacje w większości plebiscytów komiksowych.

Motorō Mase urodził się w 1969 roku w prefekturze Aichi. W 1998 roku za komiks AREA otrzymał główną nagrodę dla debiutantów w konkursie organizowanym przez czołowe japońskie wydawnictwo Shōgakukan. W 2005 rozpoczął pracę nad serią IKIGAMI, która, oprócz światowego uznania, przyniosła mu w 2010 nominację do prestiżowej nagrody Fauve d`Or (nagroda dla najlepszego albumu) na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême. Komiks doczekał się również filmowej adaptacji.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-