dd1

Egmont - pytania do wydawnictwa ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mgnesium » pn 18.04.2016 22:26

panie Tomaszu, trzymam kciuki za powodzenie skalpu i ygreka (już "zagłosowałem").

moje pytanie dotyczy komiksowych evergreenów: czy w przeciągu roku-dwóch, możemy się spodziewać dodruku brakujących tomów w seriach takich jak thorgal (na twardo), asteriks (mdz inn. złota księga, być może do czasu wysłania pytań pojawi się więcej luk) czy kajko i kokosz (na chwilę obecną brakuje chyba tylko pierwzego złotego pucharu)?
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: lipaz » wt 19.04.2016 19:34

Czy macie w planach wydawanie dalszych numerów Star Wars Legendy czy po wydaniu ostatniego z zapowiedzianych kończy się Wam lista licencji na komiksy z DH?
lipaz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: wt 10.12.2013 10:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: DrSkurczek » śr 20.04.2016 11:39

Witam serdecznie i dziękuję za multum świetnych rzeczy od Was. Parę pytań:
1) Jakie macie plany względem komiksu europejskiego wydawanego w albumach? Większość serii już się zakończyła (Szklane miecze) lub jesteśmy na bieżąco bądź też za chwilkę będziemy (Armada, W poszukiwaniu ptaka czasu, Konungowie). Czy jest chociaż promil nadziei, że zdarzy się cud i wrócicie do jakiejś przerwanej swego czasu serii. Myślę tutaj o takich tytułach jak: Lou!, Anachron, Pieśń strzyg, Aquablue, Kukabura, a przede wszystkim o moich ulubionych Trollach z Troy. Być może dałoby radę wydać coś z tych tytułów w takiej zbiorówce po parę numerów jak ostatnie numery Technokapłanów czy Przed Incalem? Ja osobiście bym skakał z radości, bo od dzieciństwa uwielbiałem europejskie serie sci-fi/fantasy i tak mi już na kryzys wieku średniego zostało :)
2) Wracając do Armady - serdecznie dziękuję za regularne wydawanie nowych numerów głównego cyklu, ale mam pytanie czy można się spodziewać drugiego tomu Kronik Armady? Dodatkowo jak sobie przeglądałem strony francuskich wydawnictw wpadł mi w oko tytuł: Sillage (Premieres armes) - z przykładowych stron wynika, że też jest to rzecz o Navis, chyba jakiś spin-off głównego cyklu. Czy macie w planach jego wydanie - bardzo proszę :)
3) Czy w związku z premierą filmu jest szansa na reaktywację serii World of Warcraft?
4) W Stanach są bardzo fajne i (chyba) kompletne wydania klasyki kaczych komiksów: Carl Barks Library oraz Don Rosa Library. Czy bierzecie pod uwagę wydanie ich w Polsce? Wydaje mi się, że może być to niezły hit.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Strasznie się cieszę, że ostatnio chyba nieźle się kręci, co widać po liczbie waszych tytułów i trzymam kciuki, aby ten stan rzeczy trwał jak najdłużej.
DrSkurczek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 07.08.2011 21:22

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: bardzoczarnykot » wt 26.04.2016 17:20

Jakie jest Wasze stanowisko wobec informacji na temat 121 i kolejnych tomów Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela?
Czy na naszym rynku będziemy mieć dwóch wydawców komiksów linii Marvel Now?
bardzoczarnykot
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 138
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » wt 26.04.2016 22:22

1. Jakie macie plany odnośnie DC Deluxe w 2017 roku? Moje propozycje wydawnicze:
- Legends of The Dark Knight: Norm Breyfogle Vol. 1 (koniecznie!)
- Batman by Doug Moench & Kelley Jones, Vol. 1
- Batman: Vampire
- Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow? (Moore)
- JSA: Golden Age
- New Teen Titans: The Judas Contract (Wolfman, Perez)
- Hawkworld
- Batman: A Death in the Family
- Kindgdom Come
Ostatnio zmieniony sob 04.06.2016 12:41 przez amsterdream, łącznie zmieniany 2 razy
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: randal63 » ndz 01.05.2016 0:25

