baner

Komiks

Star Wars Komiks Extra #02 (1/2011): The Clone Wars

Star Wars Komiks Extra #02 (1/2011): The Clone Wars

Scenariusz: Henry Gilroy
Rysunki: różni autorzy
Data wydania: Marzec 2011
Seria: Star Wars Komiks Extra
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Druk: czarno-biały
Oprawa: miekka
Format: 170x260 mm
Stron: 148
Cena: 14,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W poprzednim numerze zamieściliśmy opowieść Niewolnicy Republiki, rozgrywającą się dwadzieścia dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, wkrótce po wybuchu wojen klonów. Nadszedł czas na kolejne dwie historie, opowiadające o tym konflikcie i toczące się w tym samym roku.
Pierwsza z nich, W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm, lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Siłami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Plo Koon, Kit Fisto oraz Tauht. Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszej filmowej trylogii, a także z animacji Wojny klonów. Drugi komiks, Bohater Konfederacji, to przede wszystkim opowieść o intrydze hrabiego Dooku, a także o dwóch wybitnych pilotach. Jeden z nich, Anakin Skywalker, to największy as sił republikańskich. Drugi, Tofen Vane, z pochodzenia valahariański arystokrata, walczy po stronie Konfederacji.
W obu komiksach spotkamy doskonale znane czarne charaktery – oprócz wspomnianego hrabiego Dooku, pojawia się tu zarówno jego mistrz, Darth Sidious, jak i podwładna – Asajj Ventress, łysogłowa Mroczna Jedi.

[opis wydawcy]

Galerie

Star Wars Komiks Extra #02 (1/2011): The Clone Wars Star Wars Komiks Extra #02 (1/2011): The Clone Wars Star Wars Komiks Extra #02 (1/2011): The Clone Wars Star Wars Komiks Extra #02 (1/2011): The Clone Wars

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-