dd1

Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi ----

----

dd

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » śr 04.11.2009 16:57

Będzie jakaś nowa seria z X-men?
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Inuki » ndz 15.11.2009 22:13

Czy w tym roku Mucha wyda jeszcze jakiś komiks? Kiedy doczekamy się "Avengers: Disassembled" i odpowiedzi?
Inuki
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: naodati » wt 01.12.2009 18:21

Przyłączam się do prośby o odpowiedzi i pytania o Avangersów! Już nie mogę się doczekać!
naodati
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: czw 21.02.2008 10:00

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: B! » wt 19.01.2010 16:58

- czy planowany przez Was "Invincible Iron Man" zaczniecie od Iron Man vol.4 Extremis czy od czegoś innego?
- jest jakaś szansa na Batmana bądz Daredevila: Yellow?
B!
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pt 18.04.2008 20:27

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kisiu » wt 09.02.2010 11:19

A ja przyłączę się do pytania o kontynuowanie fenomenalnych serii mandragory tj. 100 naboi, transmetropolitan czy hitman? Z tego co wiem 100 naboi zostało 7 tpb, transmetropolitan 6, hitmana też nie ma dużo.
W Polsce jest trochę osób, które chciałyby dokończyć te serie. Zwłąszcza, że w USA te serie są już zamknięte.
Korzystając z okazji są jakieś szanse na innych bohaterów Marvela typu Spider Man, Hulk, Iron Man? Jest szansa na Punisher MAX, tomy, których nie wydała Mandragora? Jest to doskonała seria dla dorosłych, myślę, że wiele osób by to kupiło z uwagi na fakt, że Ennis jest u nas dość popularnym scenarzystą. Czy nie można darować sobie wydawania takich tytułów jak zero girl, Arrowsmith, Objawienia albo wydawać takie mniej znane one shoty na offsecie w niższej cenie? Myślę, że część osób by się pokusiła na takie wydania. Jest szansa, żeby dokończyć Straceńców od Taurusa w miejsce kończącego się Loveless? Na koniec chciałbym wam podziękować za jakiś powiew komiksowej świeżości w tym rynku zdominowanym przez europejskie publikacje, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt 16.02.2010 22:28 przez kisiu, łącznie zmieniany 2 razy
kisiu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 09.02.2010 10:29

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Andy13 » pn 15.02.2010 23:32

1. waszą najlepiej sprzedającą się serią był Astonishing X-Men. czy planujecie w związku z tym zacząć wydawać jakąś kolejną z mutantami?
2. czy w najbliższym czasie można liczyć na jakąś serię, bądź one-shot'a z Punisherem lub Spider-manem? może warto pomyśleć o Punisher vol.4? to seria Ennisa i Dillona twórców m.in. Kaznodziei i Hellblazera.
3. ostatnio wasze wydawnictwo nabrało trochę rozpędu i zaczęło wydawać trochę więcej komiksów. czy jest więc szansa, że druga część podzielonego (niestety) tomu #3 Loveless wyjdzie przed rokiem 2011 (jeden rok - jeden tom; taką tendencję zachowujecie w przypadku serii)? niektórzy lubią całą historię przeczytać w całości, a nie w częściach. czekanie parę lat na zakończenie jednej, wcale nie tak długiej historii, to jednak trochę długo.
4. kiedy War Stories?
5. czy Civil War ciągle jest w waszych planach? jeśli tak, to kiedy można się mniej więcej spodziewać?
6. czy jest jakakolwiek szansa na to abyście wydali komiksy z DC? skoro wydajecie Vertigo, to chyba nie ma przeszkód by wydawać DC. wiele komiksów z Supermanem i Batmanem, które na to zasługuje, nie ujrzało jeszcze światła dziennego z polską czcionką. np. Red Son, Superman for tomorrow, Dark Victory, The Long Halloween, Joker, All Star Superman (ten All Star jest nieporównywalnie lepszy niż Batman & Robin the Wonder Boy). komiksy te na pewno byłyby jednymi z lepiej sprzedających się pozycji, podobnie jak to było w przypadku Marvels (wiadomo, to klasyka komiksu!)
7. odwalacie dobrą robotę. tak trzymać. tylko jeszcze lepiej! :D
Andy13
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pt 12.02.2010 15:45

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » pn 15.02.2010 23:55

Kiedy House of M? Seria była w planach.
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: charlie_cherry » sob 27.02.2010 23:19

Wiadomość od Mucha Comics (dotyczy pytań zadanych do końca stycznia).

------

Dziękujemy serdecznie za wszystkie pytania oraz wasze opinie na temat naszych komiksów. Zamiast odpowiadać na wszystkie pytania z osobna pozwoliliśmy sobie opublikować nonastępujące informacje, które to - wraz z planami wydawniczymi na 2010 - stanowią odpowiedź na większość zadanych przez was pytań.

I tak:


- "Civil War" ukaże się w 2011 roku. Być może (podkreślamy, że być może) w 2011 wydamy też komiksy z Daredevilem i Batmanem.

- za wyjątkiem "Loveless vol. 4" wszystkie nasze albumy ukażą się raczej w twardych oprawach ze względu na ich lepszą trwałość.

- ceny naszych komiksów wzrosną w 2010 roku tylko minimalnie.

- Tomasz Sidorkiewicz zajmuje się tłumaczeniem większości naszych komiksów z Marvela. Korektą zajmują się różne osoby.

- Plany wydawnicze Muchy na rok 2010:

Marzec
DROGI BILLY

Kwiecień
INVINCIBLE IRON MAN: THE FIVE NIGHTMARES

Maj-Sierpień
WAR STORIES vol. 1
SECRET WAR
NEW AVENGERS vol. 1
WOLVERINE: ENEMY OF THE STATE vol. 1

Wrzesień-Grudzień
LOVELESS vol. 4
MARVELS: EYE OF THE CAMERA
NEW AVENGERS vol. 2
WOLVERINE: ENEMY OF THE STATE vol. 2

Tytułów, których nie ma na liście nie należy się spodziewać w roku 2010!

Pozdrawiamy

Mucha Comics
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Matt » ndz 28.02.2010 12:12

W waszych zapowiedziach nie znalazł się świetny komiks jakim jest "House of M". Czy planujecie go wydać w przyszłym roku, czy w ogóle wypadł z waszych planów? Jeśli tak, to straszna szkoda. No i lepiej by było wydać wszystkie eventy z ciągu.
Matt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 19.01.2010 19:49

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: locos22 » ndz 28.02.2010 18:45

Ale jeszcze wrócę to tematu Civil War, co konkretnie zamierzacie wydać z tego eventu. Tylko główna serię czy może też Frontline czy może jakieś poboczne serie.
brak podpisu jest podpisem
Awatar użytkownika
locos22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: wt 28.02.2006 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: karampuk » ndz 28.02.2010 21:34

Matt pisze:W waszych zapowiedziach nie znalazł się świetny komiks jakim jest "House of M". Czy planujecie go wydać w przyszłym roku, czy w ogóle wypadł z waszych planów? Jeśli tak, to straszna szkoda. No i lepiej by było wydać wszystkie eventy z ciągu.


"House of M" ma miejsce przed czwartym tomem New Avengers. I wtedy najprawdopodobniej należało by się go spodziewać. Czyli 2011.
karampuk
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 60
Rejestracja: wt 19.01.2010 10:11

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: karampuk » ndz 28.02.2010 21:37

locos22 pisze:Ale jeszcze wrócę to tematu Civil War, co konkretnie zamierzacie wydać z tego eventu. Tylko główna serię czy może też Frontline czy może jakieś poboczne serie.


A "Cvil War" to wydarzenia mające miejsce w kilka tygodni po "House of M". Czyli znowu 2011. Prawdopodobnie zbyt daleko posunięte plany, wydawnictwo nie wie jeszcze jak się sprzedadzą komiksy Marvela o Avenegers.
karampuk
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 60
Rejestracja: wt 19.01.2010 10:11

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » śr 03.03.2010 21:34

Mucha ma bardzo ciekawe zapowiedzi, ale
po1 jakość wydania ich komiksów pozostawia spory niedosyt :roll:
po2 ceny ich komiksów są stanowczo jak dla mnie za wysokie :roll:
Gdyby popracowali nad tymi dwiema kwestiami, mucha miałaby we mnie wiernego czytelnika, a tak no cóż....
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kisiu » śr 03.03.2010 22:24

Przy odpowiednich rabatach nie jest tak drogo, a przy tej promocji 3za2 to już w ogóle:D Szkoda, że w zapowiedziach nie ma nic nowego z Vertigo
kisiu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 09.02.2010 10:29

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » śr 03.03.2010 22:39

a gdzie jest ta promocja 3 za 2, gdyby tak było, to może coś bym zakupił od muchy :D
BTW dzieki za cynk Kisiu
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » czw 04.03.2010 0:46

Tutaj.
(polecam Astonishing X-Men i Elektra żyje!)
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Andy13 » czw 04.03.2010 0:51

lion pisze:Mucha ma bardzo ciekawe zapowiedzi, ale
po1 jakość wydania ich komiksów pozostawia spory niedosyt :roll:
po2 ceny ich komiksów są stanowczo jak dla mnie za wysokie :roll:
Gdyby popracowali nad tymi dwiema kwestiami, mucha miałaby we mnie wiernego czytelnika, a tak no cóż....
lion


po1 jaki niedosyt? przecież jakość jest ok.
po2 za wysokie ceny? ceny są stosunkowo podobne do tych konkurencji. no może niechlubnym wyjątkiem jest tutaj "Drogi Billy" zapowiedziany jako następna pozycja, ale reszta chyba "nie odstaje".
Andy13
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pt 12.02.2010 15:45

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: karampuk » czw 04.03.2010 7:33

kisiu pisze:Przy odpowiednich rabatach nie jest tak drogo, a przy tej promocji 3za2 to już w ogóle:D Szkoda, że w zapowiedziach nie ma nic nowego z Vertigo


przecież masz "War Stories" Gartha Ennisa
karampuk
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 60
Rejestracja: wt 19.01.2010 10:11

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: j13 » czw 04.03.2010 7:44

lion pisze:Mucha ma bardzo ciekawe zapowiedzi, ale
po1 jakość wydania ich komiksów pozostawia spory niedosyt :roll:
po2 ceny ich komiksów są stanowczo jak dla mnie za wysokie :roll:
Gdyby popracowali nad tymi dwiema kwestiami, mucha miałaby we mnie wiernego czytelnika, a tak no cóż....
lion

Olaboga! Cóż za dylemat!
Obniżyć cenę, nie zarabiać i najpewniej wtedy zniknąć z rynku, czy też może jednak tą cenę zmniejszyć i mieć w osobie liona, wiecznego narzekacza, wiernego czytelnika? Dodajmy, wiernego czytelnika, który cokolwiek byś nie zrobił i tak będzie narzekał. To taki sport.
Narzekasz na jakość wydania. Moim zdaniem jakość wydań muszych komiksów jest na poziomie dobrym/bardzo dobrym. A może chodzi ci o ich edycję? No tak, tam babole się zdarzały. Ale wystarczyłoby sięgnąć choćby po nowych Avengers by zauważyć, że teraz te babole ograniczają się do kilku pomniejszych literówek, nic konkretnego do czego można by się przyczepić. Mucha nad sobą pracuje.
Cena za wysoka? Wszystko w polskiej normie, tragedii nie ma. Uważasz, że niecałe 50zł za Avengers, komiks 160 stronicowy, wydany w HC i na kredzie to dużo? Aby obniżyć cenę wystarczy trochę poszukać i kupić ze zniżką.
j13
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 45
Rejestracja: czw 26.02.2009 7:24

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kisiu » czw 04.03.2010 20:19

karampuk pisze:
kisiu pisze:Przy odpowiednich rabatach nie jest tak drogo, a przy tej promocji 3za2 to już w ogóle:D Szkoda, że w zapowiedziach nie ma nic nowego z Vertigo


przecież masz "War Stories" Gartha Ennisa


sorki myślałem, że to crossover z Marvela do tych wszystkich dziwnych crossoverów:D I tak kupię prawie wszystko, bo to świeżynki wydane w miłej dla oka kolekcjonera :D A najmilej byłoby zobaczyć Punishera z serii Max tego Ennisa :D Pozostaje czekać:D
kisiu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 09.02.2010 10:29

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » ndz 07.03.2010 0:33

Kisiu i Cello wielkie dzięki. Właśnie zamówiłem sobie 3 komiksy z muchy za cenę dwóch.
Co do reszty cóż mam prawo narzekać, bo w przypadku Muchy jest na co. Moim zdaniem to wydawnictwo ciągle ma za wysokie ceny i jakość wydania ich komiksów też pozostawia wiele do życzenia. Skoro wam wszystko pasuje to ok, łykajcie musze komiksy bez cienia wątpliwości. Jednak pozwólcie mi mieć inne zdanie i pozwólcie mi byc sceptycznym w stosunku do polityki wydawniczej Muchy. Mówiąc o jakości wydania mam tu na myśli oczywiście tłumaczenie, literówki etc
J13 możesz się naśmiewać i głędzić, że na wszystko narzekam i w ogóle co ja tam znacze i że wydawnictwo nie powinno przejmowac się jednym malkontentem, ale zapewniam cię, że nie tylko ja podchodze do muchy z rezerwą. A nawet jeśli byłbym jedyny w co wątpię, to mucha powinna starać się zaspokoić nawet najwybredniejszego klienta i cały czas wydawnictwo powinno podnosić standardy swojej działalności, a nie odwalać fuszerkę za grubą kase. To się nazywa szacunek do klienta kolego, a Mucha caly czas ma sporo do naprawienia i nie jest jakoś skora do wprowadzania tych poprawek w miarę szybko.
Cenę Dear billy uważam za skandalicznie wysoką. Czy ktoś może mi logicznie wytlumaczyć, dlaczego 80 stron komiksu musi kosztować aż 55 złotych. To jest po prostu chora sytuacja i chora cena
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: karampuk » ndz 07.03.2010 9:06

lion pisze:Jednak pozwólcie mi mieć inne zdanie i pozwólcie mi byc sceptycznym w stosunku do polityki wydawniczej Muchy. Mówiąc o jakości wydania mam tu na myśli oczywiście tłumaczenie, literówki etc
[...]
mucha powinna starać się zaspokoić nawet najwybredniejszego klienta i cały czas wydawnictwo powinno podnosić standardy swojej działalności, a nie odwalać fuszerkę za grubą kase. To się nazywa szacunek do klienta kolego, a Mucha caly czas ma sporo do naprawienia i nie jest jakoś skora do wprowadzania tych poprawek w miarę szybko.
lion

Pierwsze tytuly Muchy jakie pokazały się na rynku nie miały żadnej redakcji. Liternictwem, redakcją i dystrybucją zajmował się jeden człowiek-orkiestra. Nie wszystko mu wychodziło. Mucha się stara. Wprowadziła redakcję, korektę i nowych tłumaczy. Pokaż w ostatnich produkcjach Muchy jakieś błędy w tłumaczeniach albo literówki. Może i znajdziesz, ale bez porównania mniej niż w ich początkowych produktach. Wydawaj opinię na podstawie ich ostatnich produkcji (Marvels, Avengers), a nie zacinaj się przy opinii wyrobionej na podstawie kilku komiksów wydanych kilka lat temu i kupionych na wyprzedaży.

lion pisze:Cenę Dear billy uważam za skandalicznie wysoką. Czy ktoś może mi logicznie wytlumaczyć, dlaczego 80 stron komiksu musi kosztować aż 55 złotych. To jest po prostu chora sytuacja i chora cena
lion

Niski nakład i wysokie koszty produkcji (druk, licencja) wystarczą?
karampuk
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 60
Rejestracja: wt 19.01.2010 10:11

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » ndz 07.03.2010 13:16

karampuk pisze:
lion pisze:Jednak pozwólcie mi mieć inne zdanie i pozwólcie mi byc sceptycznym w stosunku do polityki wydawniczej Muchy. Mówiąc o jakości wydania mam tu na myśli oczywiście tłumaczenie, literówki etc
[...]
mucha powinna starać się zaspokoić nawet najwybredniejszego klienta i cały czas wydawnictwo powinno podnosić standardy swojej działalności, a nie odwalać fuszerkę za grubą kase. To się nazywa szacunek do klienta kolego, a Mucha caly czas ma sporo do naprawienia i nie jest jakoś skora do wprowadzania tych poprawek w miarę szybko.
lion

Pierwsze tytuly Muchy jakie pokazały się na rynku nie miały żadnej redakcji. Liternictwem, redakcją i dystrybucją zajmował się jeden człowiek-orkiestra. Nie wszystko mu wychodziło. Mucha się stara. Wprowadziła redakcję, korektę i nowych tłumaczy. Pokaż w ostatnich produkcjach Muchy jakieś błędy w tłumaczeniach albo literówki. Może i znajdziesz, ale bez porównania mniej niż w ich początkowych produktach. Wydawaj opinię na podstawie ich ostatnich produkcji (Marvels, Avengers), a nie zacinaj się przy opinii wyrobionej na podstawie kilku komiksów wydanych kilka lat temu i kupionych na wyprzedaży


No tutaj jestem skory przyznać Ci rację, że jakość komiksów serwowanych przez muchę znacznie się poprawiła, ale wciąż do ideału daleko. Chcialbym żeby za taką kasę, jaką życzy sobie mucha za swoje komiksy, klient dostawał niemal idealny towar. Musi być jakaś równowaga jakość-cena

karampuk pisze:
lion pisze:Cenę Dear billy uważam za skandalicznie wysoką. Czy ktoś może mi logicznie wytlumaczyć, dlaczego 80 stron komiksu musi kosztować aż 55 złotych. To jest po prostu chora sytuacja i chora cena

Niski nakład i wysokie koszty produkcji (druk, licencja) wystarczą?

Dla mnie to wciąż jest żadne tłumaczenie. Nie wierzę w to, że licencja na dear billy była jakoś strasznie droga. Koszta druku tez nie są raczej wytłumaczeniem. Avengers disassembled ma 160 stron i kosztuje 65 złotych. Nie sądzę, żeby koszt licencji i druku Avengersów, był aż tak znacznie niższy niż w przypadku dear billy. Poza tym niby między tymi dwoma komiksami jest tylko 10 złotych różnicy, ale objętościowo Avengersi są 2 RAZY grubsi. Zupełnie nie jestem w stanie wytłumaczyc sobie okładkowej ceny dear billy.
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Andy13 » ndz 07.03.2010 14:25

trochę odchodzimy od początkowej idei tego forum, którą było zadawanie pytań wydawnictwom, a nie dyskusja między czytelnikami, ale cóż tam. też dodam coś od siebie.
ok. jedziemy.

lion pisze:Moim zdaniem to wydawnictwo ciągle ma za wysokie ceny


Hellblazer #4 (Egmont)
176 stron
papier: offset
okładka: miękka
cena: 59,00 pln

Avengers Disassembled (Mucha Comics)
160 stron
papier: kredowy
okładka: twarda
cena: 65,00 pln

pomijając samą historię, a porównując tylko wydanie komiksu, to chyba jednak ceny Egmontu są wyższe w porównaniu cena/jakość. i na tym można by zakończyć porównania. nie ma sensu nawiązywać tu do ”Dear Billy”. mam nadzieję, że jest to jednorazowy wyskok cenowy. Egmontowi też się takowe zdarzały. ogólnie w ciągu ostatniego dziesięciolecia wydawnictwa powstawały i upadały, natomiast Egmont ciągle trwał. w tym czasie właśnie to wydawnictwo kształtowało w najwyższym stopniu ceny, które teraz obowiązują na rynku komiksowym. wchodząc na ten rynek Mucha Comics niejako ”przejęła” te ceny do swoich albumów. w związku z tym zarzut wysokich cen w stosunku do albumów Muchy jest trochę chybiony.

lion pisze:Manzoku z taką polityka wydawniczą i z takimi cenami strzeliło sobie w stopy, tak jak kiedyś dobry komiks. Co z tego, że mieli atrakcyjne tytuly za ludzką kase, jak przy okazji pewnie musieli wygenerować szalony nakład, który ich załatwił. To kolejny prztyczek w nos dla manzoku


to akurat cytat z forum Manzoku. teraz to już naprawdę nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi cenami. w ogóle cała wypowiedź odnośnie Manzoku to brednie, ale nie tutaj o tym.

lion pisze:Jednak pozwólcie mi mieć inne zdanie i pozwólcie mi byc sceptycznym w stosunku do polityki wydawniczej Muchy. Mówiąc o jakości wydania mam tu na myśli oczywiście tłumaczenie, literówki etc
J13 możesz się naśmiewać i głędzić, że na wszystko narzekam i w ogóle co ja tam znacze i że wydawnictwo nie powinno przejmowac się jednym malkontentem, ale zapewniam cię, że nie tylko ja podchodze do muchy z rezerwą. A nawet jeśli byłbym jedyny w co wątpię, to mucha powinna starać się zaspokoić nawet najwybredniejszego klienta i cały czas wydawnictwo powinno podnosić standardy swojej działalności, a nie odwalać fuszerkę za grubą kase. To się nazywa szacunek do klienta kolego, a Mucha caly czas ma sporo do naprawienia i nie jest jakoś skora do wprowadzania tych poprawek w miarę szybko.


no właśnie, ale Mucha cały czas poprawia jakoś swoich wydań, tłumaczenia są z albumu na album coraz lepsze, literówek w każdym następnym wydaniu jakby trochę mniej niż w poprzednim. to są początki wydawnictwa z każdym kolejnym albumem będzie to wyglądało coraz lepiej. Egmont też nie wystartował od razu z najwyższego poziomu. dużo osób narzekało na tłumaczenie albumu ”Powrót Mrocznego Rycerza”. ostatnio na jednej ze stron poświęconych tematyce komiksowej czytałem, że ktoś czytający Sandmana w oryginale i wydanego przez Egmont dopatrzył się tłumaczenia zmieniającego kontekst wypowiedzi. niby nic, bo przecież w polskim wydaniu nie widać błędu, no nie? ale osobiście wolę literówkę, brak przecinka etc. niż zmienione znaczenie zdania. też mógłbym pisać o odwalaniu fuszerki za grubą kasę. ale po co cały czas tylko narzekać? a jeśli chodzi o ”szacunek do klienta kolego” to czasami nie mogę go znaleźć czytając na forum Egmont odpowiedzi na pytania czytelników. ale nie o tym ta opowieść. osobiście cieszę się, że jest takie wydawnictwo jak Mucha Comics. po prostu mogę zakupić (po polsku) albumy, które mnie w miarę interesują. Nie muszę dopraszać się o chociaż dwa albumy super-bohaterskie w roku, tylko mam je raz na miesiąc dzięki Mucha Comics właśnie.
Andy13
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pt 12.02.2010 15:45

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » ndz 07.03.2010 15:29

Andy13 pisze:trochę odchodzimy od początkowej idei tego forum, którą było zadawanie pytań wydawnictwom, a nie dyskusja między czytelnikami, ale cóż tam. też dodam coś od siebie.
ok. jedziemy.

lion pisze:Moim zdaniem to wydawnictwo ciągle ma za wysokie ceny


Hellblazer #4 (Egmont)
176 stron
papier: offset
okładka: miękka
cena: 59,00 pln

Avengers Disassembled (Mucha Comics)
160 stron
papier: kredowy
okładka: twarda
cena: 65,00 pln

pomijając samą historię, a porównując tylko wydanie komiksu, to chyba jednak ceny Egmontu są wyższe w porównaniu cena/jakość. i na tym można by zakończyć porównania. nie ma sensu nawiązywać tu do ”Dear Billy”. mam nadzieję, że jest to jednorazowy wyskok cenowy. Egmontowi też się takowe zdarzały. ogólnie w ciągu ostatniego dziesięciolecia wydawnictwa powstawały i upadały, natomiast Egmont ciągle trwał. w tym czasie właśnie to wydawnictwo kształtowało w najwyższym stopniu ceny, które teraz obowiązują na rynku komiksowym. wchodząc na ten rynek Mucha Comics niejako ”przejęła” te ceny do swoich albumów. w związku z tym zarzut wysokich cen w stosunku do albumów Muchy jest trochę chybiony..


Tak w egmoncie ceny też są momentami wysokie, a Martha za 220 złotych to była niezła przeginka, ale jednak mam wrażenie, że procentowo to oferta muchy jest w większości za droga, a w egmoncie wyskoki sie zdarzają. Nie znaczy to, że polityka cenowa egmontu jest idealna i absolutnie nigdzie nie pochwalałem cen egmontu, a wręcz przeciwnie :roll: . W ogóle generalnie uważam, że wydawcy przeginają z cenami, a w tym topiku rozmawiamy o musze, która jest moim zdaniem jednym z najdroższych wydawców na rynku. Zresztą po co wspominasz w tym temacie o egmoncie, ja nie jestem żadnym obrońcą tego wydawnictwa :roll: . I też podzielam twoje zdanie, że egmont jest głównym winowajcą, tego co się dzieje na naszym rynku komiksowym pod względem cen komiksów

Andy13 pisze:
lion pisze:Manzoku z taką polityka wydawniczą i z takimi cenami strzeliło sobie w stopy, tak jak kiedyś dobry komiks. Co z tego, że mieli atrakcyjne tytuly za ludzką kase, jak przy okazji pewnie musieli wygenerować szalony nakład, który ich załatwił. To kolejny prztyczek w nos dla manzoku


to akurat cytat z forum Manzoku. teraz to już naprawdę nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi cenami. w ogóle cała wypowiedź odnośnie Manzoku to brednie, ale nie tutaj o tym
.

Ale czego nie kapujesz :roll: . Cena musi być normalna, czyli taka żeby wydawnictwo zarobiło i przetrwało, ale przy okazji żeby nie drenowało zbytnio kieszeni przeciętnego czytelnika. Nie wiem co ci się nie podoba w mojej wypowiedzi na temat manzoku, ale moim zdaniem napisałem tam niestety szczerą prawde o tym "wydawnictwie" komiksowym :roll:

Andy13 pisze:
lion pisze:Jednak pozwólcie mi mieć inne zdanie i pozwólcie mi byc sceptycznym w stosunku do polityki wydawniczej Muchy. Mówiąc o jakości wydania mam tu na myśli oczywiście tłumaczenie, literówki etc
J13 możesz się naśmiewać i głędzić, że na wszystko narzekam i w ogóle co ja tam znacze i że wydawnictwo nie powinno przejmowac się jednym malkontentem, ale zapewniam cię, że nie tylko ja podchodze do muchy z rezerwą. A nawet jeśli byłbym jedyny w co wątpię, to mucha powinna starać się zaspokoić nawet najwybredniejszego klienta i cały czas wydawnictwo powinno podnosić standardy swojej działalności, a nie odwalać fuszerkę za grubą kase. To się nazywa szacunek do klienta kolego, a Mucha caly czas ma sporo do naprawienia i nie jest jakoś skora do wprowadzania tych poprawek w miarę szybko.


no właśnie, ale Mucha cały czas poprawia jakoś swoich wydań, tłumaczenia są z albumu na album coraz lepsze, literówek w każdym następnym wydaniu jakby trochę mniej niż w poprzednim. to są początki wydawnictwa z każdym kolejnym albumem będzie to wyglądało coraz lepiej. Egmont też nie wystartował od razu z najwyższego poziomu. dużo osób narzekało na tłumaczenie albumu ”Powrót Mrocznego Rycerza”. ostatnio na jednej ze stron poświęconych tematyce komiksowej czytałem, że ktoś czytający Sandmana w oryginale i wydanego przez Egmont dopatrzył się tłumaczenia zmieniającego kontekst wypowiedzi. niby nic, bo przecież w polskim wydaniu nie widać błędu, no nie? ale osobiście wolę literówkę, brak przecinka etc. niż zmienione znaczenie zdania. też mógłbym pisać o odwalaniu fuszerki za grubą kasę. ale po co cały czas tylko narzekać? a jeśli chodzi o ”szacunek do klienta kolego” to czasami nie mogę go znaleźć czytając na forum Egmont odpowiedzi na pytania czytelników. ale nie o tym ta opowieść. osobiście cieszę się, że jest takie wydawnictwo jak Mucha Comics. po prostu mogę zakupić (po polsku) albumy, które mnie w miarę interesują. Nie muszę dopraszać się o chociaż dwa albumy super-bohaterskie w roku, tylko mam je raz na miesiąc dzięki Mucha Comics właśnie.


Co ty z tym egmontem? :roll: . Ja nigdzie nie chwalę polityki cenowej egmontu :roll: . Oczywiście, że egmont ma wpadki translatorskie i eydycyjno-korektorskie. I też to potepiam, tak jak fuszerkę każdego wydawnictwa. Tylko jak powiedziałem wydaje mi się, że procentowo fuszerki zdarzaja sie dużo częściej w musze niz w egmoncie. Ale jak powiedziałem każda wpadka wymaga napietnowania. Np fatalna jakość druku w niektórych komiksach egmontu była przeze mnie wielokrotnie krytykowana i to nie tylko przeze mnie. Tak samo ceny egmontu byly wiele razy przeze mnie krytykowane. W przypadku muchy jednak wyskoki cenowe pojawiają się prawie przy każdym nowym tytule, który pojawia się u nas w sprzedaży. Ja tez powiedziałem, że jakośc komiksów muchy ciagle poprawia się, ale do stanu idealnego wciąz jest daleko. Mucha ma wysokie ceny i za tym musi iść wysoka jakośc, a tak nie jest do końca. Też cieszę się z oferty muchy, ale nie jestem jednak wyznawcą przysłowia, że na bezrybiu i rak ryba :roll:
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » ndz 07.03.2010 16:48

Lion wyolbrzymiasz. Mucha jak zaczynała działalność to na tle innych wydawnictw faktycznie miała dość wysokie ceny, ale obecnie nie odbiegają one zbyt bardzo. Egmont czasami w podobnej cenie wydaje komiksy na off-secie i w miękkiej okładce (vide przytroczony Hellblazer)
A Dear Billy to mam nadzieję jakiś jednorazowy wyskok cenowy. Ten komiks jest tak drogi być może dlatego, że jest wydany w dużo niższym nakładzie od ich Marvelowskich pozycji a Mucha wydaje go tylko dlatego, że kupiła go w pakiecie z innym komiksem (np. War Stories)... takie "pakietowe licencje" to wbrew pozorom dość częste zjawisko w środowisku wydawniczym. Niemniej ja i tak tego komiksu nie kupię, bo jego cena to faktycznie duże przegięcie.

Proszę moderatora o wydzielenie kilku ostatnich postów do innego tematu.
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Andy13 » ndz 07.03.2010 17:57

nawiązałem do Egmontu, gdyż sugerujesz, że to właśnie Mucha Comics jest głównym złem na rynku (albo Manzoku), a więc podałem Ci argumenty, że wcale tak nie jest. ani cenowo, ani jakościowo. moim zdaniem, jeśli trafia się jeden ”Dear Billy”, to ciężko mówić o wysokim procencie. to samo jeśli chodzi o jakość. z niektórych postów wynika, że nie kupujesz wydań Muchy, dopiero ostatnio zakupiłeś jakieś w promocji. twoja sprawa. ale czemu mówisz, że procentowo częściej fuszerek zdarza się w Musze niż w Egmoncie, skoro nawet nie wszystkie przeczytałeś. Nie sugeruję, że jesteś obrońcą Egmontu, ale…
lion pisze:1. procentowo to oferta muchy jest w większości za droga, a w egmoncie wyskoki sie zdarzają
2. fuszerki zdarzaja sie dużo częściej w musze niz w Egmoncie
3. Egmont też zawiesza niektóre tytuły, ale przynajmniej stara się jakoś sensownie kończyć dane nierentowne serie, ale nie przerywa wszystkiego w czambuł i nie ma wszystkiego w nosie tak jak manzoku. Jeżeli egmont zawiesił dany tytuł, to musiał się on sprzedawac naprawdę źle.


cały czas ktoś zadaje pytania (na forum Egmontu) w stylu czemu nie wydajecie już tego czy tamtego. tak bardzo nie orientuje się, ale nie kończy serii tak fajnie. z przerwanych kupowałem tylko The Ultimates i z tego co pamiętam (dawno to już było) to przerwali historię w połowie. a Manzoku upadło (prawdopodobnie), a nie przestało wydawać jakieś konkretne tytuły.
może mówisz, że nie jesteś obrońcą Egmontu, ale czytają twoje wpisy tak to wygląda. w każdym razie próbujesz ukazać je jako to najlepsze (z najgorszych). zwłaszcza, że na forach atakujesz Muchę i Manzoku, a na forum Egmontu zadajesz tylko miłe, wypunktowane pytania. w każdym razie z ostatnich postów tak wynika.
o Manzoku nie będę pisał, bo to nie to forum i nie jestem… ich obrońcą.

lion pisze:Też cieszę się z oferty muchy, ale nie jestem jednak wyznawcą przysłowia, że na bezrybiu i rak ryba


ja też nie jestem zwolennikiem tego przysłowia, ale z drugiej strony musiałbym opuścić za dużo pozycji wydanych na naszym rynku. niestety.
Andy13
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pt 12.02.2010 15:45

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: karampuk » ndz 07.03.2010 18:29

lion pisze:
karampuk pisze:
lion pisze:Cenę Dear billy uważam za skandalicznie wysoką. Czy ktoś może mi logicznie wytlumaczyć, dlaczego 80 stron komiksu musi kosztować aż 55 złotych. To jest po prostu chora sytuacja i chora cena

Niski nakład i wysokie koszty produkcji (druk, licencja) wystarczą?

Dla mnie to wciąż jest żadne tłumaczenie. Nie wierzę w to, że licencja na dear billy była jakoś strasznie droga. Koszta druku tez nie są raczej wytłumaczeniem. Avengers disassembled ma 160 stron i kosztuje 65 złotych. Nie sądzę, żeby koszt licencji i druku Avengersów, był aż tak znacznie niższy niż w przypadku dear billy. Poza tym niby między tymi dwoma komiksami jest tylko 10 złotych różnicy, ale objętościowo Avengersi są 2 RAZY grubsi. Zupełnie nie jestem w stanie wytłumaczyc sobie okładkowej ceny dear billy.
lion


Załóżmy, że Dear Billy ma znacząco mniejszy nakład w stosunku do mainstreamowych Avengers. I że Dear Billy to większe koszty licencyjne (Ennis zawsze był drogi). I że koszty druku maleją proporcjonalnie do wielkości nakładu. Nie, tego ostatniego nie trzeba zakładać - tak już po prostu jest. Reszta będzie twoim niedowiarstwem ("nie wierzę") i zadufaniem ("nie sądze"). Wiecznemu marudzie się nie dogodzi.

Też uważam, że Dear Billy jest za drogi (Drogi Billy - nomen omen).
Ale nie robię z tego afery.

A historia dobra jest i ciekawa. Na poziomie Kaznodziei - tam, gdzie Kaznodzieja trzymał poważny ton. Ale Muchowej wersji nie kupię, tańszy oryginał już leży na półce (nie dubluję zakupów).

i jeszcze jedno: "Musi być jakaś równowaga jakość-cena ".
Czy to znaczy, że w przypadku taniutkich zeszycików po 5 złotych łykałbyś wszelkie kiksy bez zmrużenia oka? Nie? To coś tu jest nie tak z tą równowagą...
karampuk
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 60
Rejestracja: wt 19.01.2010 10:11

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » ndz 07.03.2010 23:20

No właśnie, ja z chęcią bym kupił dear billy'ego, ale nie za taką kasę.
Nie rozumiemy się, dla mnie jakość to właśnie porządne tłumaczenie i brak błędów, czy też ich minimalna ilość, jesli chodzi o stronę edycyjno-korektorską komiksu
Ej no nie jestem zadufany, po prostu wychodzę z założenia, że należy dopingować wydawnictwo do lepszej pracy, bo tak wydawca może pomyśleć, że wszystko jest ok, a nie jest. Takie podejście będzie z korzyścią dla nas i dla samego wydawcy.
Andy 13 Jesli chodzi o to porównanie egmontu z muchą to sam je zacząłeś. Podobnie w temacie o manzoku, to nie ja zacząłem porównywać manzoku do egmontu. Egmont ma BARDZO WIELE wad i wydawca ten wkurza mnie w wielu kwestiach i nie jestem jego obrońcą, a wręcz przeciwnie. Ceny egmontu też są momentami nie do przełknięcia, tak samo jaki ich różnorakie wpadki typu zły druk itp. Jednak mam wrażenie, że cenowo mimo wszystko w egmoncie jest lepiej niz w musze, chociaż też nie jest idealnie, w egmoncie przynajmniej są pozycje zróżnicowane cenowo. W musze już tak nie jest. Poza tym jednak w egmoncie tłumaczenie jest dużo, że tak powiem sprawniejsze, to nie znaczy idealne, ale i w musze poprawia się sytuacja pod tym względem. Generalnie jestem zadowolony z poprawy sytuacji w musze, ale do ideału jest jednak daleko zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym serwowanego towaru. Poza tym co wy tak mieszacie do dyskusji o musze czy manzoku ten egmont. W ogole teraz to już do dyskusji o musze wmieszany jest i egmont i manzoku :roll: . Niezły się zrobil kociokwik :roll:
Co do porówania egmontu i manzoku to uważam, że egmont podchodzi lepiej do kwestii zawieszania czy kończenia nierentownych serii. Egmont przynajmniej nie zawiesza wszystkich swoich serii w czambuł. Ja naprawdę nie wiem, jakim cudem manzoku z taka ofertą zdołało popłynąć(ciekawe pozycje z vertigo, świetni autorzy z europy, fajny mainstream z dc). Musieli naprawdę spaprać sprawę z nakładem innego wyjścia nie widzę :roll: Dla mnie prywatnie manzoku jest wtopą roku 2009 i jeszcze ten wydawca odbije się nam czytelnikom czkawką nie raz, oby nie :roll:
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: karampuk » pn 08.03.2010 16:55

lion pisze:No właśnie, ja z chęcią bym kupił dear billy'ego, ale nie za taką kasę.

To poczekaj ze trzy lata, dostaniesz jako gratis do "Pani Domu".

lion pisze:Nie rozumiemy się, dla mnie jakość to właśnie porządne tłumaczenie i brak błędów, czy też ich minimalna ilość, jesli chodzi o stronę edycyjno-korektorską komiksu

Uzależniasz jakość od ceny, sugerując, że w drogim albumie nie powinno być błędów edytorskich. A ja ci mówie, że jakość wydania nie ma nic wspólnego z ceną, i nawet w zeszytówkach błędów być nie powinno. Błąd w rozumowaniu, wynikający z faktu, że za wszelką cenę szukasz motywów usprawiedliwiających fakt, że Drogiego Albumu nie kupisz.

lion pisze:Ej no nie jestem zadufany, po prostu wychodzę z założenia, że należy dopingować wydawnictwo do lepszej pracy, bo tak wydawca może pomyśleć, że wszystko jest ok, a nie jest. Takie podejście będzie z korzyścią dla nas i dla samego wydawcy.

Dopingować - tak. Pierdzieć w stołek i potarzać niezliczony raz te same argumenty - to co innego. Chcesz dopingować - następnym razem pokaż _konkretne_ błędy jakie znalazłeś (tytuł, strona, obrazek, dymek, co jest źle i dlaczego). Bez ogólników. Może będziesz miał rację i wydawca posłucha. A może strzelisz sobie w stopę. Wydawca będzie wiedział na co zwrócić uwagę. A ogólne marudzenie dla wydawcy - jakiegokolwiek - to tyle co sytuacja w której "psy szczekają, karawana idzie dalej". Chcesz krytykować - krytykuj konstruktywnie.

lion pisze:Andy 13 Jesli chodzi o to porównanie egmontu z muchą to sam je zacząłeś.

Tylko dlatego, że wysunąłeś fałszywe twierdzenie jakoby "Moim zdaniem to wydawnictwo [Mucha] ciągle ma za wysokie ceny". Andy13 uświadomił ci, że jest inaczej.

lion pisze:Jednak mam wrażenie, że cenowo mimo wszystko w egmoncie jest lepiej niz w musze, chociaż też nie jest idealnie, w egmoncie przynajmniej są pozycje zróżnicowane cenowo. W musze już tak nie jest.

Mucha ma tytuły tanie, w miękkich okładkach i droższe, w twardych. To nie jest zróżnicowanie cenowe? To proszę bardzo - komiksy w twadych okładkach z ceną porównywalną do gorszych jakościowo produków Egmontu (tanie) i drogie komiksy w twardych okładkach (Dear Billy). Brać, wybierać. Ale nie. "Mucha zła". Albo masz złe wrażenie.

lion pisze:Poza tym co wy tak mieszacie do dyskusji o musze czy manzoku ten egmont.

Patrz dwa akapity wyżej.

Drogi kolego, że jesteś tendencyjny i nie rozumiesz podstaw ekonomii rynkowej. Egmont zamknął już nie jedną serię (Ultimates, Conan, tytuły z Crossgena, kilka tytułów francuskich) nie kończąc ich do końca - bo się nie sprzedawały. Wchodzi coraz czesciej w twarde okładki - bo podniesienie ceny kosztem wzrostu jakości (przy małych nakładach) jest jedynym wyjściem na rentowność produktu. Mimo dużych nakładów i niskich cen nie było czytelników (to też casus Manzoku,, Dobrego Komiksu, Mandragory). A tego już petycjami do wydawnictw ani swoim marudzeniem nie załatwisz.
karampuk
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 60
Rejestracja: wt 19.01.2010 10:11

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Andy13 » pn 08.03.2010 17:25

wiem, że to ja, a nie Ty, zacząłem porównania wydawnictw i nigdy nie napisałem, że to od Ciebie wyszło. powtórzę jeszcze raz, czemu to zrobiłem. zasugerowałeś, że Mucha Comics wydaje najdroższe i najgorsze jakościowo komiksy. podałem przykład Egmontu, żeby pokazać, że tak nie do końca jest (przynajmniej jeśli chodzi o ceny). miałem napisać na forum Egmontu odpowiedź, bo nawiązałem do tego wydawnictwa? bez sensu. z tego samego powodu, pewnie ktoś to zrobił na forum Manzoku. to tyle jeśli chodzi o nawiązania do Egmontu na forach innych wydawnictw.
jeśli chodzi o resztę twojego postu, to nie ma sensu, żeby cokolwiek odpisywać. cały czas piszesz te same argumenty. odpowiedzi na nie znajdziesz we wcześniejszych wpisach, więc ja w przeciwieństwie do Ciebie nie będę się powtarzał.
Andy13
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pt 12.02.2010 15:45

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kisiu » czw 11.03.2010 15:36

a kiedy ten owiany drogą sławą "drogi" Billy będzie:)? bo czekam i czekam:) swoją drogą jest to seria Ennisa Battlefields, więc jest szansa na zobaczenie innych tpb z tej serii?
kisiu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 09.02.2010 10:29

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cjuny » sob 13.03.2010 13:33

pisaliscie, ze być może w 2011 będzie Daredevil, jezeli tak to ewentualnie jaki to byłby tytuł??
Awatar użytkownika
Cjuny
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: sob 13.03.2010 13:24

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: charlie_cherry » czw 18.03.2010 0:15

Moderator wrócił i pokasował posty. Czemu? Ten temat forum służy do zadawania pytań wydawnictwu Mucha Comics. Dyskusje o polityce wydawnictwa można prowadzić w tematach z nim związanych bądź założyć odpowiedni temat samemu na forum Mucha Comics lub forum Alei Komiksu.

I na przyszłość:

1. POSTY BEZ PYTAŃ DO WYDAWNICTWA Z TEGO TEMATU BĘDĄ W DALSZYM CIĄGU USUWANE.

2. OBRAŻANIE INNYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM LUB UŻYWANIE WULGARYZMÓW BĘDZIE SKUTKOWAŁO W USUWANIU POSTÓW LUB TYCH CZĘŚCI WYPOWIEDZI.

3. W RAZIE NIE USTAWICZNEGO NIE STOSOWANIA SIĘ DO ZASAD FORUM - BAN.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Mucha Comics - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » pt 19.03.2010 15:20

A nie można było przenieść tych postów, tylko trzeba było je kasować :roll: ?
lion

Można było też przeczytać tytuł tematu i nie obrażać się nawzajem.
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mucha Comics

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron