dd1

Egmont - odpowiedzi ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: charlie_cherry » śr 20.03.2013 23:22

Witam serdecznie.

Dziękuję za pytania, poniżej odpowiedzi. Dodatkowo kilka informacji o roku 2013:
1. planujemy w 2013 wydanie łącznie 5-6 tytułów w ramach linii Nowe DC Comics. Po premierowych tomach 4 serii wydamy jesienią Batmana „Miasto sów”. Rozszerzanie oferty o kolejne serie i tempo wydawania kolejnych tomów uzależniamy od przyjęcia cyklu na rynku;
2. nowy tom Asteriksa planujemy wydać równocześnie z premierą światowa, w październiku/listopadzie, do tego czasu powinniśmy też wznowić wszystkie tomy serii w wersji „białej”;
3. brakujące obecnie tomy serii Thorgal (i pobocznych) w twardych okładkach będą dostępne od maja;
4. na przyjazd Marvano do Polski (Komiksowa Warszawa w maju) wydamy integral serii „Grand Prix” w ramach kolekcji „Wiek XX-XXI”;
5. planujemy na jesień „Ligę Niezwykłych Dżentelmenów – Black Dossier”, ale ten tytuł może się przesunąć na początek 2014;
6. będziemy wydawać cykl „Before Watchmen” (jesień br. 1 lub 2 tomy);
7. najnowszy komiks Zbigniewa Kasprzka, jako integral, będzie miał premierę na MFK w Łodzi.

Pozdrawiam, Tomasz Kołodziejczak
Redaktor Naczelny Klubu Świata Komiksu, Egmont Polska
1. Z jaką częstotliwością będą się ukazywały wznowienia Hellboy'a?

Wznowiliśmy tomy 1-2 i to na razie wszystko do końca 2013 roku.

2. czy jest szansa na wydanie komiksu Arq w mniejszej objętości np. 3 albumy w integralu ?? Dałoby to czytelnikom możliwość szybszego poznania nowych albumów tej znakomitej serii. pozdrawiam

Ciekawy pomysł. Rozważmy go, ale chyba jednak poczekamy na całość.

3. Czy jest szansa na więcej europejskiego, poważnego fantasy i sci-fi z realistyczną kreską w takim stylu jak Rosiński, Kasprzak, De Vita, Surżenko, Delaby, Serpieri?

Nie w tym roku – tzn. planujemy Antares (3 integral cyklu Leo) + drukujemy takie historie w Fantasy Komiks.

4. Czy będą wznowienia Yansa i Skargi?

Skarga – tak. Yans – też planujemy, ale czekamy, aż wydawca francuski przygotuje materiały do swojego integrala, zapewne w 2014.

5. Czy jest szansa na Elfquest?

Nie.

6. Czy będzie Druuna?

Nie.

7. Czy jest szansa na albumowe wydanie Larkisa publikowanego w Fantastyce pod koniec lat 80-tych?

Nie.

8. Jest szansa na wydanie Artbooków z Blacksadem?

Nie.

9. Czy będzie nowa "Armada" tom 15 jeśli tak to kiedy około?

Czerwiec 2013.

10. Czy jest szansa na ponowne wydanie komiksów "Zabójczy żart" i "Joker"?

„Joker” wciąż dostępny, nie planujemy dodruków zeszłorocznych Batmanów. Za to wydajemy kilka nowych w tym roku.

11. Jest szansa na przejecie Koziorożca od Manzoku?

Nie planujemy.

12. A może tak wydać Global Frequency Elisa ? Kawałek niezwykłego komiksu.

Nie planujemy.

13. "No i fajnie by było poczytać o strasznym papieżu..."
Czyli o którym ?
"Chodzi o komiks "Le Pape terrible" - Jodorovsky, Theo
Jest szansa na wydanie?

Nie.

14. Kiedyś chcieliście wydać Pasażerów Wiatru, w ostatnich odpowiedziach rezygnujecie z tego tytułu, czy chodzi o względy licencyjne ? "Towarzysze zmierzchu" wyprzedały się co do jednego...

Różne względy licencyjne.

15. Cieszę się, że chcecie wydać Antares. Mam nadzieję, że również wydacie czwarty cykl - "Survivants - Anomalies quantiques", chociaż to raczej perspektywa paru lat.

To jest seria poboczna. Na pewno nie w 2013.

16. Może by tak wznowić pierwszy integral Sambre w PE?

Pomysł rozważymy.

17. Kontynuujcie "Skład główny"?

Nie w 2013.

18. Szkoda, że rezygnujecie z Bergmana, bardzo fajny komiks.

To prawda. Ale drugi tom sprzedał się zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań.

19. Jak to się stało, że są problemy z materiałami do Yansów Rosińskiego ?
Przecież kiedyś już to wydaliście. Nie macie już Image-ów w formie elektronicznej ?
Liczę na Yansa w KKGR.

Tak, ale z filmów. Materiały są właśnie digitalizowane przez licencjodawcę.

20. Kolorowy KiK w Kosmosie. Fakt koszt byłby ogromny, ale myślę, że można to potraktować jako długofalowy projekt i np: zlecać kolorowanie go w częściach, aby rozbić koszty, a gdy będą już gotowe wszystkie materiały, np: za 5-6 lat, i przy sprzyjającej sytuacji na rynku, wtedy można wydać super wersję kolorową, w kredzie. Choć ostatnio wydana jest także na wysokim poziomie, muszę to przyznać.

Oczywiście, dyskutowaliśmy już nad takim konceptem. I zdecydowaliśmy, że nie będziemy tego robić. Koszty i logistyka ogromne. Cena finalna komiksu – dramatycznie wysoka. Nie zarzekam się, że na pewno nigdy taki pomysł nie zostanie zrealizowany, ale na razie nawet się za niego nie zabieramy.

21. Kajko i Kokosz w HC.. Ja myślę, że warto to zrobić. Nie wiem jak jest KiK postrzegany przez Was, ale nie jest to komiks tylko i wyłącznie dla dzieci (idąc takim tokiem myślenia, wydanie bez HC rzeczywiście jest dobre, ponieważ dla dziecka jakość wydania ma mniejsze znaczenie). Ja osobiście bym pragnął lepszego wydania.

Na razie trzymamy się wersji miękkokładkowej, taniej, dostępnej dla rodziców. Ale wersja twardookładkowa też nam chodzi po głowie, oczywiście.

22. Czy istnienie w sieci tłumaczeń komiksów, które nie zostały w Polsce przez nikogo wydane, zrobionych przez różnego rodzaju grupy hobbystycznie się tym zajmujące może zaważyć na decyzji o niewydawaniu danego tytułu?

Z naszego punktu widzenia – nie. Ale nie wiem, czy ma to jakiś wpływ na innych wydawców.

23. Czy ukażą się kolejne dwa tomy serii "World of Warcraft"? Jeśli tak, to kiedy można się ich spodziewać i czy jest w planach wydanie serii "Ashbringer" i "Curse of the worgen"?

Niestety, nie.

24. Wrzesień jest miesiącem Lucky Luke'a to może marzec będzie miesiącem Iznoguda ?
Dwa razy w roku twórczość tak znakomitego scenarzysty jak Gościnny to chyba nie za wiele (reedycja Asteriksa dobiega końca) Jakie są szanse na Iznoguda w takiej formie jak Lucky Luke lub innej? kiedyś padła odpowiedź w stylu "może w przyszłości" Jeśli jest szansa to kiedy się można spodziewać tego komiksu?

Uwielbiam Iznoguda, uważam, że to najśmieszniejszy komiks Goscinnego. Dlatego, kiedy zaczynaliśmy wydawanie komiksów w ramach KSK, Iznogud trafił na pierwszą linię frontu. Ale, niestety, nie planujemy kontynuacji.

25. Czy moglibysmy liczyc na kontynuacje XIII ? 19. Le jour du Mayflower i 20. L'appât .Prosze o rozwazenie powrotu do tej serii.

Nie w Egmoncie.

26. Czy jest szansa na wznowienie Blacksada, tj. tomów drugiego i trzeciego?
(Posiadam tom pierwszy i czwarty, a szczerze powiedziawszy brakuje mi pozostałych na półce.
Czasem pojawią się na allegro, lecz są oferowane po horrendalnych cenach.
I tak, wiem, że to pytanie się już pojawiało.)

Na razie nie planujemy.

27. Czy istnieje szansa na dokończenie serii Kenshin? Niewiele tomów zostało do końca.

Wiem, żałuję, ale nie dokończymy żadnej z przerwanych przez nas serii mangowych.

28. Dołączam się do pytania o komiks World of Warcraft.
Na razie pod koniec tamtego roku Egmont wydało dwa tomy tego komiksu.
Zostały jeszcze dwa do pełni. Czy możemy się spodziewać następnego tomu przed wakacjami?

Nie.

29. Rozumiem, że poprzez wydawanie komiksów z THE NEW 52 rozpoczęliście w Polsce proceder edycji komiksów najpierw w postaci twardookładkowej, a za jakiś czas będzie dostępne wydanie w miękkiej okładce. Zatem nasuwa się pytanie: ile mniej więcej minie czasu od wydania komiksu w twardej okładce do możliwości kupna komiksu w okładce miękkiej?

Nie wiem, z czego wyciąga Pan takie wnioski. Nowe DC Comics będziemy wydawać wyłącznie w wersji twardookładkowej.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: charlie_cherry » śr 26.06.2013 16:55

Dziękuję za pytania. Na te dotyczące planów – odpowiadam konkretnie, gdy mam konkretną wiedzę. Gdy jej nie mam, albo nie mogę się nią podzielić, odpowiedzi są bardziej enigmatyczne. Wiele pytań się powtarzało – nie repetowałem odpowiedzi.
Ogólnie – uważam, że ten rok wygląda w Egmoncie interesująco, mamy ofertę dla fanów różnego rodzaju komiksów. Za nami pierwsze duże wydarzenia – wejście linii „Nowe DC”, powrót na rynek „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów” (a w październiku – „Czarne Archiwum”!), historyczny „Grand Prix” i wizyta Marvano. Przed nami – powrót oryginalnych „Strażników” i dwa tomy „Before Watchmen” (u nas „Strażnicy – Początek”), nowy tom „Thorgala” rysowany przez Grzegorza Rosińskiego (listopad) i „Asteriks i Piktowie” – nowy tom najpopularniejszego europejskiego komiksu (październik).

Zapraszam na spotkania ze Egmontem na warszawskich Polconie (koniec sierpnia) i łódzkim Festiwalu Komiksu (początek października).

Pozdrawiam
Tomasz Kołodziejczak, Redaktor Naczelny Klubu Świata Komiksu

Czy Egmont ma w planach rozpoczęcie wydawania komiksów w fromie e-komiksu?


Oczywiście, przymierzamy się do takiej opcji, ale na razie nie mam żadnych konkretów (oprócz tej, że w e-wersji, u różnych dostawców e-treści, można kupić komiksy z Kaczogrodu, Kajka i Kokosza i Jeża Jerzego)

Napisaliście, że w 2013 r. zostanie wydanych 5-6 komiksów z DC New 52. Pomyślcie o mniej mainstreamowych bohaterach- Green Lantern, Flash, Wonder Woman, albo coś zupełnie spoza mainstreamu a dobrego- Swamp Thing/Animal Man.


W tym roku wydajemy tylko komiksy z 4 serii, które już zaczęliśmy. W przyszłym – rozważamy poszerzenie portfolio (pamiętając, że cały czas musimy wydawać serie rozpoczęte wcześniej). Nie podjęliśmy jeszcze żadnych konkretnych decyzji. Moja prywatna prośba do Egmontu byłaby taka, żeby wydali Jonaha Hexa. Ale nie wiem, czy się na to zdecydują…

Czy można się spodziewać dodruku brakujących tomów Klasyki Polskiego Komiksu? I czy takie pozycje jak "Kajtek i Koko na tropie Pitekantropa" i "W poszukiwaniu Białego Wilka" doczekają się też nowego, poprawionego wydania (http://na-plasterki.blogspot.com/2011/0 ... tropa.html http://na-plasterki.blogspot.com/2011/0 ... wilka.html) oraz czy można spodziewać się nowej edycji "Kajtek, Koko i Inni" wzbogaconej o takie paski jak ""Opowieść o Armstrongu", "Kuku-Ryku", "Jack O'Key", "Przyśmiewki o nałogach", "Hair po polsku", "2+szwagier"?


Nie planujemy, przynajmniej na przestrzeni 2013-2014.

Wydali Państwo kilka komiksów Alana Moore'a (np. Saga o potworze z bagien, zabójczy żart, Liga niezwykłych dżentelmenów, Strażnicy...), czy możemy spodziewać się "Promethei" z Egmontu?.


Nie.

"Umowa z Bogiem" Willa Eisnera jest już niedostępna w sprzedaży, czy planują Państwo dodruk/nowe wydanie?


Na razie nie, ale wciąż sprzedajemy inne komiksy Eisnera.

Batman jest jednym z "koni pociągowych" Egmontu (jak Thorgal czy Asteriks), czy planują Państwo dodruk "Batman - Rok Pierwszy" (Mucha planuje wydanie "Długiego Halloween" które jest traktowane przez wielu jako ciąg dalszy "Roku pierwszego" - porzez watek rodziny Falcone), "Azylu Arkham" bądź innych wyprzedanych pozycji?


Rozważamy politykę dodrukową na 2014, ale decyzje w tej sprawie zapadną jesienią.

Wydawnictwa Mandragora i Manzoku "osierociły" świetne (w moim mniemaniu) serie "Y - Ostatni z mężczyzn" (autorstwa Briana K. Vaughana) i "100 naboi" (Brian Azzarello - autor "Jokera" czy "Rozbitego Miasta" wydanych przez Egmont), czy jest szansa wydania tych pozycji przez Egmont?


Nie.

Czy można liczyć na wydanie w Polsce (przez Państwa) serii Locke & Key scenariusza Joe Hilla (syna Stephena Kinga)? Wydano 5 miniserii po 6 zeszytów każda, obecnie wydawana jest ostatnia - szósta.


Nie.

Ex Machina (również Brian K. Vaughan) można się spodziewać w ofercie Państwa tego komiksu?


Nie.

Czy drugie (bądź trzecie) wydanie "Sin City" zawiera jakieś poprawki w tłumaczeniu? Ponieważ takie informacje krążą po Internecie.


Komiksy SC do wersji twardookładkowej zostały ponownie zredagowane i złamane.

Kiedy możemy się spodziewać kolejnych tomów "Sin City"?


Nowych nie ma. Reprinty - nie w 2013.

Mam zamiar kupić Sandmana w HC, czy i kiedy będą dostępne kolejne tomy, i czy będzie dodruk już wydanych, czy polować na te dostępne egzemplarze (tomy 1-3 w wielu sklepach internetowych już nie są dostępne)?


Tomy 1-5 cały czas mamy w magazynie, więc nie powinno być problemu z ich kupieniem przez internet. Tom 6 chcemy zrobić na przełomie 2013/2014, do lutego.

Asteriks w HC - teraz wychodzi biała seria, a czy HC też się pojawi? I czy można spodziewać się wydania serii we właściwej kolejności ("Asteriks i Goci" jako trzeci tom)?


Nie planujemy zmiany formatu edycji. Ani kombinacji z numeracją – nie chcemy robić zamieszania.

Kajko i Kokosz w HC? Jestem na TAK! Z chęcią kupiłbym takie wydanie. :)


Ja też :). Ale na razie sprzedajemy wyłącznie wersję miękką.

Czy możemy liczyć na wydanie przez Egmont nagradzanej serii J. Aarona "Scalped". Ze względu na tematykę i bardziej realistyczną historię seria mogłaby odnieść w Polsce sukces.


Nie.

Czy jest prawdopodobne ponowne wydanie "Książę nocy" w integralu?


Nie.

Czy jest prawdopodobne ponowne wydanie "W poszukiwaniu ptaka czasu" w integralu?


Jest rozważane.

Czy jest prawdopodobne ponowne wydanie "Piotrusia Pana" w integralu?


Jest rozważane.

"Pasażerowie wiatru" - wiem, że były już odpowiedzi nie potwierdzające wydanie tego tytułu ale ja dopisuję się do listy pt.: kupię na pewno nawet 2 sztuki.


Rozmawiamy o tym komiksie. Liczę na Pana, jakby co.

Czy Kapitan Żbik rysowany przez Rosińskiego i wydany w KKGR to abstrakcyjny pomysł?


Nie abstrakcyjny, ale też na razie nie realny.

Czy zapowiadany od dłuższego czasu Yans ukaże się w ramach KKGR i będzie zawierał jedynie albumy rysowane przez Rosińskiego czy będzie to cała seria w integralu?


Chcemy zacząć od początku, czyli od integrala z komiksami Grzegorza Rosińskiego. Ale wciąż nie mamy plików (zapewne francuska edycja pojawi się w pierwszej połowie 2014). Wtedy wrócimy do tematu.

"Wieże Bois - Maury" - już dzisiaj zamawiam 2 sztuki w integralu.


Niestety, nie.

"Kajko i Kokosz" w HC - 3 x TAK


JW.

Z przykrością obserwuje wyhamowanie w wydawaniu kolejnych pozycji. Co prawda konkurencja w ostatnim czasie znacząco się ożywiła ale nikt na naszym rynku poza Wami nie dostarczał i nie dostarcza może i nielicznej ale wiernej grupie czytelników komiksów tak pięknie wydanych integrali. Trzymam kciuki za powrót do formy.


Bardzo dziękuję za wsparcie. Myślę, że trzymamy się nieźle, wystarczy wspomnieć takie duże tegoroczne projekty jak Nowe DC, Strażników czy Ligę Dżentelmenów (z Czarnym Archiwum).

Hellboy z każdym albumem robi się coraz ciekawszy,cieszy też zmiana papieru, czy planujecie wydanie Hellboyowych spin offów jak Abe Sapien?


Na razie będziemy wydawać kolejne tomy H.

Zrezygnowaliście z B.B.P.O.?


Na razie tak.

Możliwy jest integral Kasty Metabaronów ?


Raczej nie planujemy.

O ile się nie mylę po Polsku nie wyszedł żaden pełny album Corbena. Nie interesuje Was? Czy może za duży underground(np. Den)?


Raczej nie planujemy.

Jeżeli zamierzacie spolszczać nazwę Justice League na Liga Sprawiedliwości/Sprawiedliwych, to czemu nie spolszczacie takich nazw jak: Batman, Superman, i innych?


To proste - w polskiej tradycji językowej imiona/pseudonimy Batman i Superman funkcjonują i ich zmiana byłaby komiczna, a JL nie.

Zamierzacie kontynuować reedycje Hellboya i dalszy ciąg Sandman HC?


Reedycje H – na razie nie. O Sandmanie – patrz wyżej.

Czy Jest możliwość wydania komiksu "Trzeci Testament" X. Dorison, A. Alice w integralu ?


Nie planujemy.

Książę Nocy w integralu do dobry pomysł. Wydacie ?


Nie.

Niedługo zostanie ukończony drugi cykl komiksu "Skarga Utraconych Ziem". Czy jest szansa na wydanie go w podobnej formie jak cykl pierwszy z KKGR ?


To jedna z opcji.
Cieszę się z Waszych planów wydania Antares. Jaką następną pozycję sci-fi planujecie? Może "Ekspedycja" Polcha?


Ekspedycja – nie. Na razie mogę potwierdzić jedynie Antaresa.

Równierz Popieram głosy za "Wieże Bois - Maury" oraz "Pasażerowie Wiatru"

Wiele osób czeka na wznowienie pierwszego "Sambre" w PE oraz Yansów w KKRG.
Myślę, że wznowienie Sambre tom1 przyspieszyło by także sprzedaż drugiego tomu.
Wiele osób nie kupiło drugiego tomu, ponieważ nie posiada pierwszej części.
Znacie paski komiksowe "Spy vs Spy" - Antonio Prohias ? Na ich podstawie wydano
kiedyś nawet gry komputerowe na Commodore c-64 i małe Atari. Są zabawne. Może
warto by je zebrać i wydać w integralu ?


Sambre – myślimy.
Spy vs Spy – chyba nie na Polski rynek. Ja z ekipy Mada najbardziej lubię Sergio Aragonesa. Mistrz.

Mam nadzieję, że będziecie kontynuować wydawanie Blueberrego.


Ja też, ale muszę napisać, że sprzedaż dramatycznie spada z tomu na tom. Czyli – wiele osób, które kupiło tom 1, nie chciało kupić 2 i 3. Wydawanie 4 staje zatem pod znakiem zapytania.

Chciałabym się dowiedzieć, co z seriami Inu-Yasha i Ranma 1/2. Jeszcze w 2009 roku mówiliście, że zostaną one wydane w całości, dlatego zdecydowałam się na ich zakup. A teraz zostałam z dwoma przerwanymi w środku seriami. Nawet obrazek układający się na grzbietach Ranmy jest przerwany. Czy są jakieś problemy z licencją? Czy w ogóle macie zamiar kiedykolwiek wznowić te serie? Bo jak na razie, to test troche nie fair względem czytelników, a co więcej przez to, że są zlicencjonowane u nas w kraju, nie możne ich nigdzie dostać po polsku. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.


Zgadzam się z Panią/Panem – przerywanie serii to nie jest dobra praktyka wydawnicza. Bardzo nie lubię takich sytuacji, i jako czytelnik, i jako wydawca. Ale, niestety, czasem się zdarza i to wszystkim wydawcom – i komiksów, i cykli powieściowych. Nie byliśmy w stanie kontynuować tych serii i podjęliśmy decyzję o wyjściu z rynku mangi.

Chciałbym się dowiedzieć czy Egmont ma dalej w planach wydawanie dalszych numerów Trolli z Troy, bo ostatni numer (12) nie zakończył historii i chciałbym zobaczyć zakończenie tej historii.


Nie mamy jeszcze decyzji w tej sprawie.

Czy Egmont ma w planach wydawanie reedycji kolejnych tomów Usagiego, tak jak to zrobił z 1 i 2 tomem, czy tylko planuje wydawanie dalszych tomów serii? Oraz czy byłaby możliwość wznowienia niektórych tomów, jak na przykład :"Wędrówki z Jotaro" albo "Ostrze Bogów"?


W 2013 nie będziemy wznawiać żadnych innych tomów, a jedynie wydawać nowe.

Dołączam się do prośby o ponowne wydanie W Poszukiwaniu Ptaka Czasu, gdyż tomy kiedyś wydane są obecnie praktycznie niemożliwe do zdobycia.


Rozważamy.

Czy są jakiekolwiek szanse na wydanie komiksów Hermanna?


Nie.

Czy planujecie kontynuacje "Blueberrego", jeśli tak to kiedy?


Patrz wyżej.

Jakie są szanse na reedycje "Sambre" t.1


Patrz wyżej.

Czy jest szansa na Y - The Last Man?


Nie.

Czy w kręgu waszych zainteresowań są komiksy z takich wydawnictw jak Image i IDW?


Nie.

Ostatnio zaczęliście wydawać Nowe DC, jest szansa na Marvelowski odpowiednik restartu DC czyli Marvel Now?


Nie.

Czy wasze komiksy nie mogłyby być chociaż trochę tańsze?


Wydajemy najtańsze komiksy księgarskie w Polsce (nie licząc, oczywiście, komiksów kioskowych, typu kolekcja Hachette czy nasze Star Wars Komiks). Proszę to sprawdzić, porównując ceny „za stronę” naszych, i analogicznych publikacji. Wolelibyśmy, oczywiście, aby ceny były niższe, ale nie sądzę, aby na rynku księgarskim było to możliwe. Ceny okładkowe wynikają z realiów rynkowych – kosztów produkcji, nakładów, marż księgarskich. Tam, gdzie drukujemy większe nakłady (Thorgal, Asteriks) są niższe. Nasze próby dostarczenia czytelnikom relatywnie tańszych tytułów (np. kolekcje takie jak Science Fiction czy Sensacja sprzed kilku lat) nie przyniosły efektu – tzn. nie sprzedaliśmy ich o tyle więcej, by opłacalne było intensywne kontynuowanie tych projektów.

Podpisuję się pod Y-The Last Man. Bardzo chętnie bym kupił kolejne tomy po Manzoku, oczywiście podobnie wydane, czyli w miękkiej oprawie w cenie poniżej 50zł. Świetny komiks, bardzo mnie wciągnął. Jest szansa na kontynuację?


Nie planujemy.

Czy wydacie Justice League: Początek, ze wszystkimi dodatkami tak jak w wydaniu amerykańskim??? Wydanie USA zawiera: dodatkową historie z Phantom Strangerem, opisy bohaterów itp. Początek składa się tylko z 6zesytów więc fajnie było by tego wydania nie wychudzić z ciekawych dodatków.


Nasza edycja ma 192 stron. Czyli chyba będzie wszystko… :)

Czy jest szansa na Batman & Robin w ramach Nowego DC?


O planach na Nowe DC pisałem wyżej.

Czy Before Watchmen będzie wydawane tak jak w oryginale, w czterech tomach?


Tak. W tym roku 2, w przyszłym następne 2. W naszym typowym formacie amerykańskim, w twardych oprawach.

Kiedy kolejny tom Amerykańskiego wampira?


2014

W październiku 2012 roku wznowiliście pierwszy tom Sin City w HC. Czy planujecie wznowić pozostałe brakujące tomy?


Patrz wyżej.

Co z Tabula Rasa Wojdy i Gawronkiewicza? Będzie kiedyś ten komiks?


Kiedyś będzie. Kiedy i gdzie – nie wiem.

Kiedy w końcu wydacie drugi tom "Rozbitków czasu" ???


Nie wydamy. Fatalna sprzedaż tomu 1. Fatalna.

Witam czy któryś z niżej wymienionych albumów jest w kręgu zainteresowań Egmontu
1)Barbe-Rouge
2)Tanguy et Laverdure
3)Bruno Brazil
3)Masquerouge
4)Buddy Longway
5)Comanche
6)Jeremiah


Nie.

Jeśli komiksy z nowego DC dobrze się przyjmą to czy jest szansa na Green Lantern z New 52?


Pisałem już o linii „Nowe DC”. Co do GL – mam wrażenie, że to dość hermetyczna historia, dużo trzeba wiedzieć o przeszłości uniwersum. No i – muszę to dodać – GL to nie jest numero uno polskich fanów superbohaterów.

Kiedy kolejne tomy Sandmana w twardej oprawie?


Jw.

Czy możliwy jest dodruk wyprzedanych zbiorczych albumów Tintina?


Nie w 2013.

Czy wydacie jeszcze jakieś komiksy z Kleksem?


W sierpniu – W krainie zbuntowanych luster

Czy będą dodruki Tytusów 26-31?


Tak. O ile mi wiadomo, tomy 30 i 31 cały czas są dostępne.

Batman/Hellboy/Starman jest szansa na dołączenie tego komiksu do któregoś Hellboyowego TP ?


Jest, ale nie w 2013/2014.

Juam Solo Jodorowskiego?


Nie.

Witam
juz rok czasu nosze sie z zamiarem zaczecia przygody z Hellboyem. NIestety nie mam pojecia co wydawnictwo zamieza zrobic z tym komiksem. po wznowieniu 2 piewszych tomów w nowej szacie musiałbym kupowac od 11 tomu odkladac na półke. bardzo nie na reka ale mógłbym na cos takiego przystac (pytanie czy ktos jeszcze?), wiedzac ze wznowiena beda sie ukazywaly. dlatego prosze o jakies nakreslenie planów zwiazanych z ta seria.


Witam. Na przykładzie Hellboya komentarz o dodrukach starych tomów. Wznawiamy te pierwsze tomy, żeby dać szanse nowym czytelnikom na zapoznanie się z serią. Ale sprzedają się marnie. Na tyle marnie, że wydawanie wznowień tempie kolejnych tomów nie ma żadnego ekonomicznego sensu (na dodatek, reprint każdego kolejnego tomu idzie jeszcze słabiej).
To nie jest tylko przypadek Hellboya – to dotyczy też Sandmana, Armady, Usagiego, Sin City. Dlatego czasami wznawiamy tomy 1 i 2: żeby dać dostęp do fajnej serii nowym czytelnikom i umożliwić uzupełnienie kolekcji o najstarsze wydawnictwa tym, klientom którzy serię kupują od jakiegoś czasu. Ale szanse zwiększenie tempa i liczby wznowień – są małe.

I jeszcze chcaiłbym podziekowac za wznowienie ligi A. Moora i zapowiedz strazników, wiele razy sie dopytywałem o wznowienie, tym bardziej ciesze sie ze zapadla decyzja o integralu. jesli komiksy Moora sprzedały by sie dobrze, byłaby mozliwosc pociagniecia potwora z bagien? ogromnie załuje ze anulowali panstwo ta serie.


Ja też żałuję, i wielu fanów na tym forum też żałowało – ale myśmy po prostu znaleźli na ten komiks bardzo mało klientów.

Wznowiliście w pięknych wydaniach komiksy Alana Moora Zabójczy żart, Ligę niezwykłych dżentelmenów i wkrótce wznowcie Strażników. Czy jest cień szansy, że w przyszłości wydacie równierz Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?


Nie.

Lucky Luke w integralu raz do roku powoli staje się tradycją. Cieszę się, że kontynuujecie serię. Wciąż nie da rady byście w podobnej formie i częstotliwości wydawali np. Sprycjan i Fantazjusz?


Chciałbym wydać SiF, bardzo lubię ten komiks. Ale nie planujemy.

Czy wydadzą Państwo ponownie "Feralnego Majora" Moebiusa?


Nie w perspektywie kilkunastu miesięcy.

Czy w ramach kolekcji Nowe DC jest szansa na poniższe tytuły:
- Wonder Woman
- Supergirl
- Batgirl
- Animal Man
- The Flash
Czy któraś z tych serii jest w kręgu waszych zainteresowań?


Patrzy wyżej.
Dlaczego komiksy z linii Nowe DC są takie drogie w porównaniu do np. Kolekcji Marvela od Hachette? Podobne objętościowo do Ligi czy Supermana komiksy jak Marvels czy Hulk kosztują tam 40zł, u was odpowiednio 90 i 100zł - nie uważacie tego za przesadę?

Nie uważamy. Komiksy Hachette to kioskowa seria, wydawana w stosunkowo dużym nakładzie.
Ceny naszych komiksów proszę porównywać z innymi komiksami księgarskimi o podobnej objętości i standardzie wydawniczym. Zresztą – jeśli ktoś kupuje Nowe DC w księgarniach specjalistycznych, mógł je nabyć z bardzo dużą zniżką – za Supermena zapłacić 65 zł zamiast 100 zł.

Z tego co widzę pierwszy tom dodruku Usagi'ego - "Ronin" jest prawie wyprzedany (w większości sklepów internetowych już niedostępny) - czy z tego powodu można liczyć na dalsze dodruki (być może "Usagi w kosmosie"?)


Nie to, żebym chciał lansować, jakieś konkretne sklepy internetowe, ale Ronin cały czas jest dostępny, np. w Gildii. I ja nie zauważyłem jego braku w naszym magazynie (czego żałuję, oczywiście).

Czy zamierzacie w integralach wydać też pierwsze "Lucky Luke'a" Morrisa albo te stworzone po śmierci Goscinny'ego?


Na razie chcemy wydać LL pisane przez Mistrza.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: ljc » pt 13.09.2013 14:01

ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: ljc » śr 29.01.2014 11:29

zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » sob 03.05.2014 19:38

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » sob 14.06.2014 7:43

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: ljc » pn 23.06.2014 13:27

zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » pt 12.09.2014 17:37

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » sob 13.09.2014 7:29

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » sob 22.11.2014 9:41

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » pn 08.12.2014 22:56

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » wt 03.03.2015 12:57

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: kuperkowo » czw 26.03.2015 17:19

Już 4 tygodnie temu pan Kołodziejczak udzielił odpowiedzi na pytania odnośnie polityki komiksowej Egmontu, jednak na moje pytania odnośnie komiksów Disneya na które zwykle odpowiadał redaktor Giganta do tej pory nie ma odpowiedzi a pochodziły one z lutowej puly pytań.
Czy wiadomo kiedy można się spodziewać na nie odpowiedzi ?

Mowa o tych pytaniach:


1) Odnośnie strony http://www.kaczordonald.pl : Dział ,,komiks tygodnia'' od dawna nie był aktualizowany. Czy można by w najbliższym czasie zamieścić tam jakiś komiks ?
2) Dawno nie było w Kaczorze Donaldzie żadnego komiksu z Młodymi Skautami. Czy można by jakiś opublikować?
3) Kiedyś w Kaczorze Donaldzie w zapowiedziach kolejnego numeru była również zapowiedź komiksu tygodnia wraz z kadrem i krótkim opisem. Czy można by do tego wrócić ?
4) Czy byłoby możliwe aby w niektórych numerach Kaczora Donalda pojawiły się jakieś teksty okołokomiksowe np. o postaciach, twórcach czy jakieś ciekawostki komiksowe ?
5) Czy niektóre numery Kaczora Donalda mogły by mieć o kilka stron więcej stron komiksów (np. jak KD 2014-16) ?
6) Jaki wpływ na dobór komiksów do Kd ma redakcja i czy mają państwo jakieś ograniczenie jeśli chodzi o wybór komiksów do kd ? Czy możecie państwo publikować tylko komiksy z puli dostępnej dla danego numeru czy może jest również możliwość (o ile istnieją materiał cyfrowe) zdobycia materiałów do komiksów, które ukazały się w Danii kilka lat wstecz i zostały pominięte w Polsce ?
7) Czy do Kaczora Donalda mógłby być dołączony jakiś plakat ,,kaczorowy'' i/lub jakieś prezenty bardziej ,,kaczorowe'' np. karty z postaciami, prezenty kartonowe, coś co trzeba by zbierać przez kilka numerów itp. ?
8) W Kaczorze Donaldzie stosunkowo rzadko pojawią się komiksy holenderskie. Niektóre z nich są jednak godne wydania, więc mam pytanie. Czy raz na jakiś czas można by dać jakiś komiks holenderski ?
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: ljc » pt 27.03.2015 14:20

nie potrafię odpowiedzieć, pytania trafiły do odpowiedniej osoby w tym samym czasie
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » sob 20.06.2015 9:39

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » sob 28.11.2015 14:48

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » śr 16.03.2016 13:43

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - odpowiedzi

Postautor: piotrassss » wt 11.10.2016 20:11

piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości