baner

Komiks

Wilcze tropy #01: Zygmunt

Wilcze tropy #01: Zygmunt

Scenariusz: Sławomir Zajączkowski
Rysunki: Krzysztof Wyrzykowski
Data wydania: Czerwiec 2011
Seria: Wilcze tropy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 28
Cena: 19,15 zł
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Bohaterem pierwszego zeszytu jest Zygmunt Błażejewicz ps. "Zygmunt" - jeden z dowódców polowych 5. Wileńskiej Brygady AK, podkomendny mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Komiks składa się z 28 plansz w kolorze, format A4, do publikacji została dołączona nota historyczna.

Wydawcą komiksów jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie.

KWIECIEŃ 1945 R.

Młoda dziewczyna - "Krystyna" (Alicja Trojanowska) wstępuje do oddziału Zygmunta Błażejewicza "Zygmunta", wchodzącego w skład 5 Brygady Wileńskiej majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

Ponieważ Białostocczyzna, gdzie działa 5 Brygada, jest coraz silniej penetrowana przez wojska sowieckie, major "Łupaszka" decyduje się wysłać oddział "Zygmunta" na lewy brzeg Bugu z zadaniem rozpoznania nowych terenów, na których możliwe byłoby prowadzenie skutecznej walki.

Co spotka "Zygmunta" na drugim brzegu? Czy "Krystyna" zdobędzie jego zaufanie?

Co robił w tych czasach Paweł Jasienica? Jak potoczą się losy bitwy w Modusach Pokrzywnych? To wszystko w pierwszym zeszycie komiksowego cyklu zatytułowanego "Wilcze tropy" przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

Galerie

Wilcze tropy #01: Zygmunt Wilcze tropy #01: Zygmunt Wilcze tropy #01: Zygmunt Wilcze tropy #01: Zygmunt Wilcze tropy #01: Zygmunt Wilcze tropy #01: Zygmunt

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-