Prasa

Fantasy Komiks #12

Fantasy Komiks #12

Scenariusz: Francois Debois, Christophe Arleston, Melanie Turpyn, Cedric Le Roy, Augustin Rogeret
Rysunki: Stephane Bileau, Adrien Floch, Eric Herenguel, Ludwig Alizon, Augustin Rogeret
Kolor: Claude Guth, Stambecco
Okładka: Stephane Bileau
Data wydania: Sierpień 2011
Seria: Fantasy Komiks
Tłumaczenie: Agnieszka Labisko, Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 132
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4638-6

* Barbok i Blondella

WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W dwunastym tomie Fantasy Komiks:

Kontynuacje serii:
Rozbitkowie z Ythaq część 8 - Scenariusz autorstwa sławnego Christophe'a Arlestona (serie ze świata Troy), a rysunki - Adriena Flocha (Sloka). Graficznymi efektami specjalnymi zajął się specjalista w tej dziedzinie, Sebastien Lamirand, znany na przykład z cyklu Kukabura. Rozbitkowie z "Warkocza Komety" usiłują rozwikłać tajemnice planety Ythaq, a przede wszystkim - jakimś sposobem wrócić do własnego świata. Wydaje im się, że dokonają tego dzięki kolejnemu statkowi, który utknął na zacofanej planecie. Tyle że okrętem tym leci oddział wojska, mającego rozkazy zaprowadzenia porządku na Ythaq. Sytuacja komplikuje się coraz bardziej, gdy umysł jednego z głównych bohaterów, Narvarta, zostaje opanowany przez niezwykłą istotę, dysponującą nadnaturalnymi mocami.
Szafranowa Noc część 2 - Scenariusz do tej opowieści napisali Christophe Arleston i Melanyna, autorzy historii umieszczonych w świecie Troy. Rysunkami zajął się Eric Hérenguel, twórca parodystycznej serii Kran, a efektami specjalnymi - Sebastien Lam Na dalekiej północy świata Troy, w skalistej baronii Szafranowa Noc dochodzi do kryzysu władzy. Stary baron zostaje otruty przez syna, jego drugi syn traci rozum, a trzeci jest zbyt mały na podjęcie rządów. W tej sytuacji o honor rodu i niezależność zagrożonego przez zewnętrznych wrogów państwa walczy tylko córka zmarłego władcy, Ważka. Być może jej sprzmierzeńcem okaże się duch przodka, który nagle pojawia się w środku nocy...
NOWOŚĆ! W poszukiwaniu Graala część 1 - Autorami opowieści są dwaj Francuzi, scenarzysta François Debois i rysownik Stéphane Bileau, znani z serii umieszczonych w świecie dawnych Celtów: Les Contes de Broceliande, Les Contes du Korrigan, a przede wszystkim właśnie W poszukiwaniu Graala. Nowatorska, wspaniale łącząca celtyckie mity, historię i przygodę, historia o królu Arturze i czarowniku Merlinie. Młody, niedoświadczony Artur musi doprowadzić do scalenia małych państw Brytów, by móc przeciwstawić się wojskom najeźdźców. Ale że w sprawę wmieszane są potężne siły boskie i demoniczne, zadanie to okazuje się nad wyraz trudne do wykonaania. Seria ta jest jednym z najwyżej ocenianych dokonań komiksu z gatunku fantasy historycznej ostatnich lat.
Stripy humorystyczne:
Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.
Barbok i Blondella - wydawałoby się, że łakomy smok i czekająca na prawdziwą miłość księżniczka to niezbyt dobrana para przyjaciół. Ale pozory mylą!

Recenzja

Fantasy Komiks #12, Michał Misztal

Galerie

Fantasy Komiks #12 Fantasy Komiks #12 Fantasy Komiks #12 Fantasy Komiks #12 Fantasy Komiks #12 Fantasy Komiks #12 Fantasy Komiks #12 Fantasy Komiks #12

Tagi

Fantasy Komiks

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-