Witam p. Tomaszu. Nawiązując do moich wcześniejszych pytań chciałem się podzielić moimi refleksjami. Przekopując półki niewielkiego antykwariatu znalazłem małą kolekcję (chyba po włosku, ale nie jestem pewien) kiedyś poruszanego w tematach rysownika Juana Zanotto .Trafiłem na świetny album w stylu Funky Kovala p. Polcha (mam na myśli albumy 1-3) tj. "NUEWA YORK, ANO CERO" spółki Barreiro/Zanotto.Drugą pozycję którą wyłowiłem przypominającą styl Moebiusa to "STARLIGHT" pary Robin Wood/ Zanotto.Jest to album w kategorii thriller fantastyczny, ale narysowany z takim rozmachem, że nie znając języka tego wydania przeglądałem go z podziwem (a liczy ponad 300 stron). I na koniec pozostawiłem tą przysłowiową wisienkę. Chodzi o trzy częściową historię (ponad 300 stron ) "CRONICAS DEL TIEMPO MEDIO" spółki Emilio Balcare/Juan Zanotto.Pozycja najwyższych lotów,wspaniała dynamiczna kreska i niesamowite tempo akcji. Komiks ten przypomina topowe pozycje Alana Moora i chciałoby się to mieć u siebie na półce po polsku. Pytałem kiedyś o Falkę wydaną lata lata temu. Okazuje się że polski czytelnik dostał tylko mały fragment. A to co najlepsze tj.pierwsze 5 tomów "Horizontes Perdidos"(coś jak wieczna wojna Marvano) pokazujące galaktyczny konflikt o którym się tylko w polskim wydaniu Falki wspomina nie doczekało się u nas wydania .To co urzeka u Zanotto to tło,które jak u Grzegorza Rosińskiego czy Philippe'a Delaby pięknie współpracuje z pierwszym planem oraz detale i niesamowita dynamika postaci.To tyle.
Odnośnie moich pytań to może na 2017 znalazłoby się w planach coś z takich pozycji:
1 -"Agencja"(L'Agence) spółki Bartoll/Legrain (4 części)
2 -The "Eternals" spółki Yann/Felix Meynet wydawany przez Dargaud -coś w stylu J. Bonda
3 -czy seria IR$ jest w zasięgu wydawnictwa ?
4- super seria wydawnictwa Soleil "Chronicles of the Dragon Knights" autorstwa Ange/Varanda (wg mojej opinii takich pozycji brakuje na rynku wydawniczym)
5-"ARS MAGNA" spółki Alcante/Jovanovic wydawnictwa Glenat
6-2-częsciowa(?) pozycja "BLACK STONE" wydawnictwa Glenat spółki Corbeyran/Chabbert do której zacytuję motto "magia kreuje ambicje, ambicje kreują ciemność"
Tyle z mojej strony i dziękuję jeśli pan to zechce przeanalizować. Byłbym zapomniał, super wybór pozycji 1000 (wychowałem się na tym).
Ostatnio zmieniony sob 11.06.2016 1:02 przez randal63, łącznie zmieniany 5 razy
randal63
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11.01.2015 5:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Dalhar » pt 13.05.2016 16:24

Czy możliwe jest wydanie kolejnych historii Lobo duetu Bisley/Grant w zbiorczym wydaniu?
Dalhar
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: wt 14.10.2014 10:59

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: piotrassss » ndz 15.05.2016 15:36

1. Czy Egmont zdecydował się wreszcie na wydanie integrali Kajko i Kokosz ? Może dobra sprzedaż
integrala Hugo zachęci do takiego wydania.
2. Czy są już jakieś informacje na temat przyszłości serii głównej Sambre, ile wyjdzie ostatecznie tomów ?
3. Czy są już jakieś informacje na temat przyszłości serii Wojna Sambreów. Czy Maxime & Constance to ostatnia trylogia,
czy też wyjdzie jeszcze Adam i Ewa ?
4. Czy Egmont myśli o integralach Thorgala ? Może na próbę wydać którąś z serii pobocznych, kiedy się zakończy...
np: Kriss de Valnor jako cegła podobna do Halloween Blues
5. Czy Egmont planuje wydanie kolejnych komiksów Andreasa ?
6. Czy wiadomo nad czym pracuje teraz Andreas ?
7. Może kolejne komiksy Bedu ?
8. Co z komiksami Leo: Kenya i Namibia ? Jeśli tak, to proponuję wyjście z formatu kolekcji SF
i wydanie w twardej okładce w A4
9. Czy wiadomo nad czym pracuje teraz Bourgeon?
10. Podobno Blain powrócił do GUS-a i niebawem wyjdzie po 8 latach kolejny tom.
Czy wiadomo co z Piratem Izaakiem ?
11. Czy Egmont wyda tego GUS-a, jeżeli seria zakończy się na 4 tomach ?
12. Jakie niewydane do tej pory komiksy europejskie Egmont planuje wydać w 2017 roku ?
13. Jakie wznowienia Egmont planuje wydać w 2017 roku ?
14. Czy Egmont myśli o wydaniu integrala komiksu Książę Nocy ?
15. Czy Egmont planuje wydanie integrala komiksu XXe ciel.com Yslaira ?
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kangorn » pn 23.05.2016 10:45

1. Czy Egmont planuje dodruk komiksu Usagi Yojimbo, a konkretnie numerów 18-22? Nie są już nigdzie dostępne, a ceny na aukcjach internetowych przyprawiają o zawał serca :-)
2.Czy istnieje szansa na wydanie Moonknighta i Hawkeye z linii Marvel Now? Pytam, bo planuję zakup wymienionych pozycji na Amazonie. Jednakże z chęcią poczekam i dam zarobić polskiemu wydawcy :-)
kangorn
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: pt 20.05.2016 12:53

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: KubaM15 » sob 28.05.2016 8:04

1. Planujecie wydać event "Darkseid War"?
2. W 2017 jest szansa na ukazanie się jakieś solowej serii o Daredevilu? Serial w Polsce jest popularny i bardzo lubiany, komiks mógłby się nieźle sprzedać. Podobnie jak historie o Defenders.
3. Planujecie jakieś duże eventy w przyszłym roku w ramach DC Deluxe? Np. "Final Crisis"?
4. Co z solowymi seriami Green Lantern, Aquamana czy Green Arrowa? Ci bohaterowie są bardzo lubiani w Polsce a serial Arrow ogląda masa ludzi, serie mogłyby się okazać niezłymi sukcesami.
5. Planujecie wydać "Civil War 2"?


EDIT! 6. DC obecnie wchodzi w fazę Rebrith. Oczywiście Egmont również w nią wejdzie kiedy już doścignie czasowo?
7. Bardzo dziękuje za to, że wydajecie stare, kultowe komiksy DC. JLA, Gotham Central czy Crisis on Inifnity Earths. Dużo z nich to historie Batmana a zaskakuję jest to, że wydajecie w sumie nie wiele eventów. Póki co jest Flashpoint, Kryzys Tożsamości, wspominany Crisis on Inifnity Earths czy Forever Evil. Czy mimo wszystko czytelnik powinien spodziewać się, że wydacie jednak każde duże wydarzenie w historii DC? A takie komiksy jak "Death of Superman"? Równie kultowe?
KubaM15
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 23.03.2016 20:55

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Sandman28 » czw 02.06.2016 17:59

Panie Tomaszu,
kilka pytań:

1) Jaka jest Wasza polityka odnosnie dodruków komiksów z serii DC Deluxe (czy po wyczerpaniu nakładów będą w miarę szybko dodrukowywane czy raczej nie ma takich planów)?
Na chwile obecną chyba skończył sie nakład Lobo - czy zamierzacie go dodrukowywać?

2) Domyślam się, że na rok przyszły nie macie jeszcze dokładnych planów, ale super by było gdybyście rozważyli wznowienie "Nocy Nieskończonych". Po wydaniu w tym roku "Śmierci" i "Uwertury" to chyba ostatni komiks z szerokopojętego świata Sandmana, którego w szerokim obiegu niestety brak.

3) Czy zdradził by Pan jakie pozycje wstępnie rozważali Państwo do 2. serii Kanonu Komiksu? Wspominał Pan o tym podczas Komiksowej Warszawy i teraz ciekawość nie daje spać po nocach... ;)

4) Bardzo cieszy Wasze zainteresowanie Marvelem sprzed NOW. Przy tej okazji miałbym propozycję/ pytanie - może rozważylibyście by na pierwszy ogień w roku 2017 poszły niektóre komiksy, które były w zagranicznych edycjach WKKM, a których zabrakło w edycji polskiej. Polscy fani zapisali całe stronice rozważań o wydaniu takich komiksów jak np. "Crooked World" Alana Moore'a, "Warlock" Jima Starlina, "Doctor Strange: Separate Reality" czy "The Infinity Gauntlet" - tak więc reklama tych tytułów już jest spora ;).
Natomiast co do formy wydania muszę powiedzieć, że bardzo podoba mi się Państwa edycja JLA (twarda okładka + lakier). Osobiście bardzo bymj się ucieszył gdybyście zastosowali w klasykach Marvela właśnie taką formę.

5) Czy wiadomo już może, czy jest szansa na reedycję "Stulecia" z LNDż (najlepiej w jednym wydaniu zbiorczym)? W zeszłym roku wspominał Pan o takiej możliwości już w tym roku - w 2016 nie udało się, więc może w roku przyszłym (tym bardziej, że Alan Moore planuje na przyszły rok nowy, finalny tom Ligi)?

6) Czy w roku 2017 DC Deluxe będzie raczej wydawane co miesiąc czy co 2 miesiące?

7) Czy zdradziłby Pan który/które DC Deluxy - obok zapewne wyczerpanego Lobo - cieszył/cieszyły się szczególnym uznaniem wśród kupujących?

8) W tym roku skończycie run Jepha Loeba w serii "Batman/ Superman" (pierwsze 4 tomy tej serii). Czy zamierzacie kontynuować tę serię w 2017 roku? Jeśli tak - to czy znajdzie się tam również tom 6, który jest planowany do wydania w ramach kolekcji Eaglemoss?

9) Na początku 2017 r. powinniście zamknąć 4 tomy runu Granta Morrisona w JLA. Czy zamierzacie kontynuować tę serię, wydając tomy, które wyszły po runie Morrisona? Jeśli tak - czy jest szansa również na "Tower of Babel", która wyszła bezpośrednio po runie Morrisona, a która jest też planowana w kolekcji DC Eaglemoss?

10) W 3 tomie JLA będzie zawarta m.in. część crossovera Granta Morrisona "1 Million", jednak będzie to niezwykle okrojona jego wersja (nie ma tam wielu kluczowych dla akcji tego crossovera numerów). Czy wobec tego rozważycie może wydanie w osobnym wydaniu (może DC Deluxe) tego "eventu" (bądź to całego, bądź tylko brakujących, kluczowych numerów uzupełniających treść z 3 t. JLA) tak żeby czytelnicy mogli się zapoznać z całością historii?

11) W tym roku wznowiliście Wieczną Wojnę, zapowiedział Pan już, że szykuje się również Wieczna Wolność. Nie mogę więc nie zapytać, czy jest choćby w dalszych rozważaniach reedycja 3. z komiksów autorstwa Marvano i Haldemana - "Dallas Barr"?

12) To może nie pytanie, ale sugestia - mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze większa część komiksowych "tasiemców" będzie wychodzić w ekonomicznych wydaniach. Oczwyiście nie mam nic przeciwko by uznane/ grube komiksy (np. z DC Deluxe) wychodziły w odpowiedniej formie (np. twarda okładka), ale osobiście nie miałbym również nic przeciwko by "produkcyjniaki" typu Flasha czy Harley Quinn wychodziły w jak najbardziej ekonomicznej formie :)

13) Mam nadzieję, że w przyszłości zainteresujecie się (może do Deluxe'a) historią "JSA: The Golden Age", o której czytałem wiele bardzo dobrych recenzji. Mam również nadzieję, że nie zrezygnujecie zupełnie z Supermana w wersji Deluxe (może Earth One Straczynskiego, historie Moore'a z Supermanem, Secret Identity?)

14) Czy w dalszej lub bliższej przyszłości choćby rozważacie powtórne wydanie "Tetralogii Potwora" Bilala? Pytam ponieważ jedno z wydawnictw pytane o możliwość reedycji tego tytułu odpowiedziało, że "daje pierszeństwo Egmontowi". Jednak jeśli miałoby się okazać, że definitywnie wykluczyłby Pan jego wznowienie może któreś z innych wydawnictw by się skusiło... ;)?
A tak poza tym to super, że powoli wznawiacie różne, niedostępne już tytuły...

15) Czy rozważacie coś Andreasa (może Styx lub Le Triangle rouge) lub Moebiusa (może Świat Edeny) na przyszły rok?

16) Czy jest Pan zadowolony ze sprzedaży reedycji Cromwell Stone'a czy też "mogło być lepiej"? Pytam, bo domyślam się, że dobra sprzedaż tego komiksu zwiększa szansę na wydanie innych pozycji tego autora :).

17) Czy ma Pan może informację na kiedy jest planowana francuska premiera kolejnego odcinka prequelowej serii "W poszukiwaniu Ptaka Czasu"? Czy wiadomo ile części będzie ostatecznie liczyć ta seria?

18) Czy jest szansa na wydanie "Kwestii Czasu" Gimeneza przez Egmont?

19) Czy komiksy planowane do wydania w kolekcji DC Eaglemoss będą ciągle brane pod uwagę jako możliwe do wydania w ramach serii Egmontowych czy też takie komiksy z automatu nie będą przez Państwa w ogóle brane pod uwagę jako kandydaci do wydania (przyznam, że pytanie to zadaję głównie z myślą o szansie na wydanie w DC Deluxe "Batman Hush", a także pozostałych "Kryzysów" - jeśli miałoby się okazać, że również one miałyby się znaleźć w kolekcji Eaglemoss jako "tomy specjalne" tak jak np. w Wielkiej Brytanii)?

20) W ramach kolekcji Eaglemoss dostaniemy jeden lub kilka tomów z runu Geoffa Johnsa w Green Lantern - w pierwszej 60 kolekcji jest zapowiedziany jeden tom, ale w kolekcjach zagranicznych są również kolejne tomy w ramach "wydań specjalnych" oraz przedłużenia kolekcji - byc może również one zawitają do Polski. Czy Egmont byłby zainteresowany i choćby rozważał wydanie pozstałych tomów z tego runu (tych, których nie będzie w kolekcji Eaglemoss) tak by czytelnik mógł poznać pełny run Johnsa w GL czy jest to wykluczone? Prosiłbym o króką informację i odpowiedź, bowiem gdyby Egmont wykluczył to zakupię pozostałe tomy w wersji angielskiej.

21) Czy Egmont w ogóle rozważa opisany w poprzednim pytaniu sposób działania - czyli dokańczanie rozpoczętych przez komiksowe kolekcje "runów" poszczególnych autorów - w stosunku do komiksów wydanych czy to w ramach kolekcji komiksów DC czy kolekcji Marvela (WKKM) czy też jest to wykluczone i od Egmontu na pewno nie doczekamy się dokończenia choćby runów Morrisona w New X-men, Whedona w Astonishing X-Men, Straczynskiego w Spider-manie i Thorze (początki tych runów zaprezentowane w WKKM), czy też runów np. Rucki w Wonder Woman czy Waida we Flashu (to planowana kolekcja Eaglemoss).

22) ...A może rozważylibyście wprowadzenie runu "Green Lanterna" Geoffa Johnsa niezależnie od Eaglemoss - może np. po skończeniu runu Morrisona w JLA? Wiem, że to dość długi i obszerny run, ale jednocześnie chyba jeden z najlepszych w superhero DC ostatnich lat ;)? ...Czy też nie ma na to szans?

23) Egmont przygotowuje polską wersję kolekcji Eaglemoss; sądząc po wydaniu "Husha", będzie korzystał (w razie 2. wydania danego komiksu) z dostępnego już tłumaczenia. W związku z tym miałbym pytanie - czy jest możliwość poprawy ewentualnych błędów w tłumaczeniach, które zagościły w 1 wydaniach danego komiksu? Myślę, że fani mogliby przygotować takie listy z propozycjami do niektórych tomów (na forach komiksowych można znaleźć UDOMUMENTOWANE nieścisłości w tłumaczeniu np. Azylu Arkham). Pragnę podkreślić, że mam tu na myśli realne i udokumentowane błędy w tłumaczeniach, a nie fanaberie forumowiczów.

24) Czy jest szansa na kolorowego Szninkla w przyszłym roku? Jeśli tak - to w wydaniu powiększonym (jak Wasze pierwsze wydanie)?

25) Podarowałem sobie na początku Deadpoola, myśląc żeby kupić go później. Niestety okazało się, że wyprzedany... stąd pytanie - czy zamierzacie dodrukować 2 pierwsze tomy Deadpoola?

No i na koniec pozwolę sobie wspomnieć, że mam nadzieję, że Saga o wiadomym potworze wiadomego autora wyjdzie u nas jednak szybciej niż później ;)
Ostatnio zmieniony czw 06.10.2016 13:19 przez Sandman28, łącznie zmieniany 13 razy
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: KubaM15 » sob 04.06.2016 18:02

- Popieram kolegę powyżej. Nie myśleliście aby może co roku wydawać jakiś ciekawy, dłuższy run osobnie? Oczywiście te najlepiej oceniane. Jest przecież wspominany run Johnsa o Green Lanternie, ale również o Flashu. Generalnie "Flash" z New-52 słyszałem, że jest dość słaby a pierwszy tom przynajmniej w mojej opinii jest bardzo słaby. Więc może jakiś lepszy run?

- Rozważacie wydanie "Graysona"? Słyszałem, że seria jest dobra i polecana.
KubaM15
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 23.03.2016 20:55

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Garf » wt 07.06.2016 17:32

1. Czy w serii "Superman/Batman" ukaże się tylko run Jepha Loeba (4 tomy), czy też będzie ona po jego zakończeniu kontynuowana?
2. Czy seria "JLA" będzie zawierać tylko zeszyty autorstwa Morrisona?
3. Zasmuciła mnie Pana deklaracja z FKW, że w najbliższej przyszłości nie ma co liczyć na reedycję "Supermana na wszystkie pory roku". Mam nadzieję, że ten tytuł będzie gdzieś się jednak przewijał w kontekście dalszych planów.
4. Jeśli chodzi o propozycje starszych tytułów Marvela, chciałbym zasugerować Państwu wydanie jednej z najbardziej znanych historii ze Spider-Manem: "The Death of Jean DeWollf" (najlepiej oprócz głównej historii z "Peter Parker, the Spectacular Spider-Man" # 107-110 wzbogaconej także o epilog z "The Spectacular Spider-Man" #134-136). Mam wrażenie, że popularny bohater, wciągający wątek kryminalny i dyskusja na ważne tematy mogą przełożyć się na zainteresowanie ze strony nie tylko fanów komiksów superbohaterskich, ale i osób, które na co dzień preferują inne typy komiksu. No i cała historia zawiera się w jednym albumie :)
Ostatnio zmieniony pn 03.10.2016 22:56 przez Garf, łącznie zmieniany 3 razy
Garf
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 05.08.2014 11:20

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuben86 » sob 11.06.2016 9:08

Witam serdzecznie,
Czy przewidziany jest po zakończeniu serii integrali BLUEBERRY tom powiedzmy 0 "zerowy", w którym będą brakujące pierwsze części:
Fort Navajo
Burza na zachodzie
Samotny orzeł
Zaginiony jeździec
Tropem Nawahów
kuben86
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: śr 15.10.2014 17:19

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: buczanova » sob 11.06.2016 15:51

Witam :)

Czy istnieją szanse na wydanie runu "Green Lantern" Geoffa Johnsa w naszym pięknym kraju? :) Z góry dziękuję za odpowiedź
buczanova
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: sob 11.06.2016 15:49

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ramirez82 » pt 17.06.2016 17:30

1. Cieszę się, że zdecydowaliście się na Corto Maltese. Skoro Post wydał 5 tomów, może warto zastanowić się nad zupełnie inną edycją? Może twarda oprawa, inne okładki? Ciekaw jestem też edycji kolorowej, choć zdaję sobie sprawę, że pewnie większość woli oryginalną czarno-białą.
2. Suicide Squad macie wydać od 4 tomu, w którym rozpoczyna się nowy run, to chyba nie ma problemu, żeby podobnie postąpić z Green Arrow? Tomy 4, 5 i 6 z dobrze przyjętym runem Lemire i Sorrentino idealne pod popularność serialu. A że w tym roku kończy się Wonder Woman i Batman: Dark Knight, to można wepchnąć w to miejsce :)
3. Planujecie kolejne komiksy LEO po skończeniu Antares?
4. Cieszę się, że rozważa Pan poboczne serie po skończeniu Blueberry'ego, liczę zwłaszcza na pierwszych 6 tomów La Jeunesse de Blueberry, pisanych przez Charliera.
5. Czy w razie dobrego przyjecia wśród czytelników Sklapu i Y: Ostatni z mężczyzn, będzie szansa na Sandman Mystery Theatre, lub którąś z klasycznych serii Granta Morrisona? A może już można stwierdzić, że sprzedaż jest dobra?
6. Jest szansa, że w przyszłym roku, mimo wydawania osobnych serii z starego DC, z powrotem zwiększycie częstotliwość DC Deluxe na tryb miesięczny? W przyszłym roku dokończenie Catwoman Brubakera? Dzięki! Dzięki! Dzięki!
7. I jeszcze co do osobnych serii z starego DC, może by tak Superman: The Man of Steel Byrne'a, 52, lub wspominany przez innych pytających Green Lantern Johns'a?
8. Może jakieś jedno tomowe komiksy z Vertigo, tak jak w tym roku kompletna edycja Śmierci i Sandman: Uvertura. Może coś Paula Popa, albo Enigma Milligana?
9. Przychylam się do propozycji wydania komiksów Marvela sprzed Marvel Now, które padły wyżej: Warlock Starlina, Captain Britian Moore'a, Doctor Strange: Separate Reality, oraz The Infinity Gauntlet - tytuły które ominęły naszą edycję WKKM, dzięki czemu już są pożądane wśród czytelników. Na pewno warto je rozważyć.
Ostatnio zmieniony pt 17.06.2016 22:26 przez ramirez82, łącznie zmieniany 1 raz
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » pt 17.06.2016 20:49

1. W jakiej formie będziecie wydawali Marvela sprzed Marvel Now? To będzie coś na wzór DC Deluxe? I czy to będą tylko pojedyncze wydania zbiorcze czy też serie? Trochę moich propozycji:
- Generation X (Lobdell, Bachalo)
- X-Statix (Milligan, Allred)
- Daredevil: The Man Without Fear (Miller, Romita)
- Squadron Supreme
- X-Men: Age of Apocalypse
- X-Men: God Loves, Man Kills
- Spider-Man McFarlane`a
- New Mutatnts: Death Hunt (Claremont, Sienkiewicz)
- X-Factor vol.3
- Earth X (Alex Ross, Jim Krueger)
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: John diFool » ndz 26.06.2016 9:21

Co dalej z amerykańską serią Moebiusa ?

-Wydaliście Garaż hermetyczny i Człowieka z Ciguri czy planujecie wydać całą resztę ? Jeśli tak ,to kiedy ?

-Czy posiadacie prawa do dzieł Sergio Toppi ? Jeśli tak, to czy nie wypuścicie jakiejś większej serii ?
http://www.editionsmosquito.com/auteur.php?id=1

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob 13.08.2016 11:05 przez John diFool, łącznie zmieniany 1 raz
John diFool
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: pt 01.01.2016 21:00

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vicodin » pn 27.06.2016 22:47

1. Czy będziecie robić dodruki brakujących tomów z Nowego DC? Chodzi mi głównie o Batmana Miasto Sów i Śmierć rodziny oraz o Ligę Sprawiedliwości.
2. Czy macie w planach wydanie kolejnych serii z Nowego DC np. Green Lantern, Green Arrow, Cyborg?
3. Czy jest szansa na solowy komiks o Iron Manie oraz Daredevilu?
4. Tak na koniec mi się jeszcze przypomniało. Czy będzie dodruk Lobo Portret bękarta?

Ciężki los człowieka, który dopiero teraz zaczyna zbierać komiksy. Nie dość, że jest duuużo zaległości do nadrobienia to jeszcze niektóre tytuły są już niedostępne :/
vicodin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 08.05.2016 12:06

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 28.06.2016 11:12

1) Mam takie pytanie czy seria JLA po zakończeniu historii pisanych przez Morriosna będzie kontynuowana? Czy istnieje szansa na padającą wiele razy w pytaniach historię Tower of Babel (Wieża Babel) Marka Waida z JLA w piątym tomie tej serii?. Czy jest możliwe wydanie tej historii z pominiętymi zeszytami, czyli JLA 18-21 + JLA 27 + JLA 32-33 + JLA 35 + właśnie Wieżę Babel JLA 42–46 (i chyba JLA Secret Files 2-3) i wtedy wyjdzie objętościowo tom zbliżony do tego co jest teraz wydawane w pozostałych. Pokazaliście że macie możliwość ingerowania w wydania oryginalne (JLA z Nowego DC), prosiłbym o rozważenie tej opcji.
2) Startujecie z komiksami Marvela z przed Marvel Now (linia Klasyka Marvela). Czy będą to serię dłuższe czy też pojedyncze albumy z zamkniętą historią?
3) Czy tendencja 3 wydań na miesiąc Marvel Now się utrzyma w roku 2017, czy jest to jednorazowe rozwiązanie na czas marvelowych eventów, które są zaplanowane na koniec tego roku.
4) The Losers z Vertigo. Czy po zakończeniu Sklap rozważy pan jej wydanie? Były by tylko 2 tomy w takiej formie jak wydajecie Skalp (wiem że Tarus wydał tylko 1 trade, czyli tylko połowę pierwszego tomu i zrezygnował z serii).
Ostatnio zmieniony pt 07.10.2016 6:27 przez mkolek81, łącznie zmieniany 3 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Tanatos » ndz 03.07.2016 11:10

Czy Egmont będzie blokował prawa do Hellboya? w ostatnich odpowiedziach napisał Pan ze sprawa jest zamknięta. Może inny wydawca pokusił by się za kontynuowanie wznowień.
Tanatos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 12.06.2013 17:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » pt 15.07.2016 6:46

Panie Tomaszu zapowiedziano WIELKĄ KOLEKCJĘ KOMIKSÓW DC COMICS. Czy wydanie kolekcji bardzo wpłynęło na obecne plany wydawnicze Egmontu na 2017 dotyczące komiksów DC?
Ostatnio zmieniony wt 04.10.2016 7:31 przez mkolek81, łącznie zmieniany 3 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: KubaM15 » sob 16.07.2016 8:48

I czy jest szansa, że Egmont nadal wyda takie komiksy jak "Blackest Night" czy "Final i Infinity Crisis" skoro znajdują się one teoretycznie w zagranicznej rozpisce kolekcji.
KubaM15
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 23.03.2016 20:55

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 19.07.2016 8:27

1) Panie Tomaszu obecnie w DC Rebirth w serii Batman Detective Comics jedną z głównych bohaterek jest Batwoman. Czy jest szansa na przybliżenie tej postaci np. wydając Batwoman: Elegy, było by to dobre rozwiązanie jeśli macie zamiar kontynuować serię DC w ramach Rebirth.
2) Po zapowiedzianej na grudzień Bitwie Atomu został do wydania 1 tom z serii Wolverine i X-men . Czy seria zostanie przedłużona o vol. 2 składające się tylko z dwóch tomów? Czy może też zastąpiona serią Amazing X-Men?
3) Czy jest w planach wydanie Death of Wolverine?
4) Czy są w planach inne OGN z Marvel Now np. X-Men: No More Humans?
5) Czy jest szansa na ukazanie w linii DC Deluxe albumu Batman: Ego and Other Tails zmarłego w tym roku Darwyn'a Cooke'a? I czy była by możliwość aby zastąpić historię Catwoman: Selina's Big Score (którą otrzymaliśmy w pierwszym albumie Catwoman) historia z one-shota Batman/Spirit?
6) Czy jest szansa na wznowienie komiksu Franka Millera takich jak: Ronin, Wolverine, Sin City Rodzinne wartości ? Tym bardziej że wznowicie 300.
7) Czy w klasyce Marvela jest w planach wydanie/wznowienie komiksów Daredevil: Diabeł Stróż, Daredevil: Odrodzony, Daredevil: The Man Without Fear, Daredevil: Parts of a Hole, Daredevil: Redemption? Komiksy te nie są w planach wydawniczych Sideci. Czy istniej szansa na jakiekolwiek publikacje z Daredevilem?
9) Panie Tomaszu czy można liczyć na więcej komiksów Flashem, np. pisanych przez Geoffa Johnsa lub Marka Waida?
Ostatnio zmieniony pt 07.10.2016 6:28 przez mkolek81, łącznie zmieniany 10 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Murazor » wt 26.07.2016 9:10

Czy Egmont ma w planach wydanie coś więcej z uniwersum Hellboya (poza Hellboy w Piekle tom 2 jak się ukaże)?
One-shoty Hellboy - Midnight Circus, Night of Living Dead?
Seria Hellboy and BPRD 1952/1953? Albo główną serię BPRD?
Murazor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 20.10.2014 17:00

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: endriux » śr 27.07.2016 15:47

Czy będą kolejne albumy z serii "Wiedźmin" Dark Horse ?
endriux
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 14.01.2015 15:11

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » śr 03.08.2016 13:25

1. W jakim formacie zostanie wydany komiks Elektra Assassin?
2. Moglibyście napisać coś więcej o restarcie Lucky Luke? W jakiej kolejności będą wydawane tomy? Jest szansa na wszystkie 70 tomów w jednym standardzie wydawniczym?
Ostatnio zmieniony wt 16.08.2016 22:05 przez amsterdream, łącznie zmieniany 3 razy
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Dariusz Żory » czw 04.08.2016 12:27

Dalsze komiksy Leo są w planach??
Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: tomek1888 » wt 09.08.2016 10:33

Co z brakującymi tomami Tintina w formacie A4, czyli Tintin w kraju Sowietów, Tintin i Alph-Art oraz Tintin w Kongo? Czy zostaną wydane? Bardzo chciałbym mieć całą kolekcję w jednym wydaniu. Zwlekam jeszcze z kupnem ostatnich tomów (Tintin w Ameryce, Tintin i cygara faraona i Błękitny lotos), bo mam już te tomy od Motopolu a jedynym sensem dublowania jest dla mnie chęć posiadania całej kolekcji w jednym wydaniu.
tomek1888
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: wt 09.08.2016 10:30

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: janjedlikowski » śr 24.08.2016 9:16

Szanowny Panie Tomaszu, zapewne słyszał Pan o nowej inicjatywie francuskich twórców komiku, gdzie znani twórcy komiksów tworzą komiksy Disneya.
http://www.komiksydisneya.pl/2016/03/co ... miksy.html
Czy jest szansa na wydanie np. 'Mickey's Craziest Adventures' Lewisa Trondheim i Nicolasa Keramidasa? Plansze wyglądają obłędnie.
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: celtic » ndz 11.09.2016 12:25

1.W związku z tym że niektóre NEW52! dobiegają końca to czy zamierzacie wprowadzić nowe serie z NEW52!?
2.Jest szansa na SWAMP THING Snydera?
3.Czy po zakończeniu runu Azzarello Wonder Woman będzie kontynuowana?
4.Kiedy ruszycie z DC REBIRTH?
celtic
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 238
Rejestracja: pt 28.04.2006 16:22

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: chch » śr 14.09.2016 13:17

1. Czy Egmont może wydać ponownie "Życie i czasy Sknerusa McKwacza"? Poprzednie wydanie jeest od dawna niedostepne. Komiks pasowałby do Mistrzów Komiksu czy jakiegoś Kanonu. Może warto się zastanowić?

2. Czy Egmont będzie dodrukowywał brakujące tomy Sandmana? oraz Pasażerów wiatru 2?
Ostatnio zmieniony wt 04.10.2016 0:50 przez chch, łącznie zmieniany 2 razy
chch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 21.03.2013 19:33

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: rudzik21 » pt 16.09.2016 11:49

Wydacie Amazing Spider-Man: Family Business z Marvel OGN ? Co z innymi tytułami Marvel Original Graphic Novel ?
rudzik21
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 04.11.2015 11:59

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Cello » pn 26.09.2016 19:17

do usunięcia
Ostatnio zmieniony ndz 02.10.2016 1:31 przez Cello, łącznie zmieniany 1 raz
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: willy_poodle » czw 29.09.2016 0:08

Czy Cyann wymawia się sajan, sją, si-ją czy jeszcze inaczej?
willy_poodle
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 15.12.2012 22:59

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron