baner

Komiks

Café Budapeszt

Café Budapeszt

Scenariusz: Alfonso Zapico
Rysunki: Alfonso Zapico
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2011
Tytuł oryginału: Café Budapest
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Stron: 160
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-61-08-1579
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Jechezkel Damjanich jest młodym żydowskim skrzypkiem, który mieszka z matką w posępnym Budapeszcie roku 1947. Pewnego dnia otrzymuje list z Jerozolimy, wysłany przez swojego wuja Yosefa, od którego nie miał wieści od 12 lat i na którego gniewa się jego matka, pozornie bez powodu. Uciekając przed biedą, oboje docierają do Palestyny w trudnym dla kraju momencie politycznym, tuż przed wycofaniem się z regionu Anglików.

Wuj Josef prowadzi Café Budapeszt, malowniczy lokal w pobliżu Starego Miasta, w którym razem spotykają się Żydzi, Arabowie, ludzie z Zachodu... Ulotna oaza harmonii, w której nuty Jechezkela będą musiały szybko ustąpić miejsca świstowi pocisków z davidki, arabskim bombom, nienawiści i zniszczeniu. Café Budapeszt staje się scenerią, w której odbijają się chaos i barbarzyństwo obecne w całej Palestynie.

Alfonso Zapico (Asturia, 1981), dyplom z ilustracji i rysunku w Akademii Sztuki w Oviedo, urodził się w Blimea, asturyjskim miasteczku położonym w regionie dolin górniczych. Jako wolny strzelec wykonuje krajowe i regionalne zlecenia graficzne (podręczniki, filmy rysunkowe, strony web, ilustracje) oraz od 2005 roku pracuje jako ilustrator dla Rady Edukacji Księstwa Asturii.
Jest stałym współpracownikiem periodyku regionalnego „La Nueva España”, jego komiksy i paski komiksowe publikowane były w licznych asturyjskich pismach młodzieżowych i cyfrowych.
Jego pierwszy album komiksowy, „La guerre du professeur Bertenev”, opublikowany we Francji przez Editions Paquet, zdobył w 2007 roku Prix BD Romanesque na festiwalu FestiBD w Ville de Moulins. Jest także jednym z rysowników w zbiorczym albumie „Un jour de mai”.

[opis wydawcy]

Recenzja

Café Budapeszt, Marcin "Dr.Agon" Górski

Galerie

Café Budapeszt Café Budapeszt Café Budapeszt Café Budapeszt Café Budapeszt

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-