dd1

Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

Postautor: wkp » pn 14.10.2019 5:36

JAŚ W TRZECIM WYMIARZE

Podobno obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Może nie do końca się z tym zgodzę, bo kiedy patrzę na sztukę współczesną i czerwony kwadrat wymalowany przez kogoś na płótnie, nawet nie chce mi się dociekać, czy autor chciał mi coś przekazać, czy tylko pokazać, że potrafi namalować bryłę i przekonać ludzi, że to jednak coś więcej, ale za to uważam, że wcale nie trzeba tekstu, by zaserwować dobry komiks. I takim właśnie komiksem jest Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę. Nie twierdzę, że to dzieło wybitne, to w końcu prosta opowieść dla dzieci, w której fabuła praktycznie nie istnieje, ale to w wykonaniu graficznym tkwi jej prawdziwa siła. A jednocześnie jest to album, który w czytelnikach pokolenia obecnych trzydziesto-, czterdziestolatków obudzi niejeden sentyment.

A zatem co jest takiego szczególnego w tym komiksie? Jedna zasadnicza rzecz: mamy tu do czynienia z lekturą trójwymiarową. Fabuła Jasia Ciekawskiego jest niczym innym, jak pretekstem do ukazywania wizualnych fajerwerków. Z tym albumem jest jak z filmowymi hitami opartymi na efektach specjalnych – ma przede wszystkim cieszyć oko oraz wywoływać zachwyt i robi to znakomicie. Czarno-białe rysunki są zarówno dostatecznie proste, jak i dopracowane i realistyczne. Dzięki temu doskonale ukazują to, co autor chce nam pokazać, i budują naprawdę znakomity klimat. Same efekty 3D prezentują się bez zarzutu. Są w nich głębia i wielopoziomowość, które nie zawsze zdarzały się w podobnych pracach pamiętanych przeze mnie z dzieciństwa. Ogląda się to z wielką przyjemnością i dziecięcą fascynacją, niezależnie od tego, ile macie lat.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2398
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości