dd1

Egmont - pytania do wydawnictwa ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: bardzoczarnykot » pn 03.10.2016 18:58

Czy jest szansa na komiksy Star Wars Rebels Ingo Römlinga (który nota bene gościł na tegorocznym festiwalu MFK)?
bardzoczarnykot
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 138
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 04.10.2016 7:48

1) Mam pytanie dotyczące brakującego zeszytu nr 28 z 6 tomu serii Batman. Było powiedziane że ukaże się on w 3 tomie Wiecznego Batman, jednak go tam brak. Czy ten brakujący zeszyt będzie wydany w tomie 7, czy też całkowicie pominięty? Można poznać przyczynę takich zmian?
2) Czy będzie dodruk pierwszego tomu Yans.
Ostatnio zmieniony pt 07.10.2016 13:17 przez mkolek81, łącznie zmieniany 2 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: willy_poodle » czw 06.10.2016 22:41

1. Czy będzie kolejne wznowienie twardej, zbiorczej Skargi lub poszczególne części osobno w twardej?
2. Kiedy wznowienie Towarzyszy Zmierzchu?
3. Legenda lub Książę Nocy Swolfsa w integralu?
3. Integral Kajko?
4. Bran lub L'Etoile polaire Delaby'ego?
willy_poodle
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 15.12.2012 22:59

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: piotrassss » pn 10.10.2016 17:45

Po wydaniu integrala Hugo, padło wiele krytyki na sposób tłumaczenia.
Wiele osób uważa, że tłumaczenie Orbity jest o niebo lepsze.
Padają zarzuty na temat radosnej twórczości tłumacza, dodającego żarciki i rymowanki "od siebie",
na niedokładne tłumaczenia, które powodują zmianę postrzegania danej postaci przez czytelnika
(np:"rozejść się, kmioty"), na zbyt cukierkowy język ("Misiu pysiu"), no i mnie osobiście najbardziej
zabolało, że o Narcyzie w integralu mówi się los, zamiast przeznaczenie. No i jest kwestia imienia
kruka z Zamku Mew, ja wolałem Zrzęda.
Czy mógłby się Pan odnieść do sposobu tłumaczenia Hugo ?
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ljc » wt 11.10.2016 9:12

pytania zostały wysłane
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » sob 15.10.2016 16:45

1) Czy są plany do wydania Thanos: Epiphany oraz Thanos: Samaritan które są prologiem (głównie ten drugi ) do zapowiedzianej serii Annihilation?
2) Czy stwierdzenie "NIE planujemy szybkiego wydawania komiksów opublikowanych w ramach kolekcji" dotyczy także kryzysów DC np. takich jak "Infinite Crisis" (które było by świetna kontynuacją "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach") czy "DC One Million" (świetnie uzupełnienie JLA Morrisona)? Na obecną chwilę nie są one zapowiedziane w żadnej kolekcji, ale w zagranicznych wydaniach występują jako wydania specjalne.
3) Czy zapowiedziana Wonder Woman by Greg Rucka, będzie kontynuowana czy będzie to tylko pierwszy tom? I czy w przypadku kontynuacji będzie to kompletna historia zawierająca Eyes of the Gorgon, które są częścią kolekcji i wtedy będzie to podchodzić pod wyjątek "mogą zdarzyć się wyjątki, takie jak Wojna domowa", czy też nie?
4) Czy są plany na dodruki brakujących komików Rosińskiego (Yans tom 1, Skarga Utraconych Ziem, Western, Zemsta hrabiego Skarbka)?
5) Panie Tomaszu czy można spodziewać się wznowienia komiksu Sandman Noce nieskończone, teraz kiedy wydaliście już Sandman Uwertura? Czy jednak na obecną chwilę zakończyliście już wydawanie/wznawianie komiksów z tej serii i takiego wznowienia już nie będzie. Chciałbym wiedzieć czy mam czekać, czy szukać na rynku wtórnym tego komiksu.
Ostatnio zmieniony śr 16.11.2016 8:22 przez mkolek81, łącznie zmieniany 2 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ramirez82 » wt 18.10.2016 22:56

1. Kupować, czy odpuścić Ziemię 2 w WKKDC? W sensie, czy Ziemia 2 znajdzie się w 4 tomie JLA wydawanym przez Egmont?
2. Obowiązkowe powtórzenie pytania o Legends of The Dark Knight: Norm Breyfogle, będzie? Fani nietoperza czekają, ci pamiętający czasy TM-Semic zwłaszcza. A po Breyfogle, Batman by Doug Moench & Kelley Jones.
3. Czy Batwoman: Elegy nie powinno znaleźć się w DC Deluxe?
4. Bardzo podoba mi się pomysł na wprowadzanie serii w DC Deluxe, zwłaszcza że sięgacie po takie cenione runy jak Catwoman Brubakera, czy Wonder Woman Rucki! Trzymam kciuki, żeby udało się wydać całość tych runów i czekam na kolejne równie dobre. A może zdecydujecie się na wydanie w tym formacie Green Arrow Jeffa Lemire, który nie załapał się do Nowego DC Comics?
5. Rozważacie może Planetary w jakiejkolwiek postaci?
6. Green Lantern/Green Arrow - absolutna klasyka DC, połowa tego komiksu będzie w WKKDC, czy to przekreśla szanse, na kompletną edycją z Egmontu? Skoro kolekcje komiksowe to trochę inny segment, to chyba nie powinno to ze sobą kolidować? Zwłaszcza, że takie potencjalne wydanie Green Lantern/Green Arrow zbierałoby jeszcze raz tyle materiału, co w WKKDC.
7. Wielkie dzięki za ruszenie od nowa Lucky Luke'a, za Corto Maltese, za Bone, za Top 10, za Punisher MAX, za Deadpoola Kelly'ego, za Hawkeye'a, za Ms. Marvel - to bardzo wyczekiwane przeze mnie (i mam nadzieję, przez wielu innych) komiksy! Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze jakichś nowych serii z Vertigo w drugiej połowie roku, po skończeniu Skalpu i Y - wznowienie Kaznodziei, Potwór z bagien, Sandman Mystery Theatre, 100 naboi, Transmetropolitan, Invisibles, Animal Man, Doom Patrol, Sweet Tooth, DMZ - cokolwiek z tego baaaardzo mnie ucieszy :)
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mar21 » czw 17.11.2016 17:17

1.
Czy w zapowiadanym na przyszły rok zerowym integralu Blueberry'ego moglibyście umieścić jakieś dodatki: historia serii, wywiady z autorami, szkice, ciekawostki itp. Sądzę, że Wojciech Birek nie miałby problemu z przygotowaniem takiego materiału, a Blueberry to seria wyjątkowa i zasługuje na to.
2.
Z okazji 10-lecia serii Thorgal w tygodniku Tintin pojawiły się "hołdy" różnych artystów podobne do tych które widzieliśmy w albumie "Asterix i przyjaciele". Tak o tym mówi Grzegorz Rosiński:
"Setnie się ubawiłem, oglądając co na temat Thorgala zrobili Dupa [Jean Dupanloup}, Tibet czy Chistian Denayer. Uczestniczyli w tym również małżonkowie Funckenowie, a nawet Philippe Delaby, który później przejął po mnie rysowanie serii Skarga Utraconych ziem."
Niestety Lombard nigdy nie wydał tych historyjek w osobnym albumie, rozumiem więc, że wydanie tego w Polsce byłoby trudne, jednak warto spróbować.
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 06.12.2016 9:29

Rozwijacie linię wydawniczą Marvel Now o kolejne tytuły takie jak Hawkeye i Ms Marvel. Czy będą to jedyne nowości w 2017 z tej linii, czy też można spodziewać się kolejnych, tym bardziej, że zwiększyliście częstotliwość wydawania serii, a niektóre z serii zbliżają się do końca (Wolverine i X-men; Thunderbolts):
1) Czy można liczyć na rozważenie takich serii jak Amazing X-Men (tylko 3 tomy i mogło by to zastąpić Wolverine i X-men, tym bardziej, że jest tam kontynuacja kilku wątków z tej serii i zostaną tylko dwie serię z mutantami po zakończeniu WiX) i Spider-Man 2099 (byłby dobry uzupełnieniem dla eventu Spider-Verse z Amazing Spideman i są to tylko 2 tomy).
2) Czy brane są pod uwagę do wydania także takie serię jak The Punisher, All New Ghost Rider (tylko 2 tomy), All-New X-Factor (tylko 3 tomy i jako uzupełnienie przyszłego eventu AXIS), Moon Knight (wiem, że tu była odpowiedź że nie teraz, ale może w końcu?), Kapitan Ameryka, The Superior Foes of Spider-Man, Superior Iron-man (oczywiście po AXIS)?
3) Czy po evencie Nieskończoność z Marvel Now, będą wydawane kolejne takie jak Original Sin, Death of Wolverine, AXIS aż po Secret Wars?
4) Czy jest szansa na ukazanie się (ewentualnie włączenie ich do serii jak w przypadku Wyzwania Drakuli) takich tytułów jak Deadpool: The Ones with Deadpool (gdzie jest powiązanie z Death of Wolverine) oraz Deadpool vs. Hawkeye?
5) Czy będzie kontynuacja historii Thora po evencie Original Sin, czy zostanie ona zakończona na 4 tomie Thora Gromowładnego. Chodzi mi o dwutomową serię Thor (Goddess of Thunder i Who Holds the Hammer?)?

Po woli zbliżacie się do zakończenia wydawanie Nowego DC i przejście do Rebirth (ale o to nie będę pytał):
1) Czy jest możliwość podania planowanych tytułów które zostaną wydane jeszcze w Nowym DC?
2) Czy jest szansa na wydanie serii pobocznych dotyczących Harley Quinn takich jak: Harley Quinn and Power Girl, Harley Quinn and Her Gang of Harleys oraz czy seria będzie kontynuowana do końca, bo zostały jeszcze 4 tomy (+ może te 2 albumy poboczne)?
3) Czy Suicide Squad zostanie zakończony po drugim tomie i przejdziemy od razu do Suicide Squad z Rebirth, pomiając całkowicie New Suicide Squad z Nowego DC (co jest wg mnie dobrym pomysłem)?
4) Czy jest szans na dokończenie All Star Western oraz Amerykańskiej Ligii Sprawiedliwości (kurcze wydajecie 2 tom Suicide Squad który jest związany z Wiecznym Złem, a jeden ostatni tom serii, która ma większe znaczenie dla tego eventu pomijacie)?
5) Czy Batman Detective Comics zostanie wydany do końca?
6) Czy Flash zostanie wydany do końca, czy tylko do tomu 5 włącznie?
7) Czy całkowite przejście do Rebirth zamyka możliwość wydanie tytułów z Nowego DC, czy jest szansa na niektóre tytuły, które nie wpływają znacząco na główne serie DC takie np. jak Swamp Thing czy Animal Man. Oba mogłyby być wydane bardziej w Obrazach Grozy niż samym Nowym DC ?
Ostatnio zmieniony śr 21.12.2016 14:35 przez mkolek81, łącznie zmieniany 5 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Dvdmax93 » czw 08.12.2016 14:14

Może jakieś komiksy od Capcom :)
Czy można liczyć że wydacie w przyszłości "Street Fighter (UDON)"
Dvdmax93
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: pn 27.04.2015 17:02

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Sandman28 » sob 10.12.2016 0:53

Panie Tomaszu,

1) czy jest jakakolwiek szansa na powtórne wydanie 2 Batmanów: Batman Ego i Batman w Świetle Lamp Gazowych? (Ten pierwszy został wydany w zbiorku "Ego and Other Tales" zmarłego niedawno Darwyna Cooke'a - może zaprezentować te prace Mistrza w Deluxie)?
Czy nie ma na to szans i powinienem szukać tych komiksów na allegro?

2) fajnie, że wydajecie starsze Batmany w Deluxach - w zeszłym roku były "Narodziny Demona" (mnie się bardzo spodobały, pomimo mieszanych opinii), w tym - "Gotyk" (tu już opinie były jednoznacznie przychylne)... może w 2018 roku ceniony "Cult" mistrza Jima Starlina...?

3) w niemieckiej wersji kolekcji WKKDC - w jej przedłużeniu (w okolicach numeru 90) zostało wydane Kingdom Come. Gdyby w Polsce doszło do przedłużenia (i były te same tytuły) komiks wyszedłby u nas w okolicach początku roku 2020... czy jest szansa, że Egmont wyda wcześniej ten świetny komiks w Deluxie czy też jego pojawienie się na niemieckiej liście kolekcji przekreśla tę szansę?
Do 2020 szmat czasu... Byłoby szkoda gdyby zostało nam jedynie wydanie kolekcyjne pięknych rysunków Rossa...

4) A może wydanie "DC Universe of Alan Moore" w Deluxie wg oryginalnego, 1. wydania (tego z piękną ilustracją Bollanda na okładce)... byłaby szansa w jednym zbiorku i na Zabójczy Żart w oryginalnych kolorach i w końcu powiększonym formacie i na wszystkie historie Moore'a z Supermanem... no i ta wspaniała okładka Bollanda...

5) Czy będzie coś Moebiusa, Andreasa i/lub Bilala w 2018?

6) W czasie ostatniego spotkania na Pyrkonie wspominał Pan, że niektóre Deluxy będą dodrukowywane? Mógłby Pan zdradzić, które z komiksów z tej serii mają szansę na dodruk?

7) Czy na miejsce JLA Morrisona rozważacie w przyszłym roku jakąś inną serię superhero ze starego DC (moim marzeniem byłby "Green Lantern" Johnsa) czy też JLA to był jednorazowy eksperyment?
Czy w ogóle w rozważaniach jest wydanie runu Geoffa Johnsa w Green Lantern? Rozumiem, że nie chce Pan zdradzać specjalnie Waszych planów czy choćby rozważań ze względu na konkurencję, ale co do DC to ponoć Egmont ma wyłączność, więc tu ta zasada chyba nie jest aż tak ważna (nikt Wam nie podkupi tego tytułu) ;). A informacja, czy choćby rozważany jest Green Lantarn pozwoli mi podjąć decyzję czy ryzykować i czekać na ewentualne polskie wydanie czy nie ma na to szans i kupować po angielsku.

8) Czy choćby rozważane jest wydanie Messiah Complex (a później Second Coming, a także ew. Messiah War) w klasykach Marvela czy nie ma na to szans? Słyszałem, że to dość skomplikowana saga, trzeba by wydać kilka tytułów... ale jak się wchodzi na fora to widać, że mutanci Marvela cieszą się u nas sporym sentymentem, więc sprzedaż byłaby prawie na pewno zadowalająca.
Bardzo prosiłbym o krótką informację, czy te tytuły są choć rozważane, bo - podobnie jak przy Green Lanternie - zastanawiam się czy kupować po angielsku...

9) Wydaliście "Elektrę" za co bardzo dziękuję :). Długo czekałem na pojawienie się tego komiksu na polskim rynku :). Czy jest w planach lub choćby rozważaniach wydanie "Elektra Żyje" Franka Millera?

10) Czy planujecie może dodruk Arq 2 - a jesli tak - czy dałoby się przystosować go do formatu w jakim wyszedł we Francji? (przy okazji brawa za odważną decyzję wydania w oryginalnym formacie Arq 3 - bardzo mi się podoba taki format i wierność oryginałowi)

11) Zapowiedział Pan na ten rok nowy tom "Wojny Sambre'ów" i wznowienie oryginalnego "Sambre". Czy przy okazji zostanie wznowiony również 1 tom "Wojny Samre'ów" czyli "Hugo i Iris"?

12) Czy seria Batman/Superman będzie kontynuowana?

13) Garaż Hermetyczny się wyprzedał. Czy planujecie dodruk - a jeśli tak to czy byłaby szansa, żebyście wypuścili do sprzedaży tym razem czarno-białą wersję Garażu (w powiększonym formacie)? Mam wydanie kolorowe, ale gdyby wyszło tym razem czarno-biała wersja chętnie zaopatrzyłbym się w 2. egzemplarz :)

14) Szninkiel się wyprzedał (po raz kolejny :) ). Czy rozważylibyście przy kolejnym wznowieniu (w które nie wątpię) wydanie tym razem wersji w kolorze i w powiększonym formacie (czyli tak jak wydaliście pierwszy raz kolorowego Szninkla w 2001 roku)?

15) Czy wydacie "Infinity Gauntlet" i prolog do tej historii - bardzo chwaloną historię "Rebirth of Thanos" (zawierającą m.in. Thanos Quest)?

16) Czy jest szansa na Mroczne Miasta od Egmontu?

17) Czy jest szansa na dokończenie lub wydanie od nowa Rozbitków Czasu?

18) Czy będzie dodruk 1. tomu Gotham Central?
Ostatnio zmieniony czw 05.10.2017 23:02 przez Sandman28, łącznie zmieniany 23 razy
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: r1stryj » sob 10.12.2016 22:49

Być może to pytanie ktoś juz zadał. Nie mogłem jednak znaleźć.

Czy planujecie może jekieś ekskluzywne, kolekcjonerskie wydanie serii "Kajko i Kokosz"? Aż się prosi... Twarda oprawa, może (co daj Boże) format, jak w "Swiecie Młodych"? Matowy papier (marzy mi sie gęsty, ciężki offset...Sugeruję, jeżeli można, bo błyszcząca kreda nijak pasuje do ducha epoki i komiksu) itp... Całą serię 20 tomów dałoby się ubrać w 3-4 albumy zbiorcze. Myślę, że takie wydawnictwo miałoby szansę na pewną sprzedaż, w limitowanym nakładzie i niechby nawet wysokiej cenie. Miłosnicy "Kajka i Kokosza" to obecnie 40-50 letni faceci. Stać ich będzie wysupłać nawet 3 stówki za takie cudo (pojedynczy tom). Ja bym w każdym razie zapłacił bez mrugnięcia okiem i trochę więcej, chociaż mam bardzo wiele wydań, w tym Wasz komplet. I przyznam, że wszystkie są tak naprawdę takie same. A te stare... Lepsze, paradoksalnie ze względu na "gorszy" papier. Ale cóż, na prawdziwym macie się lepiej czyta. I ten format. Niby niewielka różnica (chociaż w kosztach druku wiem, doskonale znam temat, też jestem wydawcą), ale faceci w okolicach 40 zaczynają mieć powoli kłopoty ze wzrokiem :)
Nawiasem, aż dziwne, że taka "petarda" jak "Kajko i Kokosz" nie doczekała sie ekskluzywnego wydania. Jeżeli jakiś polski komiks na to zasługuje, to ne pewno TEN (nie ujmując oczywiście innym).

Z serdecznymi pozdrowieniami!

PS. Z tego, co wiem, "Szkoła Latania" weszła obecnie na listę lektur szkolnych. Szykuje się więc, czego gorąco zyczę, spory nakład. Drobny pomysł, a nuż sie przyda. Mozna by w nowym wydaniu "Szkoły", zamieścić reklamę ekskluzynej edycji. Rodzice będa kupować lekturę, więc tatusiowie być może sobie o "Kajku i Kokoszu" przypomną. Niektórzy z nich powinni się zdecydować na podróż w krainę młodości. Tam, wiadomo, wszystko było lepsze i truskawki inaczej samowały :) Teraz można je podać ze smietaną, bo czasy inne, choc ciężkie dla wydawnictw.
r1stryj
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: sob 10.12.2016 22:22

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: randal63 » pn 12.12.2016 1:16

W nawiązaniu do wcześniejszej wypowiedzi (r1stryj) w tym coś jest. Kajko i Kokosz to bezsprzecznie dzieło zasługujące na specjalne wydanie. Po przeczytaniu wypowiedzi mojego poprzednika wyobraźnia mnie trochę poniosła. Zobaczyłem się z pięknie wydanym integralem w wygodnym fotelu odjeżdżającym w świat fantazji. To jest MAGIA i to działa. Co do wydania to papier offsetowy jak najbardziej, lepiej się czyta i nawet trzyma w ręce (jak czytam coś z DC w kredzie to muszę uważać na czarne plansze, gdyż widać każde dotknięcie palcem). Przykładem może być też wydanie Kajtka i Koka w kosmosie. Posiadam ostatnie pełne wydanie w kredzie i stare niepełne wydanie w offsecie. I tak jak pisał mój poprzednik to stare wydanie pomimo dziwnego poziomego formatu przemawia do czytelnika dużo bardziej, nie chodzi o sentyment ale o lepszą integrację z postaciami i ich przygodami. Dlatego jestem za formą takiego wydania. Asterix po tylu wydaniach doczekał się integrali, a czy nasi bohaterzy są gorsi ? (chyba nie, jak nie lepsi).
randal63
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11.01.2015 5:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: r1stryj » pn 12.12.2016 14:51

Integral, fajna sprawa. Ale rozumiem, jeżeli kalkulacje mówią co innego. Wydanie pojedynczych części w twardej oprawie też by ucieszyło fanów. Papier offsetowy najwyższej jakości powinien być tańszy od kredy, a lepiej spełnia swoją rolę (wiem... czytelność konturów na kredzie jest lepsza, ale w całości...), większy format (jak chociażby okolicznościowe Tytusy). Te dwie rzeczy, to oczywiście nieśmiałe zyczenia, bo zwiekszenie formatu generuje duże koszta, marże detalistów pochłaniaja połowę wartości, ale takie wydawnictwo powinno się rozejść w Internecie. Ostatnio odwiedziłem kilka Empików i zobaczyłem na własne oczy, jak wyglądają działy z komiksem i jaka jest ich oferta. Ta forma sprzedaży umiera, albo już nie zyje...
r1stryj
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: sob 10.12.2016 22:22

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Iron » wt 13.12.2016 11:54

>>>Papier offsetowy najwyższej jakości powinien być tańszy od kredy.

Z tego co słyszałem, to porządny offset jest raczej droższy. Dobrze by było, gdyby się tutaj jakiś wydawca wypowiedział i dał znać jak to wygląda.

>>>Ostatnio odwiedziłem kilka Empików i zobaczyłem na własne oczy, jak wyglądają działy z komiksem i jaka jest ich oferta. Ta forma sprzedaży umiera, albo już nie zyje...

Empiki od dawna ograniczają komiks w swoich sklepach, więc nie ma co się tym sugerować. Patrząc na to ile tytułów wychodzi i na to, że rynek to wchłania a czytelnicy chcą więcej, to rynek cały czas rośnie i nie ma co narzekać.
Iron
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: śr 26.03.2008 13:20

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: chch » wt 20.12.2016 20:43

Przyłączam się do prośby o "DC Universe by Alan Moore". Jakby usunąć słabsze historie (Vigilante #17-18, Green Arrow: Night Olympics -Detective Comics #549-550, Voodoo #1-4, WildC.A.Ts #50) to byłoby tego ze 300 stron. Wild Cats można wydać w dwutomowym "Wild Cats by Alan Moore" potem, a resztę jak się ktoś uprze w osobnym tomie.
chch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 21.03.2013 19:33

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » śr 28.12.2016 7:38

W styczniu 2017 stratuje nowa kolekcja z bohaterami Marvel od Hachette. Egmont zaczyna wydawać także kosmiczną sagę Marvela jaką jest Anihilacja. Moje pytanie jest następujące, czy w przypadku wydania Strażników Galaktyki Tom 1 oraz Star Lord w kolekcji, a które są częścią Annihilation: Conquest, czyli kontynuacji zapowiedzianej Anihilacja, tomy/historię te zostaną pominięte i usunięte z wydań zbiorczych jak to był w przypadku Ziemi 2 z czwartego tomu JLA (bo komiks ten wchodził w skład kolekcji)? Świadom jestem, że wydanie Annihilation: Conquest zależy głównie od dobrej sprzedaży Anihilacja, ale wchodzą w zakup tej serii wolałbym mieć pewność że kontynuacja nie będzie pocięta. Tym bardzie, że po zapowiedzi Black Widow (pierwszy tom w nowej kolekcji, drugi zapowiedziany przez was) widać że jednak opieracie się na tym co ukarze się w kolekcji Hachette.
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: bahanadala » śr 04.01.2017 20:17

Czy będzie wydany kolejny tom Cyann?
bahanadala
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 04.01.2017 20:12

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Tanatos » pt 03.02.2017 17:30

Może Batman Beyond?
Tanatos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 12.06.2013 17:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » pn 06.02.2017 11:30

1. Są jakieś szansę na dodruk Sin City 5, Towarzyszy Zmierzchu albo Ronina Millera? 5 tom Sin City w drugim obiegu jest już praktycznie nie do dostania a jak się pojawia to licytacje dochodzą nawet i do 400zł.
2. Będziecie wydawać jeszcze jakieś komiksy w formie Marvel Now, Jonah Hex czy Gotham Central? Taka forma wydania bardzo mi odpowiada, w końcu półki nie są z gumy.
3. Holy Terror Franka Millera? Albo jakieś komiksy z Alienami z lat 80-tych i 90-tych? Niedługo film.
4. Macie w planach wydanie 4 cyklu Światów Aldebarana czyli Survivants? Do tej pory powstało 5 tomów i seria ma status zakończony. Albo jakieś inne komiksy Leo? (Kenya, Namibia, Amazonia, Terres Lointaines). Tylko tym razem w normalnym formacie.
Ostatnio zmieniony pn 06.03.2017 21:53 przez amsterdream, łącznie zmieniany 3 razy
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: General75 » pn 06.02.2017 18:03

Kiedy Egmont zrobi dodruki następujących komiksów: ARQ 2, Amerykański Wampir 2, Sandman 7, Sin City 5?
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: willy_poodle » czw 09.02.2017 18:54

Jakie są parametry strony Thorgala gotowej do druku, analogiczne do poniższych?

http://ka-blam.com/printing/templates/2 ... mplate.png

http://dw-wp.com/resources/cartooning-q ... es-bleeds/

http://makingcomics.spiltink.org/pgtemplates/

Informacja przydatna do ustawienia szablonów w programach graficznych.
willy_poodle
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 15.12.2012 22:59

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Gazza » czw 16.02.2017 15:01

Co z Green Lanternem Geoffa Johnsa? Jego 3 omnibusy idealnie nadawałyby się do rozbicia na potrzeby DC Deluxe i pełne wprowadzenie polskiego czytelnika w kosmos DC...

Jakie szanse na kolejne tytuły z linii Nowe DC Comics! : Batman and Robin, Batgirl (G.Simone), Superman (G.Pack), Superman&Batman, Batwoman, Green Arrow (J.Lamiere)?

DC Rebirth - w formacie wydawniczym Marvel Now! byłby strzałem w dziesiątkę! Jakie szanse na takie wydanie?
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: TheDarkness » pn 20.02.2017 18:18

DC Rebirth będzie w SC tak jak oryginalnie? głupotą by było ładować tomy grubości Marvel NOW w HC.
TheDarkness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: czw 10.09.2015 9:51

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: dalton » śr 01.03.2017 16:04

Czy nie będzie więcej Lucky Luke'a w wydaniach zbiorczych mniejszego formatu?
dalton
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 01.03.2017 16:03

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: randal63 » czw 02.03.2017 6:38

To będą krótkie pytania o konkretne pozycje. Kiedys było powiedziane, że Egmont stara się wydawać komiksy wartosciowe, godne uwagi polskiego czytelnika. Z tym się zgadzam, po tym jak widzę ile wychodzi na zachodzie przysłowiowej makulatury. Dlatego po głębszej analizie chciałbym zapytać o takie pozycje jak: 1-trzy tomowa historia (może być jeden integral) wydawnictwa Lombard o tytule "ONE", której twórcami są Cordurie/Radivojević. 2-"THE LAST TEMPLAR" wydawnictwa Dargaud wydany w czterech tomikach po 50 stron, twórców Khoury/Lalor, oraz 3- "LANCELOT" wydawnictwa Soleil wydany w czterech tomach, którego twórcami są Iscin/Alexe, a przypomina Skargę Utraconych Ziem-Rycerzy Łaski czyli jakby nie patrzyć klasykę. I na zakończenie pytanie ogólne, które już wielokrotnie padało. Co z kontynuacją "Piesni Strzyg". Z tego co widzę seria ta ma się bardzo dobrze i trzyma wysoki poziom. Panie Tomaszu może jednak. A tak mimochodem , może "Rozbitkowie z Ythaq" doczekali by się w końcu jakiegos zbiorczego wydania !? Myslę że ta pozycja na to zasługuje, póki posiadacie na nią prawa autorskie jest to w Waszym zasięgu. Tyle z mojej strony, resztę pozostawiam wydawnictwu i trzymam kciuki.
randal63
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11.01.2015 5:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: rudzik21 » czw 09.03.2017 12:13

1. Czy wydacie Spider-Mana w linii Marvel Classic? Za mało jest komiksów S-M po polsku na naszym rynku..
rudzik21
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 04.11.2015 11:59

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: genius80 » pn 20.03.2017 20:54

Witam
czy będziecie wydawać KAPITANA ŻBIKA rysowanego przez Grzegorza Rosińskiego? A jak tak to najlepiej w podobnej formie co wydawane przez ONGRYS.
genius80
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: pn 20.03.2017 20:45

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Wolf20 » ndz 09.04.2017 14:02

Czy jest szansa na dodruk pierwszego tom "Wiecznego Batmana"? Dla fanów Gacka, który w Polsce jest całkiem sporo były to miły gest po tym jak szybko się wyprzedał.
Wolf20
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16.10.2016 13:53

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: OuNiS » czw 13.04.2017 8:35

Witam.

Czy Egmont planuje w najbliższej przyszłości wznowienie "Kaznodziei"?
OuNiS
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: czw 13.04.2017 8:31

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: randal63 » wt 18.04.2017 0:57

Czy jest szansa na 2-tomowe wydanie wydawnictwa Glenat "The Wind of the Khazars" (Le vent des Khazars). Scenariusz napisał Pierre Makyo wg powieści Marka Haltera a za rysunki odpowiada Federico Nardo. Przypominają kunsztem
Legendę Swolfsa, a więc wysokich lotów pozycja.
randal63
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11.01.2015 5:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: genius80 » wt 18.04.2017 9:34

Czy będą jeszcze wydawane komiksy RELAX,najlepiej w takiej postaci jak ten pierwszy.
genius80
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: pn 20.03.2017 20:45

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ramirez82 » śr 19.04.2017 7:52

Co dalej z komiksami z starego DC? Skończyliście JLA Morrisona, Gotham Central został już tylko jeden tom, przydałoby się coś w ich miejsce dorzucić. Superman: Man of Steel Byrne, Knightfall, No Man's Land, Batman Morrisona, Green Lantern Johnsa, czy jakieś inne ciekawe runy.
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: piotrassss » śr 19.04.2017 13:06

1. Kiedy możemy się spodziewać wznowienia pierwszego integrala Sambre ?
2. Czy w tym roku możemy się spodziewać trzeciego integrala Wojny Sambre ?
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: gandalfzolty » śr 10.05.2017 18:08

Witam, czy macie w planach wydanie może Injustice: Gods among us w Polsce? Ewentualnie spytałbym też o Hellblazer od Vertigo. Byłbym rad z odpowiedzi, z góry dziękuję.
gandalfzolty
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 10.05.2017 18:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron