dd1

Ongrys - pytania i odpowiedzi ----

----

dd

Moderator: Ongrys

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » wt 17.03.2015 19:31

i jeszcze z Komiksów frankońskich

Kenia?
Namibia?
Trent?
Wody Morteluny?
Wiatr bogów? Le vent du Dieux

rozważacie coś z tych pozycji?
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » śr 18.03.2015 8:33

Burps pisze:w planach na 2015 jestAntologia Pani Sz Pawel. czy możecie ujawnic co ma ona zawierać?
bo piszecie ,że prawa ma Egmont,ktory z kolei pisze, że wydał już wszystkie długie opowiadania z Kleksem???


Planowana przez Ongrys antologia miałaby zawierać (podobnie jak to było w przypadku "Witka Sprytka") różne krótsze komiksy, spoza głównych serii (czyli Kleksa i Kubusia), np:

Przygody Żąbielka
Interfejs z ludzką twarzą
Zakupy z Maksem
Sopel i inni
itp.

Licencję na całą serię z Kleksem obecnie ma Egmont. Ongrys nie może opublikować żadnych komiksów z Kleksem, niezależnie od tego czy Egmont je wyda, czy też nie.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: averall » śr 18.03.2015 21:23

E -pies ogrodnika , sam nie wyda a innemu nie da.
kiedyś im te prawa wygasną :twisted:
Od Pani Sz. Pawel biorę wszystko!
averall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.03.2014 20:31

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: bosssu » czw 19.03.2015 8:15

Witam
Mam pytanie o wydanie takiej "staroci" jak:
Wielkie wyprawy – (KAW 1990) Zbigniew KASPRZAK ,scen. Stefan Weinfeld, wydanie zbiorcze trzech historii:
(Krzysztof Kolumb i odkrycie nowego świata – wydany w albumie Fortuna Amelii (KAW 1986)
Podróże Jamesa Cooka – wydany w albumie Bambi (KAW 1987)
Magellana okrążenie świata – wydany w albumie Wygnaniec (KAW 1988))
Brakuje mi tego w fajnym wydaniu.
ObrazekObrazek
bosssu
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: czw 02.01.2014 12:12

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Dariusz Żory » czw 19.03.2015 16:12

Burps pisze:i jeszcze z Komiksów frankońskich

Kenia?
Namibia?
Wody Morteluny?
Wiatr bogów? Le vent du Dieux

rozważacie coś z tych pozycji?



Przyłączam się do pytania.
Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: kuperkowo » czw 26.03.2015 19:36

bosssu pisze:Witam
Mam pytanie o wydanie takiej "staroci" jak:
Wielkie wyprawy – (KAW 1990) Zbigniew KASPRZAK ,scen. Stefan Weinfeld, wydanie zbiorcze trzech historii:
(Krzysztof Kolumb i odkrycie nowego świata – wydany w albumie Fortuna Amelii (KAW 1986)
Podróże Jamesa Cooka – wydany w albumie Bambi (KAW 1987)
Magellana okrążenie świata – wydany w albumie Wygnaniec (KAW 1988))
Brakuje mi tego w fajnym wydaniu.
ObrazekObrazek

Jak takie starocie to może też to : https://komiksbaza.pl/w1722/w-80-dni-dookola-swiata albo to : https://komiksbaza.pl/w1721/tajemnicza-wyspa

A co do twojej propozycji to rysunki obłędne. Uwielbiam taki styl rysowania. Zbyt nowoczesny zbytnio mnie nie podchodzi.
,,powiedz, że dnia pewnego spotkamy się wszyscy tam w Fiddler's Green''
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pt 27.03.2015 10:05

bosssu pisze:Witam
Mam pytanie o wydanie takiej "staroci" jak:
Wielkie wyprawy – (KAW 1990) Zbigniew KASPRZAK ,scen. Stefan Weinfeld



Album "Wielkie wyprawy" jest przykładem szerszego tematu: wznawiania albumów, które były publikowane w sporym nakładzie i wciąż są stosunkowo łatwe do kupienia na rynku wtórnym.

Do tej pory Ongrys zajmował się albo komiksami nie publikowanymi wcześniej w albumach ("Planeta Robotów", "Kuśmider i Filo", "Witek Sprytek"), albo takimi, których nowe wydanie zostało znacząco rozszerzone lub poprawione w stosunku do poprzednich (Kubuś, Tajfun), albo też takimi, których poprzednie wydania są trudno dostępne (Żbik, "To doprawdy kiepska sprawa...").

Chyba jedyne albumy, które Ongrys wznowił pomimo tego, że są dostępne wydania archiwalne, to "Skąd się bierze woda sodowa" czy niedawno "Antresolka profesorka Nerwosolka". Jak wypada porównanie tych przykładowych albumów do pozostałych? Ano tak, że te pozostałe mają sporą sprzedaż na starcie. Jak tylko się ukazują, sprzedaje się większa ilość, co pozwala pokryć znaczącą część kosztów produkcji w miarę od razu. Z "Wodą sodową" i "Antresolką" było inaczej. Ich miesięczna, średnia sprzedaż jest nie najgorsza, ale nie było dużego skoku na początku. Powoduje to, że czas na zwrot inwestycji jest znacznie dłuższy, niż w przypadku publikacji niedostępnych na rynku. A zwrócę uwagę, że "Woda sodowa" czy "Antresolka" to czołówka klasyki. Sądzę, że w przypadku mniej popularnych albumów, jak choćby "Wielkie wyprawy", sprzedaż będzie słabsza.

Tak więc jeśli chodzi o komiksy Zbigniewa Kasprzaka to jak najbardziej, ale na razie nie szykujemy się do wznawiania albumów wydanych w latach 80-90.

kuperkowo pisze:Jak takie starocie to może też to : https://komiksbaza.pl/w1722/w-80-dni-dookola-swiata albo to : https://komiksbaza.pl/w1721/tajemnicza-wyspa


Ongrys nie planuje reprintu powyższych albumów, ani też żadnych innych komiksów węgierskich.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Greg0 » czw 02.04.2015 20:13

Ciotka Fru - Bęc powraca !
Dla mnie to super wiadomość !
Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu.


P.S. Wiadomo że projekt jest raczej skierowany do kolekcjonerów a nie dla dzieci ( twarda okładka , dobry papier ) , dlatego zastanawiam się , czy planowana jest < uboga > wersja dla najmłodszych komiksiarzy ( miękka okładka ) , oraz czy jest planowany integral -" Jak Ciotka Fru-Bęc uratowała Świat od zagłady " + "To doprawdy kiepska sprawa..." + dodatki + jeszcze więcej dodatków + autograf Pana Baranowskiego!
Greg0
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz 30.11.2014 19:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mar21 » pt 03.04.2015 6:35

Jeśli chodzi o komiksy węgierskie to reprinty faktycznie nie mają sensu, ale jakieś premiery, może na podstawie polskiej literatury (np. Krzyżacy, Czarne sombrero, Czarna bandera).
Fani pamiętający lata 80-te kojarzą takie nazwiska jak:Horvath, Zorad, Fazekas, ale czy byłoby to opłacalne to nie wiem, może sentyment dotyczy tylko polskich autorów.
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pt 03.04.2015 10:47

Greg0 pisze:Wiadomo że projekt jest raczej skierowany do kolekcjonerów a nie dla dzieci ( twarda okładka , dobry papier ) , dlatego zastanawiam się , czy planowana jest < uboga > wersja dla najmłodszych komiksiarzy ( miękka okładka )


Do tej pory wszystkie wznowienia komiksów Tadeusza Baranowskiego były w twardej oprawie (z Egmontu, Kultury Gniewu, Manzoku i Ongrysa). Nie widzę powodu, żeby tym razem stosować oprawę miękką.


Greg0 pisze:oraz czy jest planowany integral -" Jak Ciotka Fru-Bęc uratowała Świat od zagłady " + "To doprawdy kiepska sprawa..." + dodatki + jeszcze więcej dodatków + autograf Pana Baranowskiego!


Aż się prosi o integral, nie?

Niestety, jesli chodzi o dodatki to chyba wszystkie materiały zostały wykorzystane w kolekcjonerskiej wersji "Bestii". Można dołożyć jeszcze wywiad o powstaniu przygód Fruwaczków, ale to chyba tyle...

mar21 pisze:Jeśli chodzi o komiksy węgierskie to reprinty faktycznie nie mają sensu, ale jakieś premiery, może na podstawie polskiej literatury (np. Krzyżacy, Czarne sombrero, Czarna bandera). Fani pamiętający lata 80-te kojarzą takie nazwiska jak:Horvath, Zorad, Fazekas, ale czy byłoby to opłacalne to nie wiem, może sentyment dotyczy tylko polskich autorów.


Wolę zająć się komiksami polskich autorów.

Ongrys ma ograniczone możliwości finansowe i czasowe. Przygotowanie polskiego wydania komiksu wegierskiego oznaczałoby, że w tym czasie nie zajmiemy się wydaniem jakiegoś komiksu polskiego.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Greg0 » pt 03.04.2015 14:22

Dziękuje wyd. " Ongrys " za odpowiedź na moje pytanie dotyczące " Jak Ciotka Fru-Bęc..."
To może zastosować taki " myk " jak w przypadku " Planeta Robotów "
lub "To doprawdy kiepska sprawa..." - gdzie były dwie wersje wydania - zwykła i kolekcjonerska ?
Ja sam kupuję wersje zwykłą i kolekcjonerską - i fajnie by było, gdyby w przypadku "Jak Ciotka..."
też była taka możliwość.
P.S. ciekawe ile czasu trwa kolorowanie komiksu ? :D

Spokojnych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych
dużo zdrowia , radości
oraz wszelkiej pomyślności
dla Wydawnictwa Ongrys
życzy Grzegorz K.
Greg0
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz 30.11.2014 19:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pt 03.04.2015 21:07

Greg0 pisze:To może zastosować taki " myk " jak w przypadku " Planeta Robotów "
lub "To doprawdy kiepska sprawa..." - gdzie były dwie wersje wydania - zwykła i kolekcjonerska ?


Tak jak napisałem powyżej - nie ma z czego zrobić wersji kolekcjonerskiej. Wszystkie materiały zostały wykorzystane w "Bestii".

Można tylko (lub aż) zrobić zwykłe wydanie "...Ciotki...", dodruk zwykłej "Bestii" i integral z dodatkami. Ale to będą te same dodatki, co w "Bestii".
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: danek » pt 03.04.2015 21:56

Erno Zorad:
Jankes na dworze Króla Artura
Jeździec z Aquincum
Miasto milczących rewolwerów
Old Shatterhand
Ostatni Mohikanin
Skarb Majów
trzy opowieści z magaz. Relax
i wiele innych niewydanych u nas.

Taki integral to moje marzenie.
Wystarczy wpisać w google "Erno Zorad", pooglądać grafikę i zauroczyć się w tych żywych rysunkach.
Te opowieści mają w sobie to coś...
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pt 03.04.2015 22:28

danek pisze:Erno Zorad:
Taki integral to moje marzenie.
Te opowieści mają w sobie to coś...


Zgadza się, też się na tych komiksach wychowałem.

Ale teraz szukać właścicieli praw, za granicą? Gdzie nawet internet jest w jakimś kompletnie odjechanym języku? Szukać tłumacza z węgierskiego?

A jak z kolorem? Bo z tego co wiem oryginały były w zdecydowanej większości czarno-białe... Kolorować od nowa? To duży koszt, raczej nie ma szans, aby się zwrócił... Czy dać czarno-białe? Szukać anonimowych polskich kolorystów, którzy zrobili te kolory w latach 80-tych aby uzyskać ich zgodę na wznowienie?

Mnóstwo pracy, a ryzyko bardzo duże.

Może gdyby jakaś instytucja typu Instytut Węgierski w Polsce miała ochotę na coś takiego, to miało by to ręce i nogi... Ale samodzielnie nie da rady. Ongrys woli zająć się czymś polskim...
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Greg0 » sob 04.04.2015 12:43

Można tylko (lub aż) zrobić zwykłe wydanie "...Ciotki...", dodruk zwykłej "Bestii" i integral z dodatkami. Ale to będą te same dodatki, co w "Bestii".[/quote]

Oddaję swój głos za zwykłym wydaniem " Ciotki " plus integral ( "Ciotka " + " Bestia " + dodatki ) .
Dla mnie to optymalne rozwiązanie ! Jeśli by to odpaliło- to będę < wniebowzięty >!
Greg0
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz 30.11.2014 19:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: goodshine » pt 05.06.2015 11:52

Marzy mi się ładne wydanie takiego klasyka jak "Podziemny Front" w pięknym integralu. Czy istnieje jakakolwiek szansa aby Ongrys w ogóle coś takiego rozważył?

pzdr.
goodshine
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 17.02.2015 16:34

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Greg0 » ndz 07.06.2015 17:38

Mam pytanie - jak postępują prace przy kolorowaniu " Jak Ciotka..." ?
Czy prace już ruszyły ?
Jeśli tak - czy jest szansa na zaprezentowanie na stronie Ongrysa jakiś przykładowych gotowych plansz?
A może jakiś foto-reportaż z kolorowania ?
" Podróż smokiem Diplodokiem" - będzie w 2015 ? A może jakaś grafika lub grafiki dla zamawiających w przedsprzedaży ?
Tajfun - "Afera Bradleya " - da rade w 2015 ?
Czy jest szansa że " Ciotka " wyjdzie w tym roku ?
Co z " Orient Menem " dacie radę wydać na święta ?
"Antologia S.Pawel " - będzie w tym roku ?
Co zastąpi "Hawkera" - czy Ongrys ma już coś w zanadrzu?
Apropos "Hawkera "- super wydanie i jak widać , chyba się dobrze sprzedaje. Brawo !!!
Pozdrawiam.
Greg0
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz 30.11.2014 19:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 08.06.2015 11:31

goodshine pisze:Marzy mi się ładne wydanie takiego klasyka jak "Podziemny Front" w pięknym integralu. Czy istnieje jakakolwiek szansa aby Ongrys w ogóle coś takiego rozważył?


Ale dlaczego szanowny czytelniku sugerujesz, że Ongrys tego nie rozważał?

Jest kilka fajnych serii zeszytowych - Front, Pilot śmigłowca, Tajemnica złotej maczety itp. Na razie skupiamy się na Żbiku, a w przyszłości... kto wie?

Greg0 pisze:Mam pytanie - jak postępują prace przy kolorowaniu " Jak Ciotka..." ? Czy prace już ruszyły ?
Jeśli tak - czy jest szansa na zaprezentowanie na stronie Ongrysa jakiś przykładowych gotowych plansz?
A może jakiś foto-reportaż z kolorowania ?


Na razie wciąż trwa przygotowanie materiałów do kolorowania, czyli skanowanie tego, co się uchowało.

Greg0 pisze:" Podróż smokiem Diplodokiem" - będzie w 2015 ? A może jakaś grafika lub grafiki dla zamawiających w przedsprzedaży ?


Z przedsprzedażą jest taki kłopot, że jak zrobimy przedsprzedaż, to potem po wydaniu Diplodoka zamiast przygotowywac kolejny album, trzeba będzie organizować wysyłki. Raczej nie będziemy robić przedsprzedaży ani sprzedaży wysyłkowej Diplodoka.

Greg0 pisze: Tajfun - "Afera Bradleya " - da rade w 2015 ?


Gdybyśmy mieli do dyspozycji komplet oryginałów, to album już by był. Ale niektórych plansz wciąż brakuje, a ja nie spieszę się z robieniem reprodukcji z druku, bo jakość jest znacznie gorsza.

Greg0 pisze:Co z " Orient Menem " dacie radę wydać na święta ?


Mam nadzieję, że wszystko. Wznowienie albumu podobnego do Egmontu.

Greg0 pisze:"Antologia S.Pawel " - będzie w tym roku ?


Nie wiem.

Greg0 pisze:Co zastąpi "Hawkera" - czy Ongrys ma już coś w zanadrzu?


Oczywiście. Ale rozmowy trwają. Jak będzie zawarta umowa, będziemy mogli pochwalić się cóż to takiego.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: danek » pn 08.06.2015 13:27

Czy dostępny jest zbiorczy 2 tom "Bruce J. Hawker"?
Pytam bo tam gdzie kupuję jest go brak.
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: kuperkowo » pn 08.06.2015 14:28

,,powiedz, że dnia pewnego spotkamy się wszyscy tam w Fiddler's Green''
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: danek » pn 08.06.2015 16:11

Drugiego tomu zbiorczego tam nie widzę :|
Pasażerów Wiatru też brak!
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: General75 » pn 08.06.2015 20:05

Bruce J. Hawker 2 zbiorczy tam jest.
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/2740 ... rcze-tom-2

Pasażerów wiatru faktycznie nie ma na Gildii. Widziałem sporo na Allegro.
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: averall » pn 08.06.2015 20:52

Dziękuję Ongrysowi za szbką i wyczerpującą odpowiedź.
Jest kilka dobrych wiadomości. Super.
Pozdrawiam.
averall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.03.2014 20:31

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: danek » pn 08.06.2015 21:08

Tak, ale dostępność jeden tydzień?? biorąc pod uwagę że album dopiero co wyszedł.
Oznacza to ni mniej ni więcej że może go już w tym sklepie nie być.
Ciekawe jaki nakład.
Czyżby to był drugi samobój?
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » pn 08.06.2015 22:01

danek pisze:Czyżby to był drugi samobój?


Dlaczego samobój? Bo nakład zachowawczy? Samobójem byłby niebotyczny nakład.

I dlaczego drugi? Co było pierwszym samobójem?
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: danek » wt 09.06.2015 8:44

Pierwszy tom zbiorczego znikł po 4 tygodniach (załapałem się na lekko uszkodzony album z Gildii).
Drugi czyżby po dwóch tygodniach?
Czy mam rozumieć że jak będę miał szczęście to się załapię na dodruk za rok?

Czekam z dużą nadzieją na odpowiedź "nauczeni ubiegłym rokiem, w tym starczy dla wszystkich"
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » wt 09.06.2015 14:14

danek pisze:Czekam z dużą nadzieją na odpowiedź "nauczeni ubiegłym rokiem, w tym starczy dla wszystkich"


Zastanawiam się jaki nakład musielibyśmy zrobić, abym uczciwie mógł powiedzieć, że starczy dla wszystkich... W każdym razie nie, takiego nakładu nie ma.

danek pisze:Pierwszy tom zbiorczego znikł po 4 tygodniach (załapałem się na lekko uszkodzony album z Gildii).
Drugi czyżby po dwóch tygodniach?
Czy mam rozumieć że jak będę miał szczęście to się załapię na dodruk za rok?


Nakład drugiego tomu jest większy niż pierwszego i na razie nie powinno być problemu z jego wyczerpaniem się - mamy jeszcze mniej więcej 1/4. Raczej nie będzie dodruku.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: kuperkowo » wt 09.06.2015 21:00

danek pisze:Pasażerów Wiatru też brak!

Kod: Zaznacz cały
http://www.centrumkomiksu.pl/Pasazerowie-wiatru-1(3,49,4393).aspx

Kod: Zaznacz cały
http://komiksiarnia.pl/product.php?id_product=2954

Poszukaj też w Empikach (http://www.empik.com/pasazerowie-wiatru ... ,ksiazka-p) , bo choć przez ich stronę www nie można kupić to można na ich stronie sprawdzić gdzie można nabyć w sklepie stacjonarnym i jak ja wpisałem co poniektóre większe miasta to w niektórych komiks był dostępny (może akurat blisko miejsca twojego zamieszkania jest).
,,powiedz, że dnia pewnego spotkamy się wszyscy tam w Fiddler's Green''
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: celtic » sob 13.06.2015 13:56

Czy jest szansa na wznowienie i kontynuacje Komisarza Żbika? Podobno Maciej Mazur miał już zakończone 4 kolejne numery.
celtic
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 238
Rejestracja: pt 28.04.2006 16:22

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » wt 16.06.2015 16:22

celtic pisze:Czy jest szansa na wznowienie i kontynuacje Komisarza Żbika? Podobno Maciej Mazur miał już zakończone 4 kolejne numery.


O ile wiem, Maciej Mazur nie zdążył dokończyć zeszytu, nie mówiąc już o czterech. Podobnie Michał Śledziński.

Na tą chwilę skupiamy się na pierwszych zeszytach "Kapitana Żbika".

Problem jest ten, co zawsze - tantiem wynikające ze sprzedaży zeszytów nie jest adekwatne do pracy, jaką należałoby wykonać przy stworzeniu kolejnych zeszytów.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: kuben86 » śr 17.06.2015 15:43

Witam,
Jest szansa na wydanie(?):

Storm aut. Don Lawrence? - dwa tomy lata temu wyszły w r. 93 wyd. Komiks Prószyński, kolejne 3 przez Egmont, a za granicą wyszły jeszcze dalsze części - integrale wznawiające od początku wzorem np Bruce J. Hawker'a jak dla mnie i wielu czytelników co znam byłyby rewelacją.

Integral Szninkiel w kolorze? ;)

I oczywiście interesuje mnie wznowienie zbiorczych wydań Wieczna Wojna i Wieczna Wolność, Incal.
zdr.
kuben86
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: śr 15.10.2014 17:19

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pt 19.06.2015 6:03

kuben86 pisze:Storm aut. Don Lawrence?


Raczej nie.

kuben86 pisze:Integral Szninkiel w kolorze? ;)


Grzegorz Rosiński ma swojego wydawcę w Polsce i nie jest zainteresowany współpracą z innymi wydawcami.

kuben86 pisze:Wieczna Wojna i Wieczna Wolność, Incal.


Prawa do tych serii w Polsce są wykupione.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: oligator1975 » pt 19.06.2015 19:38

Grzegorz Rosiński ma swojego wydawcę w Polsce i nie jest zainteresowany współpracą z innymi wydawcami.

Czyli o Żbiku Rosińskiego możemy zapomnieć?
oligator1975
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: sob 07.02.2009 14:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » sob 20.06.2015 16:12

oligator1975 pisze:Czyli o Żbiku Rosińskiego możemy zapomnieć?


Mam nadzieję, że inaczej wygląda kwestia pojedynczych albumów jak Szninkiel, Western czy Skarbek, a inaczej zeszytów z serii, jaką jest Żbik.

Nie przesądzałbym, że zeszytów Rosińskiego na pewno nie będzie. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: piotrassss » ndz 21.06.2015 16:01

Witam,

1. Namawiam wydawnictwo Ongrys do postarania się o licencję na Hugo. Egmont na 90% spieprzy sprawę i wyda tylko zeszyty.
Ongrys mógłby wydać i zeszyty i integrale w nakładzie powiedzmy 300-500sztuk. Hugo się sprzeda, to pewniak.

2. Może warto się także zastanowić nad komiksem Wody Morteluny ? W dwóch integralach po 5 sztuk.
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ongrys

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron