dd1

Ongrys - pytania i odpowiedzi ----

----

dd

Moderator: Ongrys

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » śr 13.01.2016 22:28

sirpablo pisze:Kiedy możemy spodziewać się Kapitana Żbika - Kocie oko w sprzedaży


Jak tylko będzie gotowy.

Staramy się wprowadzać kolejne zeszyty Żbika nie rzadziej niż co 2 miesiące, więc wypadałoby to w lutym. Ale czasami się nie udaje.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: sirpablo » ndz 17.01.2016 12:19

Witam

Czy jest szansa aby Ongrys się zainteresował wydaniem komiksów Szymona Kobylińskiego - Przygody Pancernych i Psa Szarika (połączone wszystkie trzy części w jeden integral), stary zegar i innymi mniejszymi komiksami lub historiami?

Pozdrawiam
sirpablo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 21.11.2015 13:13

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 18.01.2016 9:25

sirpablo pisze:Czy jest szansa aby Ongrys się zainteresował wydaniem komiksów Szymona Kobylińskiego - Przygody Pancernych i Psa Szarika (połączone wszystkie trzy części w jeden integral), stary zegar i innymi mniejszymi komiksami lub historiami?


Jest. Ale raczej nie w najbliższej przyszłości.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: sirpablo » ndz 31.01.2016 9:57

Witam

Ongrysie w związku z odnalezieniem brakującego paska pięciu błękitnych goździków czy jest szansa na wydanie drugie poprawione (np z nową okładką - kolekcjonerzy by to na pewno kupili (ja już się ustawiam w kolejce i pewnie nie jestem osamotniony), można by to wydać w mocno ograniczonym nakładzie np tylko na zapisy i w kolorze - już kiedyś ktoś proponował pokolorowanie).

Pozdrawiam
sirpablo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 21.11.2015 13:13

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 31.01.2016 16:17

sirpablo pisze:Ongrysie w związku z odnalezieniem brakującego paska pięciu błękitnych goździków czy jest szansa na wydanie drugie poprawione (np z nową okładką - kolekcjonerzy by to na pewno kupili (ja już się ustawiam w kolejce i pewnie nie jestem osamotniony), można by to wydać w mocno ograniczonym nakładzie np tylko na zapisy i w kolorze - już kiedyś ktoś proponował pokolorowanie).


Problemem nie jest to, czy sprzeda się ewentualne nowe, poprawione wydanie (bo wiadomo, że jeśli nakład nie będzie przesadzony, to tak), tylko co wtedy zrobić z egzemplarzami "starego" wydania. Bo raczej nikt go nie kupi wiedząc, że jest jakieś poprawione.

Naprawdę szkoda, że informacja o publikacji w "Kurierze Szczecińskim" nie pojawiła się odrobinę wcześniej...

Tak więc w tej sytuacji raczej nie planujemy poprawionego wydania, No chyba, że poprzednie się wyprzeda, wtedy jak najbardziej.

Czy pokolorowane? Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: oldcomicsfan » pt 12.02.2016 10:05

"Noc sprawiedliwych pięści" i integral "Domana" :) Może jednak warto wiercić przysłowiową dziurę w brzuchu i autor zmieni zdanie ...
oldcomicsfan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pt 22.03.2013 9:19

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: endriux » ndz 21.02.2016 16:55

Witam

Szanowny Ongrysie czy jest szansa że skusicie się na klasyki polskiego komiksu lat 80 ?
Mam tu głownie na myśli "Legendy Wyspy Labiryntu" "Sąd Parysa" "Zagłada Atlandyty".
Sukces sprzedaży "Ekspedycji" opierał się w ogromnej mierze na sentymencie czytelników przełomu lat 80-90
endriux
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 14.01.2015 15:11

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: averall » śr 16.03.2016 23:06

,, Jerzy Wróblewski okiem współczesnych rysowników komiksowych" - SUPER ! Na taką pozycję czekałem !
...
Ongrysie , czy następną publikacją będzie - ,, Tadeusz Baranowski okiem współczesnych..." ?

Czy będzie możliwość zamówienia u wydawcy książki z podpisem autora?
averall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.03.2014 20:31

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » sob 26.03.2016 10:37

endriux pisze:czy jest szansa że skusicie się na klasyki polskiego komiksu lat 80 ?
Mam tu głownie na myśli "Legendy Wyspy Labiryntu" "Sąd Parysa" "Zagłada Atlandyty".


Ongrys miałby wydawać klasyki polskiego komiksu? Nie jest to niemożliwe. Czy akurat te tytuły - zobaczymy.

Na razie przygotowania Żbika, albumów Baranowskiego, Składu Głównego i Vance'a pochłaniają 120% mocy wydawnictwa. Pracujemy nad rozszerzeniem tych mocy, dzięki czemu Ongrys będzie mógł zająć się polskimi komiksami w jeszcze większym stopniu niż dotychczas.

averall pisze:,, Jerzy Wróblewski okiem współczesnych rysowników komiksowych" - SUPER ! Na taką pozycję czekałem !
...
Ongrysie , czy następną publikacją będzie - ,, Tadeusz Baranowski okiem współczesnych..." ?

Czy będzie możliwość zamówienia u wydawcy książki z podpisem autora?


"Jerzy Wróblewski..." to inicjatywa autora - Macieja Jasińskiego. Jeśli ktokolwiek zgłosi się do nas z propozycją przygotowania ciekawej książki o Tadeuszu Baranowskim - z przyjemnością taką propozycję rozpatrzymy.

Co do zamawiania książki z podpisem - zobaczymy.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: antyzastygator » ndz 17.04.2016 11:46

Witam

Nie planujecie wznowienia pierwszej części Składu głównego? Wielu czytelników tak jak ja nie ma jej a chciało by się zapoznać z tym tytułem, ciężko ją dostać z drugiego obiegu, na aukcjach osiąga horrendalne sumy.

Pozdrawiam
antyzastygator
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz 17.04.2016 11:36

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mgnesium » pn 18.04.2016 21:13

antyzastygator pisze:Witam

Nie planujecie wznowienia pierwszej części Składu głównego? Wielu czytelników tak jak ja nie ma jej a chciało by się zapoznać z tym tytułem, ciężko ją dostać z drugiego obiegu, na aukcjach osiąga horrendalne sumy.

Pozdrawiam


nie, na pewno nie, definitywnie nie, nie ma na to najmniejszej szansy.

to samo, tyle że w znacznie grzeczniejszej formie, można znaleźć na profilu fb wydawnictwa. informacja o braku planów dotyczących dodruku była podana od razu przy zapowiedzi kontynuacji, w lipcu zeszłego roku, kiedy pierwszy tom ciągle był dostępny w kilku księgarniach.
Ostatnio zmieniony pn 18.04.2016 21:16 przez mgnesium, łącznie zmieniany 1 raz
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 24.04.2016 15:34

antyzastygator pisze:Nie planujecie wznowienia pierwszej części Składu głównego?


Biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno pierwszy tom był łatwo dostępny, a niesprzedany nakład poszedł na przemiał, robienie teraz wznowienia byłoby bardzo ryzykowne. Tak więc nie, nie planujemy.

Ale też staram się unikać deklaracji typu "definitywnie nie". Może kiedyś sytuacja się zmieni...
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: General75 » ndz 24.04.2016 18:53

Zgadza się były za bodajże 40-60zł na Allegro, nowe zafoliowane i mało kto kupował.
Ja też nie kupiłem...seria miała być dalej nie wydawana w Polsce, a tu Ongrys tak zaskoczył.
Podoba mi się taka polityka wydawcy, najpierw powinno się wydać co nie wydane, może kiedyś przyjdzie czas na wznowienia.
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ariakan » śr 27.04.2016 8:37

Dzień dobry,

przejrzałem wszystkie pytania w tym wątku i chyba nie znalazłem tego o co chciałem zapytać dlatego musiałem się zarejestrować.
Jeśli jednak już było i przegapiłem to mnie tam skierujcie proszę.

Chciałem Cię drogi Ongrysie zapytać o dwie francuskie serie komiksów wydawane w latach 70'tych i 80'tych Andre'a Paula Duchateau (scenariusz) i Christiana Denayera (rysunki).
Mianowicie chodzi mi o:

1. "Alain Chevallier" wydawana we Francji w latach 1973-1986 aż przez trzy wydawnictwa. ("Rossel" 12 albumów, "Lombard" 3 albumy, i "Dargaud" 2 albumy)
2. "Les Casseurs" wydawana w latach 1977-1994, 21 albumów wydanych przez "Lombard"

Fragmenty obu tych serii wydawniczych ukazały się swego czasu (1985 rok ) w gazetce "Świat Młodych" zatytułowane odpowiednio "Błyskawica na start" i "3x kontra Mamuty". Pamiętam że historie te były świetnie narysowane i miały niesamowicie wciągającą akcję.

Rewelacyjnie by było gdybyście pokusili się o polskie wydanie tych serii a jeszcze lepiej w jakiś zbiorowych albumach kolekcjonerskich.
Byłbym w stanie dać za nie "każde" pieniądze ;)
Ariakan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 27.04.2016 7:24

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mar21 » pt 29.04.2016 17:23

Pamiętam te komiksy ze ŚM, gdyby wyszły po polsku pewnie bym kupił, choć nie za "każde" pieniądze.

Jednak:

Skanlacje pięciu tomów "Les Casseurs" ("Al & Brock") można znaleźć w sieci i po lekturze uznaję, że jest to fajna ramotka, ale dziś nie dałaby rady.

Jeśli chodzi o komiks "Alain Chevallier" to Motopol wydawał serię "Michel Vaillant" o przygodach kierowcy rajdowego, która polskim czytelnikom niezbyt przypadła do gustu. Z tego co wiem na zachodzie Michel jest stawiany wyżej niż Alain, więc chyba nic z tego.

Obie serie rysował Denayer, inna jego seria "Wayne Shelton" (scen. Van Hamme) padła w Polsce po dwóch tomach, mimo, że nie była przestarzała (ukazała się krótko po francuskiej premierze).

Jeśli coś miałoby wrócić na polski rynek to raczej "Weyne Shelton".
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Poprzednia

Wróć do Ongrys

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość